Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem túlvállalta magát és...

A férjem túlvállalta magát és emiatt már rettentő feszült. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sajnos-szerencsére nagyon (talán túlságosan is) felelősségteljes ember. Felnőtt fejjel elkezdett egy nem könnyű egyetemet, a munkahelyén is rengeteget dolgozik, mellette a lakását is ki kell adni... Kisebb, de nehezen diagnosztizálható eü problémák is kezdenek jelentkezni nála - miután többnyire negatív minden lelet, szerintem a stressz miatt.

Próbálok neki segíteni sok mindenben, de a munkáját nem csinálhatom helyette és vizsgázni se tudok helyette.


Javasoltam neki, hogy legalább hétvégente egy napra, vagy legalább havonta egy napra teljesen kapcsoljon ki. Úgy érzem, hogy az agyában ugyanúgy pörög tovább a sok nyomasztó tennivaló. Emiatt egyre görcsösebb. Sportra már rávettem, az kicsit segített, de önmagában nem megoldás.

A sok stressz a szexuális étvágyára is hatással van. REttentően zavarja, bár mondtam neki, hogy amíg nem cseng le a vizsgaidőszak, addig ne pörögjön ezen, majd utána bepótoljuk, ami addig kimarad. De ettől függetlenül ez is nyomasztja.

A régi életvidám emberből most egy fogcsikorgatós, összeráncolt szemöldökkel agyalós figura lett. Ma már teljesen kétségbeesve mondta, hogy vagy a munkahelyét hagyja ott, vagy az egyetemet, mert nem bírja.

Mondtam, hogy próbálja legalább fejben bevenni a lesz.rom tablettát, amint hazaér, letenni az ajtó elé a munkát és csak akkor felvenni, amikor másnap kilép rajta. Ez se megy.

Én meg kifogytam az ötletekből :(


2010. dec. 6. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ugyanebben a cipőben járok

párom is másodiploma levelezőn,plussz melóhelyen is sok hülyeség,állandó stressz,plussz családdal se minden oké,és még sorolhatnám

legutóbb már odáig jutottam,hogy bánom is én,rúgják ki a melóból(nem akarták engedni vizsgázni még fizetetlen szabival se),ugyis költözni akarok,fejezze be a sulit nappalin,minimális ösztöndijat kapna,meg az én fizum elég kettőnknek,max nem veszünk meg minden hülyeséget...

de nem tették ki...


egyik ismerős homeobogyókat ajánlott

sedativ pc nevűt vettem neki hosszas olvasgatás után,2 dobozzal szedett be (80 szem,napi 6),mint akit kicseréltek...

még a szexuális életünk is normálisabb (mostanában a heti 1 "tudjuk le gyorsan2 kategória volt")


de amig idáig eljutottunk,addig egymás idegeit is kikészitettük,én is suli mellett dolgozok,de nekem ez "kell",nekem a halálom ha nem kell semmit csinálni...

legyél vele türelmes,és sztem ez a bogyó is megér egy próbát,olvass utána


kitartás

23/N

2010. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyire sürgős ez az egyetem? Nem tud halasztani egy félévet? Az tuti rendbe tenné.
2010. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Közel negyven már, külső okok miatt az érettségit is jóval később csinálta meg. Most jogra jár, jól teljesít, de félek, hogy a lelki és testi egészsége rámegy. Az önbecsülése miatt nagyon fontos neki az egyetem.

A papír (diploma) azért is kérdéses, mert egy év múlva ki akarunk települni külföldre, úgy beszéltük meg, hogy addig halaszt - ha nem jön be és visszajövünk, akkor folytatja majd. Nekem addigra meglesz a diplomám, továbbit egyelőre nem tervezek.

A célországban nem tudná folytatni a jogot, mert egyrészt még a nyelvet is meg kell tanulnunk (nem egyszerű nyelv), másrészt az ottani jogrendszer annyira más, hogy a magyar tananyagból szerintem semmit nem számítanának be.

Nekem ilyen szempontból szerencsém van, mert gazdasági vonalon tanulok, én tudom honosítani. A "megváltást" is a költözéstől várom, mert ott a nyelvtudás és a képzettség hiánya miatt én leszek előnyben, így legalább egy ideig el tudom tartani - amíg kipiheni magát. Néhány év múlva ő is felzárkózna, vagy találna valami kevésbé stresszes munkát. (Nem idegenkedik a kétkezi munkától sem, sőt, már mondogatta, hogy szívesebben szerelne/restaurálna, mint az eddigi hajtós szellemi munka. Másrészt ért is ilyen munkákhoz.)

