Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám és a 12 éves húgom...

Az anyám és a 12 éves húgom 10 nap múlva utcára mennek, hogyan tudok rajtuk segíteni? Lent

Figyelt kérdés
Az anyám és a húgom külön élnek a fővárosban és a pasija ki akarja tenni 10 nap múlva, ezt már eldöntötte és nincs hova mennie, nincs munkája sem, érettségivel,gyors és gép író tanfolyammal keres munkát 2 éve, de nem talál. Ha nem talál ki gyorsan valamit utcára fog kerülni. Mi ilyen esetekben a megoldás? Sajnos én nem tudom anyagilag támogatni, éjjel-nappal a megoldáson gondolkodom de nem jut eszembe semmi, ti mit csinálnátok? Nagyon fontos! Tud valaki segíteni?
2010. dec. 5. 17:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Persze és x éves tapasztalatot honnan vegyek?Meg ne is haragudj pl egy olyan jelentkezővel nem tudom felvenni a versenyt aki előtte pl Star flore be melózott.


Mint mondtam oktatni könnyű,de lennél a helyében sok más ilyen ,,sorsú" embernek.

2011. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Nah ok, felhúztam magam :D


Ha úgy tűnik, hogy ennyi nem elég akkor tegyél érte többet!


Jogsit már Bpn mondjuk 55000ért tudsz csinálni, csalj egy picit gyakorolj otthon, vagy pl. mint apum próbálta velem egy réten... és akkor még plusz órákat se kell talán venned.

Jah és van ahol részletre is mehetsz.

Kresz: www.kresz.try.hu ugyanugyanugyanazok a kérdések és válaszok lesznek vizsgán is.


A gyakorlat hiánya... nah mindent ki lehet játszani.

Csak ügyesen kell eladnod magad, hogy a munkaadód lemenjen hídba.


Köss csokrokat, most itt a Valentin-nap, kérd meg a fiú ismerőseidet, hogy te ingyen és bérmentve kötsz gyönyörű csokrokat, csak az alapanyagot vegyék meg.

Aztán lefotózod őket és csinálsz egy portfóliót. Persze legyen szép műbőr vagy mint egy diplomamunka kötése. :)


Kertépítészet. Online letölthető programok valamelyikével építs kerteket, írd ki CD-re az így elkészült kerteket.

Írd le milyen növényeket használsz tételesen, miért? napfénytűrés, vagy árnyékos helyen lenne, mert pont a tető árnyékába kerülne, színek hatása, összkompozíció, a talajhoz való növények. Meg a sokminden szakmai blabla amit valószínűleg jól meg kellett tanulnod. Ez is mehet diplomakötéses szerelésben. Jah és a kertek több szögből nyomtatva. De amúgy rajzolhatod is őket, az lehet még jobb.


Légy kreatív, mert már ezek az ötletek is azt fogják mutatni a munkaadódnak, nah ez egy belevaló csaj, sok fantáziával.


Persze nem tudhatom hogy ezért felvesznek-e, mert én teljesen más szakmában mozgok. Ehhez kapcsolódóan csak annyit tudok és aminek egy részét most átadtam, hogy "hogyan adjam el magam nagyon jól".

2011. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Te húzod fel magad?


Mit szóljak Én?

Magyarország 90 % -a (köztük Én is) örül,hogy napról napra megél.Elkezdtem a jogsit de baromira nincs pénzem egyenlőre befejezni.Azt meg bocs de baromira nem hiszem el,hogy 55e- komplette mert csak a vizsgadíjak bukás nélkül fájnak majd ennyibe,ami ügyebár hivatalos egységár.

Fiú ismerőseim nincsenek akik csináltatnának csokrot és a nem elhanyagolandó,hogy amiért megvené egy kiskereskedőtől az alapanyagot azért már készen megveszi.Jah és kb a virágosok 98%-a nem ad el alapanyagot.Tudom mivel boltot vezettem a megnyitástól 2 hónapig,de nem szerettem azt hogy hülyének akarnak nézni fizukor.Mert azért hogy kezdő vagyok nem azt jelenti,hogy reggel 6-ra megyek és este 11-ig ott vagyok úgy,hogy ez nem csak az anyáknapi forgalom volt.Oh és persze mert pályakezdő vagyok és ,,hülyének lehet nézni" 80.000 / hó -ért ügye ahogy kedves fönökúr mondta jó hogy elbohóckodsz! Anyának a p*csáját.


Nah azóta is keresek melót.

2011. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Sajnos így kezd az ember!

Először a padlót kell felnyalni és csak utána léphetsz.

Szerény személyem véleménye, hogy a 80 000 per hó is jobb mint a semmi. Vagy hát ha van valami akkor azt el kell fogadni, aztán ha lesz jobb továbblépni.

Enélkül sosem szerzel gyakorlatot.



