Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám és a 12 éves húgom...

Az anyám és a 12 éves húgom 10 nap múlva utcára mennek, hogyan tudok rajtuk segíteni? Lent

Figyelt kérdés
Az anyám és a húgom külön élnek a fővárosban és a pasija ki akarja tenni 10 nap múlva, ezt már eldöntötte és nincs hova mennie, nincs munkája sem, érettségivel,gyors és gép író tanfolyammal keres munkát 2 éve, de nem talál. Ha nem talál ki gyorsan valamit utcára fog kerülni. Mi ilyen esetekben a megoldás? Sajnos én nem tudom anyagilag támogatni, éjjel-nappal a megoldáson gondolkodom de nem jut eszembe semmi, ti mit csinálnátok? Nagyon fontos! Tud valaki segíteni?
2010. dec. 5. 17:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Te hol laksz? Esetleg átmenetileg nem lakhatnának veled?
2010. dec. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
51%

Hát ez szomorú egy sors:( Nem jut eszembe semmi:(

Lakhatnak például rokonoknál ismerősnél barátnál...Munka meg ha nagyon szar akkor nincs más árumozgatónak kell menni vagy valami segédmunka de muszáj :S

Meg ilyen sincs nagyon hogy csak kitesznek valakit az utcára...szörnyű dolog:S

2010. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Én rokonoknál élek vidéken, sajnos nem.
2010. dec. 5. 17:52
 4/28 anonim ***** válasza:
26%
Majd megtanul anyukád dolgozni menni. Aki Pesten érettségivel nem talál munkát két év alatt, az nem erőlteti meg magát.
2010. dec. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%
Keresse meg a Családsegítő Intézetet, hogy helyezzék el őket egy anyaotthonban!
2010. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
az összes anyaotthon várólistás sajnos
2010. dec. 5. 18:06
 7/28 anonim ***** válasza:
6%

Ha anyád 2 évig nem talált Pesten munkát, akkor nem is akart találni.Reggel elmegy egy metró bejárathoz, elvesz magának egy ingyenes Metropol újságot, 3-4 állást talál benne.Nem kell minden m-arhaságot elhinni.

A húgodat vigye be a Gyivibe, ő pedig mehet hajléktalan szállóra.

2010. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem tudom mennyire földtől elrugaszkodott a válaszom, de anyukád elmehetne bentlakásos babysitternek, a húgod pedig kollégiumba talán - én 13 voltam amikor kollégista lettem. - először nem szerettem, de sok barátnőm lett, és hihetetlenül talpraesetté nevelt, hogy gyerekként a szüleim nélkül kellett boldogulnom.


Aztán ha anyukád anyagilag megerősödött annyira hogy bérelni tudjanak egy lakást akkor újra összeköltözhetnének.

Vagy alapból együtt költöznének be egy családhoz -ha megengednék.


[link]

Ezen az oldalon van természetes magyarországi állás is.

De szerintem egy külföldivel gyorsabban össze tudja szedni a megfelelő összeget.


Ui.: üzenem neki, hogy sose hagyatkozzon teljesen egy pasira, ha az nem a férje, mert könnyedén fedél nélkül maradhat. /Ezért nem engedtem anyumnak hogy eladja a lakásunkat amikor összejött a barátjával.../


Sok sikert és nem elhagyni magukat!

2010. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
8%
18:24 vagyok.Lepontozni nem illik azt, aki hasznos tanácsot ad. Azért, mert anyád egy naplopó és a pasijával tartatta el magát, nem kellene mást okolni. Még egyszer: anyád keressen munkát. 1-2 órán belül van neki, ha akarja.
2010. dec. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
nem okolok mást és nem pontoztalak le, arra nem gondolsz, hogy más nem ért veled egyet, ha marhaságokat írsz?
2010. dec. 5. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!