Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most rúgtak ki a melóhelyemről...

Most rúgtak ki a melóhelyemről (F/23). Mi a véleményetek? (többi lent).

Figyelt kérdés

...hazajöttem, a barátnőm pedig közölte, hogy neki 20 évesen még nem azzal kéne törődnie, miből fizetjük a lakást, hanem buliznia, szórakoznia kéne (komolyan gondolta! ) (iskolába jár). Mi a véleményetek? (többi lent)


Én igyekszem a megoldáson törni a fejem, ahelyett, hogy a problémára koncentrálok (akkor valszínűleg depis is lennék, mert nagyon kilátástalan a helyzet), és itthon csak a rossz kedvet fogom látni, a siránkozást...a "jajj, hogy lesz a karácsonyt", stb... Én megértem persze....de nem lehet így hozzáállni a dolgokhoz...ilyen az élet, tovább kell lépni, és megoldást keresni...Ennyi. Nektek mi a véleményetek?


2010. dec. 7. 13:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
egyértelmű a helyzet. nem szerelmes beléd és most megijedt, hogy nem fogod tudni pénzelni.
2010. dec. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Úgy éltünk, hogy neki az anyukája ad pénzt, és a két testvére, emelett pedig amikor csak tud, dolgozik. Szval....nem is tudom, nagyon sokat vállal - két iskolába is jár, mellette tényleg ha tud, akkor melózik, plusz kb felesben fizetjük a lakást....egész egyszerűen kicsit elkeserített ez a kijelentése...
2010. dec. 7. 13:38
 13/23 anonim ***** válasza:
94%

Én is voltam igy..mármint a barátnő helyzetébe. De én enm a pénz miatt, hanem az otthoni "házi-munka" miatt, főzés, takaritás, megint főzés..szóval mi is kb 23 évesen 7 éve már együtt voltunk, és amikor kiborultam akkor mindig ezt vettem én is a fejére, hogy igen mert ilyen fiatalon más még csak megy szórakozik én meg itthon mintha 10 éve házasok lennénk csinálom a házi-melót.

Szóval oda akarok kilzukadni, hogy ezek csak hirtelen haragból fakadóak is lehetnek. Mi is még mindig együtt vagyunk, és a házasság is közeledik. És egyáltalán nem bántam meg, hogy fiatalon már "háziasszonyoskodtam":D. Most érzem az előnyét :D

Őgyhogy, ne szomorkodj, beszéld meg vele, és lehet, hogy tovább fog lépni, de az is lehet nem. Mivel nagy elszántság kell egy hosszú kapcsolat megalapozásáshoz, ami sokaknak nem megy.

2010. dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem piszokul el lett kapatva otthon, és nem lett életre nevelve. Ha ilyenek a meglátásai, akkor két dolgot tehetsz: elkezdheted te helyrehozni amit az anyja apja elrontott, vagyis életre neveled, vagy összecsomagolod és vissza a feladónak. Nincs más út. Mellesleg te tartod el, vagy hogy is van ez a történet? Anyukámat 01. 25-el fogják elküldeni, mert megszűnik a munkahelye. Egy pillanatig sem estem kétségbe , hanem két és fél óra alatt megtaláltam a megoldást. Ennyi . végül is nem áttétes rákod van, hogy kétségbe kéne esni.
2010. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
77%

ma 13:33 vagyok


Egyszerre végeztem egyetemet nappalin, letettem két nyelvvizsgát és mellette heti 40 órában dolgoztam is. Nem lehetetlen a dolog, a barátnőd inkább csak elvárja, hogy eltartsa anyuci és nem akar felnőtt módon viselkedni. Szerintem ez a lány nem szeret téged. Amikor a párom elvesztette a munkáját (akkoriban költöztünk össze, én 19 éves voltam), fel nem merült volna bennem, hogy ezért rinyáljak, hogy majd nem tudok bulizni, meg hogy azon kell törődnöm, hogy miből fizetjük ki a lakást...Ehelyett próbáltam a párom felmosni a padlóról és gyorsan segítettem neki munkát keresni (szerencsére nagyon hamar talált új munkát).

Ez a csaj egy kis felelőtlen csitri, akinek jólesik, hogy nem kell anyucival laknia, de közben mindent elé tesznek.


24/N

2010. dec. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Kb egy hónapja rúgtak ki engem is. Szerencsére a férjem keres úgy, hogy nem kellett éhhaláltól tartani, de egy lakásfelújítás miatt minden forintnak van helye.

