Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok vallásos szülő miért...

Sok vallásos szülő miért fogadja el nehezen, v. egyáltalán nem azt, h a gyerek nem hisz?

Figyelt kérdés
anyukám vallásosan nevelt, én mégsem hiszek Istenben, és a túlvilágban. a szüleim nagyon nehezen fogadták, a mai napig nyaggatnak azzal, h járjak templomba, imádkozzak stb. Nem értik meg, h én ezt butaságnak tartom. Tiszteletben tartom, h ők hisznek, soha egy szóval nem éreztetem, h mit gondolok, de ők miért nem tudják ezt megtenni fordítva? Nagymamám a legrosszabb, ő egyszerűen elvonszolna erőszakkal templomba, ha tehetné. -.-
2010. dec. 5. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon egyszerű. Így lettek nevelve. Ők jártak templomba mindig.
2010. dec. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
szeretnek és meg akarnak óvni a pokol tüzétől. Neked mért nehéz elfogadnod, hogy ők így mutatják ki a szeretetüket?
2010. dec. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert úgy érzik, mégsem sikerült annyira "vallásosan" nevelniük, mint szerették volna. Amikormegkereszteltek, megfogadták, hogy Isten szeretetére neveltek, és azírásodból az jön le, mindent megtettek, hogy így is legyen. Mivel te ennek ellenére mégsem hiszel Istenben, úgy érzik a szüleid, hogy ők rontottak el valamit. Hidd el, ez nagyon rossz érzés.
2010. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
A legtöbb vallás (pl. a keresztény is ilyen) tanít valami olyasmit a híveinek, hogy aki nem követi e vallást, az el fog kárhozni (vagy legalábbis valamilyen kiváltságból kimarad, mindenütt másképp van ez megfogalmazva). Az ő szemszögükből az egész világot evangelizálni kéne. Ebbe a képbe nagyon nem illik bele, ha valaki a családból másképp gondolja.
2010. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
mert nem hiszek a pokol tüzében :D... a pokol max. itt, az egyetlen életünkben lehet, ha pokollá tesszük. Nem a templombajárás a legrosszabb. 20 éves vok, és bárhova el akarok menni este, mindig 2napos vita előzi meg, az "erkölcsi fertő" című litánia, és az "el fogsz zülleni" prédikáció. Nincs szakmám, még tanulok, és nem tudnék kivel költözni sem, velük kell élnek még x évet...de nem akarom a fiatalságom 4 fal között tölteni, sem örökké veszekedve.
2010. dec. 5. 13:44
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Mert ők igy lettel nevelve, és biznak abban, hogy a gyermekük is ilyen módon fog élni. Bár én vallásos vagyok(és hiszek is) mégis néha nagyon tud idegesiteni, hogy szabályok szerint kell élni. Például a gondolataidat is megszablyák. Mert például parázna dologra gondolni már bűn, gondolkodni sem tudsz anélkül, hogy ne követnél el bűnt.
2010. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sok szülő a "saját képére" akarja formálni a gyerekét, kudarc ha nem sikerül. Különben úgy tapasztalom, hogy vallásos szülők gyereke akkor nem hisz, ha a szülők az életükkel nem mutatnak példát a "krisztusi szeretetről", hanem csak külsőségekről szól a hitük.


Egy barátnőm és a férje nagyon vallásosak, minden vasárnap ott ülnek a templomban stb. Néhány hónapja született babájuk. És a férj nemrég azt mondta nekem, hogy nem biztos hogy megkeresztelik a kisfiút, mert végülis mindenki döntsön maga a hitéről. Szóval ilyen szülők is vannak.

2010. dec. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! 13:44

Ha ez a helyzet, a helyedben keresnék valamilyen munkalehetőséget, amit tanulás mellett tudnék csinálni. Érdemes mielőbb függetlenítened magad a szülőktől.

2010. dec. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%

Az a helyzet, hogy a szülő eltart, nevel és vigyáz rád, amíg önállósodni nem tudsz. Nem tartom erőszakos hittérítésnek a gyerek vallásos nevelését, akárhogy pontoztok le. A kérdező hálás lehetne mindazért a szeretetért, figyelemért és anyagiakért, amit a szüleitől megkap, ehelyett ítélkezik felettük és minket is arra bíztat, hogy ezt tegyük. Ez nem a szülők felé való tisztelet, hanem kamaszos ellenkezés. Azt hiszed, hogy 20 évesen neked jár az, hogy bulizhass? A szád jár csak és gőzöd sincs, hogy milyen veszélyei vannak az ilyen bulizásoknak, mert szüleidnek hála búra alatt nevelkedtél.

Mások 16 éves koruktól dolgoznak, önellátóak, te meg 20 évesen is eltartatod magad és még neked áll feljebb? A fiatalság nem arra való, hogy elbulizgasd, hanem arra, hogy megteremtsd az önálló életed alapjait: tanulj és pénzt keress. Különben egyszer csak azon kapod magad, hogy 25-30 évesen is a szüleid nyakán élsz és bár már szeretnél gyereket, de se szakmád nincs, se annyi megtakarításod, amiből lakást vehetnél. Más felpofozna akárkit, aki az anyját szidja, te meg pont ezt szeretnéd. Gratulálok!

2010. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én nem szidtam sosem a szüleimet, nem is fogom. egész egyszerűen nem értek velük egyet. Tiszteletben tartom, h ők hisznek, de én ettől még nem fogok. Eltartatom magam...mennék dolgozni, de érettségi, szakma nélkül sehová nem vesznek fel, még 1 évem van a suliban, ez a mostani.

Minden normális szülő szereti a gyerekét. Ők is szeretnek engem, nem is ezzel van a gond. Hanem azzal, h olyan dolgokat nem akarnak megengedni, amit azért minden 20 éves már megtesz(pl. vendégségben nem fogadhatok el kávét, alkoholt - mostmár elfogadom a tiltásuk ellenére is, a rokonok is durvának tartják azért ezt).

A bulizás veszélyeiről pedig tudok, m néha nagy viták árán, de sikerült elszabadulnom. Ha valaki nem lesz részeg, nem drogozik, nem mászkál egyedül, és nem fekszik le az 1. útjába akadóval, akk. lehet kultúráltan, normálisan, a lehető legtöbb veszélyt kizárva bulizni. Baleset pedig fényes nappal is érheti az embert, tehát ez nem vmi erős érv.

2010. dec. 6. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!