Mondjuk megjegyzem én 12órás műszakokban nyomtam a nyári gyakot semmi pénzért, és még szerettem is, de lehet én vagyok a fanatikus.


Csak én gondolom úgy Magyarországon, hogy ha kell a pénz, akkor a budimosás se büdös? Mert annyian sírnak hogy nincs munkájuk, nincs keresetük. Hát jó hogy amikor 19 éves és már válogat! 19 évesen NEM teheted meg hogy válogatsz, és később sem, de kezdőként végképp nem!

Tessék gondolkodni, hogy még 3 évig szívatod magad, hogy jajj ilyen munkahelyre nem megyek, és elszúrsz 3 évet azzal hogy közben még gyakorlatot se szerzel, hanem otthon csücsülsz gyik-et olvasva.


A barátoknak virágkötésre annyit, hogy ha ilyenek az eléggé sajnálom.

De ha meg se próbálod megkérdezni őket akkor Téged sajnállak. Meg hogy ahogy elnézem egy dolgot se fogsz kipróbálni.


Külföldet próbáltad? Mondjuk ott előre szólok hogy az összes életed ki szokták facsarni az emberből, tehát ha nem tetszik a 7-re megyek dolog inkább hagyd.


Komolyan lemegy ez a vizsgaidőszak és szerkesztek egy kamu portfóliót és megnézem hányan vennének fel! Ugh mondjuk akkor suliról is hazudni kéne... az meg lehet már vonna magával egy-két dolgot..:S

2011. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Bajom nincs a takarítói munkával sem de azért abba is bele kellene gondolni ,hogy oké 80ezer/hó,de amennyit utazok érte és a napból 15-17 órás kemény fizikai mnkáért(mert ügye nem csak kötögetésből áll )eszméletlen mód nem éri meg.Amikor kiszámoltam azt hittem padlót fogok ,hogy keményen kerestem a szarullétig-napszúrásig való melóval 200-300 Ft óra.


Mint mondtam takarítok ha nincs más munka de legalább ne nézzenek hülyének.

2011. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Oh és még annyit,hogy nem büdös a munka csak ha már a szart-ganét is elvállalom akkor valamilyen szinten fizessék is meg.


Továbbá azt sem értem,hogy hogy jössz te ahoz,hogy azt mond büdös a meló nekem,meg hogy válogatok?!

Komolyan mondom ha Bp-i vagy fussunk már össze egyszer és magyarázd már megnekem,nem is ismersz akkor hogylehet ezt mondani?


Annyiszor próbálkoztam és estem pofára de még mindig keresek és nem a rokonságon akarok élősködni.

2011. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Az más ha közben elvállalod a takarítást is.


Tény, hogy 300 Ft/ óra a kereset. Ez van 2010 Magyarország.


Véleményt nyilvánítottam. És ez egy anonim oldal. Jobb alsó sarokban elérhető vagyok.


Nekem tulajdonképpen csak abból van elegem, hogy van akinek megvan egy végzettsége és annyira ragaszkodik hozzá meg a jó fizuhoz, hogy nem vállal munkát és utána meg sír a szája és az adófizetők pénzén él.


Nah meg amivel engem meg lehet ölni az a talpraesettség... most ezt nem konkrétan Rád, mindenkire, még a húgom is ki tud készíteni néha a dolgaival... Lehet én vagyok túl törtető, hogy minden hülyeséget megcsinálok, hogy célba érjek, pl. mint mondtam én azokat a portfóliókat is megcsinálnám... bármit amiben azt látom, hogy pozitív tényezőként hatna a megítélésemre.

//Szexszel kapcsolatos vicceket nem kérek az olvasóktól max jobb alsó sarokba, reggeli nevetésre jó lesz.//


Jah még ami jó és szerintem össze tudod szedni vele a jogsi árát nagyon gyorsan az a babysitterkedés. Menj a végzettséggel rendelkezők ára alá egy kicsit 600-800 Ft per óra és harapnak majd Rád. Linkeltem még talán az első oldalon a kérdezőnek is.


Egyébként Camponában is nyílt egy egyszerűbb virágosbolt, ha akarod holnap bekérdezek, mert eddig ki volt téve egy sárga felirat, hogy virágkötőt keresnek.


Viszont elnézést kérek a mérhetetlenül nyers stílusért.

Tudom, hogy ezerszer kulturáltabb módon önthettem volna formába a véleményem - mint ahogy civilben is teszem. De sajnos itt hihetetlenül kimutatom a fogam fehérjét, és persze sokakat megbántok vele. Az anonimitás elveszi belőlem a készséget, hogy kimért, tisztelettudó válaszokat írjak.


20/L

2011. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
kössz de a Camponába nem vesznek fel,ott melózott a volt diáktársam és szülni ment ,de vitt maga helyett mást.
2011. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!