Első reakcióként ő se járt örömtáncot, de 1-2 óra morgás után vett egy levegőt, mondta, hogy no problem, majd lesz megoldás, most keseregjem ki magam, aztán ha megvan, próbáljak meg valami mást találni.

Egy hónapot adtam magamnak. Mivel az előző állásom amúgy is nagyon stresszes és rohangálós volt, valahol örültem is a pihinek. Egy hétig pihentem, aludtam, vakartam a hátsómat, aztán egy hét után - immár több energiával és jobb hangulatban elkezdtem melót keresni. Egy hét alatt több megbízásos munkát is találtam, most már kezdek egyenesbe jönni ismét.

Sajnos a szórakozást most nekem is napolni kellett - maradtak az egymáshoz átmenős barátnőkkel kávézások.


Szerintem ülj le a barátnőddel beszélgetni, lehet, hogy hirtelen rosszul reagált. Ha 1-2 nap múlva se nyugszik meg, akkor már baj szaga van.

2010. dec. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

13:38-asnak teljesen igaza van, pont ezt akartam írni én is. Ezek az első szavak, amiket a jajjmileszmostvelünk kétségbeesése mondatja. És még mennyi ilyen lesz. Igen, 20 évesen az ember azt hiszi, ő váltja majd meg a világot, az ő élete más lesz, ő másképp áll majd a dolgokhoz. Aztán jönnek a sztenderd helyzetek, amikor rájössz, nem mindig te diktálsz. Nos, ő neki is most eseget csak le, mit is jelent önálló, önmagunkért felelősséget vállaló életet élni. Neki ez az első nehézség. Annyi mindent hallani, hogy emberek évekig munka nélkül vannak. Csitítsd le, nyugtasd meg, hogy nem kell pánikolni, meg tudjátok majd oldani, de ehhez nem a gyerekes követelőzésére, hanem a felnőtt józan eszére és együttműködésére lesz szükség. Szóval, mondd meg neki, hogy siránkozásra semmi oka nincs (neked meg semmi szükséged). Túl fogjátok élni, ha az ide karácsony nem a csillogó, drága ajándékokról meg a rogyásig pakolt asztalról fog szólni. Még jót is tehet...


(Amúgy én is majdnem ilyen helyzetbe kerültem, de szerencsére pár napja már biztos, hogy lesz másik állásom januártól. Ettől még nem fogok akkora fát venni, hogy be se férjen a házba :) A barátnődet is meg tudom érteni, a másoddiplomát munka mellett csináltam nappalin. Nekem is rosszul esett, hogy míg mások beülnek egy sörre előadások után, én rohanok dolgozni. De ez volt, tanulni akartam és ezért megérte. S persze megvolt azért az ideje a bulinak is :)

32/n


Ja, az azért érdekelne, hogy neked ezzel nagy csalódást okozott? Hogy reagáltál rá?

Lehet, hogy most a vizsgaidőszak előtt neki is épp elég baja van, feszültebb.

2010. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat, és az ezutániakat is :). Az a helyzet, hogy én nem vagyok egy kesergős ember. Minek keseregni, azon ami már megtörtént.... Nagyon remélem, h tényleg csak rosszul reagálta le...és változni fog a dolog...
2010. dec. 7. 13:54
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem is totál el lett kényeztetve olyan részről, hogy a családja pénzeli a tanulmányait, ő meg "dolgozik, amikor éppen tud."Valahol pofa kell hozzá, hogy 20 évesen a saját szüleimet fejjem azért, hogy továbbtanulhassak.Van diákhitel, fel lehet venni, aztán majd visszatörleszti, amikor munkába áll.

Egy ismerősöm is így akarta megvezetni a volt barátját, hogy nem volt még munkája se - mert ha volt is, akkor ideig-óráig ( egyszóval bödüs volt neki a meló mindenhol ) - aztán fűzögette, hogy támogassa a továbbtanulását, a hapi persze nem volt hülye, jópárszor leállította - jogosan.Előbb - utóbb szétmentek, a következő barátja már vajszívűbb volt, mert igaz, hogy diákhitelből tanult az ismerősöm, viszont az "eltartása" az az ő nyakába szakadt....

2010. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Persze, a vizsgaidőszak miatt biztos feszültebb... Hogy hogy reagáltam le? Hát vigasztaltam, mondtam, hogy nem kell kétségbe esni, megoldom...aztán amikor közölte a "bulis dolgot, meg h ő hosszútávon ezt nem fogja bírni - a bizonytalanságot - mert volt párszor olyan az utóbbi idben, hogy hazaküldtek minket....szval ekkor arrébb ültem, nem szóltam hozzá, és nyomogattam a gépemet...
2010. dec. 7. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!