Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem túlvállalta magát és...

A férjem túlvállalta magát és emiatt már rettentő feszült. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos-szerencsére nagyon (talán túlságosan is) felelősségteljes ember. Felnőtt fejjel elkezdett egy nem könnyű egyetemet, a munkahelyén is rengeteget dolgozik, mellette a lakását is ki kell adni... Kisebb, de nehezen diagnosztizálható eü problémák is kezdenek jelentkezni nála - miután többnyire negatív minden lelet, szerintem a stressz miatt.

Próbálok neki segíteni sok mindenben, de a munkáját nem csinálhatom helyette és vizsgázni se tudok helyette.


Javasoltam neki, hogy legalább hétvégente egy napra, vagy legalább havonta egy napra teljesen kapcsoljon ki. Úgy érzem, hogy az agyában ugyanúgy pörög tovább a sok nyomasztó tennivaló. Emiatt egyre görcsösebb. Sportra már rávettem, az kicsit segített, de önmagában nem megoldás.

A sok stressz a szexuális étvágyára is hatással van. REttentően zavarja, bár mondtam neki, hogy amíg nem cseng le a vizsgaidőszak, addig ne pörögjön ezen, majd utána bepótoljuk, ami addig kimarad. De ettől függetlenül ez is nyomasztja.

A régi életvidám emberből most egy fogcsikorgatós, összeráncolt szemöldökkel agyalós figura lett. Ma már teljesen kétségbeesve mondta, hogy vagy a munkahelyét hagyja ott, vagy az egyetemet, mert nem bírja.

Mondtam, hogy próbálja legalább fejben bevenni a lesz.rom tablettát, amint hazaér, letenni az ajtó elé a munkát és csak akkor felvenni, amikor másnap kilép rajta. Ez se megy.

Én meg kifogytam az ötletekből :(


2010. dec. 6. 14:35
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nem szabadúszó ügyvéd szeretne lenni. Már most is végez joghoz kapcsolódó munkát, de végzettség híján kénytelen - gyakorlatilag csak a név és a pecsét miatt - ügyvédekkel összedolgozni. Ezt szeretné kiváltani, hogy egyedül tudja végezni ezt a munkát, ne szoruljon "más nevére", ezáltal a pénz is nála maradjon teljes egészében.
2010. dec. 6. 15:22
 12/12 anonim ***** válasza:
A relaxáció rengeteg stresszt levesz. Nekem bevált, azóta akkor is rendben vagyok, ha úgy érzem"összejöttek a dolgok" v. "összecsapnak a fejem fölött a hullámok". Megtanít nyugalommal tekinteni a feladatokra, és segít kiszakítani a mókuskerékből. Arról nem is beszélve, hogy a pszichoszomatikus betegségek elmúlnak. Nézzetek utána. Hosszútávon mindenképp ez a megoldás, ha nem tanulta megkezelni a stresszt önmagától-ami nem baj, csak akkor tegyen ellen.
2010. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!