Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már ilyen kapcsolatotok?...

Volt már ilyen kapcsolatotok? Meg lehet úszni szerelem nélkül?

Figyelt kérdés

Mindketten párt keresünk, baráti társaságban mutattak be minket egymásnak. Pár alkalommal találkoztunk. Jól éreztük magunkat együtt, de párként- szerinte- nem illünk össze. Mikor erre azt feleltem, hogy rendben, és sok boldogságot kívántam neki a további párkereséshez, majdnem ijedten kérdezte, hogy ugye ez nem azt jelenti, hogy többet nem találkozunk?! Mert nagyon szeretne velem találkozni, beszélgetni, stb.

Mivel rám is rámfér, ha néha van kivel elmennem valahová, és nagyon jól megértjük egymást, belementem, hogy találkozzunk továbbra is, msn-ezzünk.

Vonzó személyiségnek tart, ahogyan én is őt, bár úgy érzem, most alapállásban csak szimpatikusak vagyunk egymásnak, úgymond "baráti" a kapcsolatunk. Szerinte rengeteg mindenben különbözünk, ezért nem tervez velem párkapcsolatot.

Ez úgy érzem, korrekt, és én is ehhez tartom magam. De szerintetek betartható ez így? Van valakinek erről tapasztalata?


2010. dec. 5. 20:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Akkor ő is ezt mondta :) Nem hazudnak ilyenkor, csak ők se látják át a saját helyzetüket. Most, négy év után már azt mondja, hogy tényleg nem volt még rendben, pedig akkoriban nagyon határozottan hajtogatta, hogy már túl van rajta.


Szemléltetésképp, a válást ő kezdeményezte, mert az exnej egyre tarthatatlanabb stílust vett fel, semmilyen kompromisszumra nem volt hajlandó - vagy 4-5 év csatározás után jutott el odáig (maga a házasság közel 15 év volt), hogy lépjen és váljon. Utólag azt mondja, hogy bár nem vágyott vissza és örült, hogy végre megszabadult tőle, sok év megszokását, bejáratott életét nehéz volt hirtelen lecserélni. Örlődött, hogy kihagy-e valamit, belefogott a csajozásba, mert vadászott is volna, de stabil kapcsolatra is vágyott. Ilyen szempontból átmenetileg lelkileg instabil volt. Amikor benne volt, nem ismerte fel ezt, ezért bevallani se tudta.

Most, négy év távlatából csapott egyszer a homlokára, hogy "jéé, akkor tényleg nem voltam még kész egy kapcsolatra, de ezt csak utólag látom".


Nem tudom, hogy az említett férfinak mennyi ideig tartott aházassága, van-e gyerek, stb. De nehéz egy ennyire gyökeres "életváltást" rövid időn belül feldolgozni. A férjemnek kb 2 év volt a jogi lezárás után, pedig a válás gondolata a jogi lezárás előtt 4-5 évvel megért benne.

Egyébként ki kezdeményezte a válást náluk, mi volt a válóok?

2010. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
a nő lépett ki a kapcsolatból, megjelent a 3. Ő élt volna tovább a "langyos lábvízben", ő is a stabilitás, meg a gyerek miatt. A házasság 12 évig tartott, 39 éves.
2010. dec. 5. 21:20
 13/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Akkor sanszos, hogy ő se állt még lábra lelkileg. Sajnos ezt siettetni nem lehet, kb 1-2 év, mire megszokja az új életét.
2010. dec. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én a helyedben ha nem is kerülném el, de óvakodnék... Egyfelől biztató, és reális amit a többiek mondanak. Másfelől (ha még nem történt meg, csak gondolj bele.... msn-eztek, találkoztok, beszélgettek mint jó barátok.... És egyszer csak rájössz hogy menthetetlenül beleestél. Na akkor mi lesz? Akkor nemigen fogsz kitolatni, és ha őneki még mindig nem kellesz, sem tehetsz semmit... Hiszen ő megmondta hogy nem lesz semmi. És mindennap beszélni vele, szerelmes szemeiddel nézni, ahogy mást keres... Én meggondolnám. (Voltam már ilyen "csak barát" helyzetben plátói érzelmekkel megáldva. Gratuláltam a nőhöz, örültem hogy örül stb. És közben azt kívántam, bár ne barátok lennénk, hanem halálos ellenségek...)
2010. dec. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia,

