Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám és a 12 éves húgom...

Az anyám és a 12 éves húgom 10 nap múlva utcára mennek, hogyan tudok rajtuk segíteni? Lent

Figyelt kérdés
Az anyám és a húgom külön élnek a fővárosban és a pasija ki akarja tenni 10 nap múlva, ezt már eldöntötte és nincs hova mennie, nincs munkája sem, érettségivel,gyors és gép író tanfolyammal keres munkát 2 éve, de nem talál. Ha nem talál ki gyorsan valamit utcára fog kerülni. Mi ilyen esetekben a megoldás? Sajnos én nem tudom anyagilag támogatni, éjjel-nappal a megoldáson gondolkodom de nem jut eszembe semmi, ti mit csinálnátok? Nagyon fontos! Tud valaki segíteni?
2010. dec. 5. 17:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol élsz te, milyen munkáról beszélsz. Az én nagynéném érettségivel, és 20 év munkatapasztalattal (megszűnt a munkahelye, becsődölt) keres munkát már 3 éve. Ez idő alatt már volt közvéleménykutató, diszpécser, stb. csak amiatt, hogy ne haljon éhen(egyedül él). Én főiskolás vagyok, angol felsőfokú nyelvvizsgával, német nyelvismerettel és érettségivel nem kapok munkát 2 éve, de még egy választ se onnan, ahova beadtam az önéletrajzomat.
2010. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
hat passz sajnalom hogy ilyen helyzetbe kerultek a szuleid de valami megoldasnak akkor is kell lennie.azt is tudom nincs melo, de nekem se volt 28 evesen vannak szakmaim erettsegim es egyedul nevelem a fiamat aki 5 eves,de akartam es leptem. az utolso penzemet repulojegyre tettem es kint vagyok a fiammal angliaban-7 honapja es koszonom jol vagyunk dolgozok nem is akarmennyiert itt szakmat se kernek hazat meg a konzul ad kint mindig van lehetoseg csak akarni kell, tudom nehez, nekem is az volt de ha meg sem probal senki semmit ki segitsen?nekem is kockazat volt mert a fiamat hoztam magammal a semmibe,de megerte.gondolkozzatok,es ne feljetek cselekedni
2010. dec. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
26%
Ti melyik fővárosról beszéltek? Budapesti vagyok, mindennap látom az üzletek ajtajára-kirakatára kitett "pénztárost/árufeltöltőt/eladót keresünk" feliratokat, főleg a nagykörút mentén. Aki nem válogat, az maximum két hónap (nem év!) alatt talál ilyen jellegű munkát, persze kényelmesebb egy pasival eltartatni magunkat, de amikor az illető ráun a koloncra a nyakán, akkor igazán rá kellene kényszerülni a munkára. A tesód pedig -gyermekkorú lévén- semmiféleképp nem kerülhet utcára, emiatt ne aggódj, a gyermekekről gondoskodik az állam, csak a henye felnőttekről nem.
2010. dec. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
Dittó. Aki keres Pesten az talál. Az, hogy egyesek itt írogatják a nyelvvizsgámmal, meg a nem tudom én mimmel én nem találok. Hát persze. Én se találnék, ha azt nézném, hogy á az én szintem az én végzettségem, az én színvonalam stb. Ha nincs egy kiszott lakásod, meg van egy kölköd, akkor nem válogatni kell, hanem el kell menni dolgozni. Nem is kell újságot sem venni, végig mégy egy utcán és ki van rakva, hogy eladó/pénztáros/árufeltöltő stb stb. És nem egy meg két helyen. Pesten az nem dolgozik, aki nem akar.
2010. dec. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék senki oldalán álni. De itt az Én helyzetem amivel nem vagyok egyedül, hivatalosan 2010 februárjában lett meg a szakmám.Már elötte kerestem munkát,amit azóta se találtam.Bp-i vagyok nem is vidéki ahol még lehetetlenebb a helyzet.Szép és jó,hogy mindenhol kivan írva hogy ezt meg azt felvesz,de mivan manapság? --> a kedves tulaj cseszik kifizetni ,hülyének néz,nem jelent be... napestig sorolhatnám.Csak szakmám van,tudom nem nagy cucc ,de van munkatapasztalatom mégsem találok rendes fix állást.Pedig a képesítésem ,,hiány" szakma.

A legnevetségesebb hogy még egy takarítói állást se találok ahova felvennének,címszó túl fiatal vagyok mit tudok Én a munkáról-életről.


Oh és még annyit ha valaki ennyire észlény,hogy huh egyből találni melót akkor hajrá írjon privit nekem megyek egyből felvételizni.


19/N

2011. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

17:17,

mi a szakmád?

Segítenék.

2011. jan. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

17 : 17 -es vagyok.


Dísznövénykertész+virágtermesztő/kötő+parképítő


Így se találok munkát és ráadásban ehez még tartozik 6-8 betölthető munkakör hivatalosan,továbbá van gyakorlatom irodai munkában-árufeltöltésben-hostess kedésben... stb.

2011. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

21:55-nek, kicsit off, de lásd, hogy 25 perc alatt lehet

extrém szakmával állást találni:

LeszAllasom.hu


-virágbolt címszó alatt 3 ajánlat

-virágkötő 2 ajánlat

-kertépítő 1 ajánlat.

Többet nem kerestem.

2011. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

21:55 ös vagyok.


Persze szép dolog,hogy 25 perc alatt meglehet ezeket találni.De adsz nekem jogsit in 3-5 éves tapasztalatot,hogy észre is vegyenek?

Mondani baromi könnyű így a dolgokat csak át is kellene élni.

2011. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Előző, csak a kertépítőtől kérnek jogsit.

A virágbolti és a virágkötő álláshoz nem.

2011. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!