2010. dec. 6. 14:59
 4/12 anonim ***** válasza:

Kevesen tudják vagy pusztán nem foglalkoznak vele,hogy az örökös stressz,a megerőltető agymunkák és szervezések mekkora adag tápanyagot emésztenek fel a testben.Ahhoz,hogy az emelt követelményeknek megfeleljünk a testnek el kell vonnia innen-onnan a vitamin adagokat.Azokat,amit a legtöbbünk pusztán az étellel visz be(...)Azokat,amikben nyomokban fedezhető fel a tápanyag.Elképzelhető,hogy ha az eleve-kicsiből vonunk ki folyton-sokat:mi marad a vérben,a szervezetben egyéb folyamatok ellátására.

Először fáradékonyság,türelmetlenség,aztán bizonyos zavarok,súlyosbodó betegségek.Pörgő embereknek még sokkal fontosabb,hogy ne csak étkezéssel próbáljanak vitamint pótolni,hanem nagyobb mennyiségű(tehát nem RDA vagy gyógyszertári),jó minőségű vitamint is szedjenek.Mind fizikálisan,mind szellemileg "visszahozza"az embert.Ez nagyon fontos az egészség szempontjából,erre figyeljetek!

2010. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A tápanyagokkal minden rendben, a bajai miatt szinte havonta jár vérvizsgálatra, a teljes vérkép szerint a vitaminok, nyomelemek, hormonok, stb, mind rendben vannak. Csak C-vitamint szed, mert dohányzik.
2010. dec. 6. 15:04
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem elég a C-vitamin,de persze kevés az erről szóló irodalom,és nem akarlak győzködni.Az én párom is jogot tanul,éppen vizsgaidőszakban vagyunk.Keserves.
2010. dec. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,milyen bajai vannak?
2010. dec. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Emésztőszervi gondok - leletek negatívok. Prosztata - odáig már több orvos is eljutott, hogy valami nincs rendben vele, de pontos diagnózist egy se adott. Régebben bikaerős antibiotikumokkal tömték - talán segít alapon - de akkor úgy nézett ki, mint aki egész nap be van drogozva, bágyadt volt, szédült, nem tudott koncentrálni, elbambult, stb.

Illetve krónikus fáradtság, de ezt a stressznek és az eddigi mozgásszegény életmódnak tudom be. Most kijárunk futni esténként, ez probléma kezd javulni, de gondolom kell egy-két hónap az edzettség visszanyeréséhez.

2010. dec. 6. 15:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem értelek benneteket. Ha rövidesen kimentek külföldre,ott van biztos megélhetésetek,nemcsak majd lesz valahogy alapon mentek ki, akkor miért tanul olyan egyetemen,aminek nem veszi hasznát soha. Hiába szerzi meg a jogászdiplomát,ha esetleg mégis hazajöttök,gyakorlat nélkül és középkorúan nem fog tudni jogászként elhelyezkedni.

Ha a férjed felelősségteljes,önérzetes ember,akkor felejtsd el,hogy majd te többet keresel,és eltartod dolgot. Nagyon kevés férfi képes ilyen szitut elviselni! Erre a házasságotok is rámehet!

2010. dec. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az eltartással nincs gond, az előző házasságában is az tartotta el a családot, aki éppen tudta (akkor a korán jött gyerek miatt még építgette csak az egzisztenciáját). Tehát ebből nem lesz baj. Amikor nem volt munkám, szó nélkül átvette az összes költséget - de ha neki nem lenne, akkor én is gond nélkül megtenném. Ő szerencsére nem az a típus, aki ebből elvi kérdést csinál.

Már azt is megbeszéltük, hogy ha majd lesz gyerek, az marad otthon vele, aki akkor éppen kevésbé jól keres. (értelemszerűen az első pár hónapot kivéve)


Az egyetemet pedig még akkor kezdte, amikor tervben se volt a költözés. A lehetőség közben jött, külföldi ügyfelek tettek bogarat a fülembe, hogy menjek ki, segítenek, az állam is sok segítséget nyújt (ingyen nyelvtanfolyam, erős szociális háló, segítik a munkakeresést, stb). Férjemnek elmondtam, neki is tetszett az ötlet, ezért döntöttünk amellett, hogy megpróbáljuk. No meg nagyon szeretne elszakadni a mostani munkahelyétől - nagy stressz alatt tartják, viszont jó a fizetése és hobbiból nem mer csak úgy kiugrani, nem biztos, hogy rövid időn belül találna másik, hasonlóan fizető állást. Most már azt mantrázza, hogy "már csak egy év", addig összeszorított foggal is kibírja.

2010. dec. 6. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!