Gondolkozz el, vagy inkább próbáld felmérni, mit érzel. Érdems rá várni? a választ csak te tudhatod. Valaki írta, hogy mindig belement újabb és újabb újrakezdésbe. Neki is biztosan mondták sokan, hogy hülye, és hagyja ott a pasit, keressen mást. Nekem is mondták. És korábban én is mondtam volna bárkinek szintén, hogy nem érdemes erre alapozni. Ma már tudom, hogy nem számít mit gondolnak mások, mit mondanak, a választ csak én tudom. Szerintem te is pontosan tudod, érzed, hogy mi a helyzet. Talán csak megfogalmazni nem tudod, vagy nem mered. légy türelmes, és megtudod magadtól mit kell tenned. :) kitartást

2010. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ezt adjátok össze:

múlt héten megemlítettem neki, hogy szeretnék megnézni egy filmet a moziban, akár lehetne ez egy közös program. Ő: nagyon szívesen, stb. Majd egy telefon, hogy könnyelmű ígéretet tett, mert mostanság mennyire be van táblázva, de tényleg szívesen találkozik, csak nem tudja mikor, mert szinte minden napra esik valami.

Én: na, ebből ne csinálj gondot, barátnőm is kíváncsi a filmre, elmegyek vele.

Másnap már telefonált, hogy áttette azt a hivatalos megbeszélését egy következő napra, ami akadálya lett volna a mozinak, és találkozhatunk-e? Szóval ma randi...


Egyébként tényleg nem tudom, mi az ábra: önmagával nincs tisztában, fél egy hirtelen kapcsolattól, vagy potenciáliális partnerként tényleg nem jövök neki szóba, és ha más nő lenne a színen, már kész lenne egy kapcsolatra.

Én mindenesetre ahhoz tartom magam, amit mondott, bár elég ellentmondásosan viselkedik...

2010. dec. 8. 02:08
 17/20 anonim ***** válasza:

Sok sikert mára! :)


Igen, valószínűleg nem tudja mit akar, és téged sem akar hitegetni. Egyébként az is lehet, hogy még javában nyalogatja a sebeit, mert azért mégis csak megrázó, ha a felesége elhagy valakit egy másik pasasért. Szerintem ezen nincs még túl. De majd lassan kialakul. Azért csak tekintsd lazán a dolgot, ha más is elhív moziba, menj el vele, ne mondd le emiatt a pasi miatt. :)

2010. dec. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy hosszút távon nem létezik tisztán baráti kapcsolat férfi és nő között. Előbb-utóbb valamelyiknek több jár a fejében, próba gyanánt esetleg becsúszik egy-egy csók, vagy akár több is ennél. Onnantól pedig lőttek a barátságnak. Vagy kapcsolat lesz belőle, vagy ha nem jött be annyira, akkor se barátság, se kapcsolat.
2010. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hú erre muszáj nekem is írnom. Hasonló helyzetben vagyok, a különbség annyi, hogy mi fiatalabbak vagyunk egy 10-essel, és még nem a válásról van szó, hanem egy hosszú kapcsolat utáni állapotról. A "fél-pasim" elvileg jelenleg nem akar párkapcsolatot, ennek ellenére teljesen úgy viselkedünk, mintha párkapcsolatban lennénk. És jó Vele Nekem, és Neki is jó Velem. Nekem is mondogatják, hogy hülye vagyok, de most én nem ezt érzem. És én is úgy döntöttem, hogy az érzéseimre hallgatok. Amit nagyon fontosnak találok a házas válaszadó a kérdező és a saját esetemben is az az, hogy abszolút korrekt pasikról van szó, úgy látszik, mert a bizonytalanságot, félelmeket is felvállalják mindhárman. Őszintén szólva sokan ennél jóval kevesebb interakciót és érzelmet tartalmazó kapcsolatra ráfogják, hogy párkapcsolatban vannak, de szerintem teljesen rendben van az, ha az ember adott életszakaszban épp nem skatulyázza be egy kapcsolatát, hanem élvezi, hogy van mellette valaki különleges. Én ezt teszem :)
2010. dec. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hallgass az érzéseidre.


Ha nagyon besokallsz a folyamatos bizonytalanságtól, akkor zárd le a kapcsolatot. Persze előtte egy őszinte, nyílt beszélgetés jót tenne az egódnak, mert piszok rossz lehet így állandóan totózni vele kapcsolatban.

2010. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!