Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez nagyon nagy önzőség lenne...

Ez nagyon nagy önzőség lenne tőlem?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy nagyon szeretnék új telefont. 269 euróba kerülne (aki gondolja, váltsa át forintra, ha úgy könnyebb). Mondtam apuénak, hogy SEMMI MÁST nem kérek tőlük. De nem csak aputól, hanem közösen venné az egész család: apu, anyu, nagyik, nagyapák (mind2), keresztanya, keresztapa. Tehát mindannyian beleadnának pénzt, és mást egyiküktől sem kapnék. Ha a gyereketek ezzel állítana elő, hogyan fogadnátok? Megengednétek neki így?

15/L


2010. dec. 4. 19:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ahogy leírtad az teljesen oké, és ha a szüleidnek van rá pénze is, akkor miért ne?! :)
2010. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha 8 embernek kell rá összedobni a pénzt az nem pont azt mutatja, hogy annyira el vannak látva pénzzel...
2010. dec. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
milyen telefont szeretnél? szerintem úgyse kapod meg:S az milyen már h az egész családtól telefont kapsz? főleg ha nem tudjátok megvenni.
2010. dec. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%
én is így kértem egyszer szülinapomra ajándékot, hogy mindenki belead de még sem állunk/álltunk rosszul. Szóval ennyit erről.
2010. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Nem önzőség, mivel mindenkitől ezt kéred és szerintem ha megengedhetném magamnak és ez lenne e gyerekem minden álma biztos megpróbálnám megvenni.


Akik azt mondják, hogy micsoda luxos ennyit kiadni egy telefonra, meg tudom érteni persze őket is lassan 20 éves fejjel. Ti már biztos nem emlékszeszetek arra, hogy milyen értelmetlen, drága dolgoknak is képesek voltatok örülni/vagy képesek letettek volna örülni ha megkaptátok volna.


Ha családod megengedheti magának akkor ismétlem nem önzőség, csak vigyázz rá nagyon kérdező!:)


L/19

2010. dec. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem az önzéssel van baj, meg egyébként ez nem is pénz mai viszonyok között. Inkább nem nézném túl jó szemmel, hogy egy 15 évesnek minden vágya egy új telefon. Megengedném, de nem örülnék neki, hogy a gyerekemnek csak ilyen igényei vannak.
2010. dec. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Csak annyi, hogy nem vagyunk milliomosok, de nem is szűkölködünk. A számítógép NEM AZ ENYÉM, hanem közös mindenkivel. A nappaliban van. És nem külön nekem vették, hanem az egész családnak, mint pl. egy mikrohullámú sütőt. Mindenki használja.

A másik dolog meg, hogy azért gondoltam önzőnek, mert anyuéktól kértem csak. És ők azt mondták, hogy az úgy igazságtalan lenne, ha nekem vennének egy 269 eurós telefont, plusz kapnék még keresztapáméktól, nagyiméktól is. Ez mindenkire (főleg az öcsémre) nézve igazságtalan lenne. Ezért találtam ki akkor, hogy MINDENKITŐL ezt kérem.

Meg amúgy is, ha ezt nézzük, akkor össz-vissz ha nem telefont kapnék, akkor is összejönne ez a 200valamennyi euró. Akkor most nem jobb, ha olyanra dobja össze az egész család a pénzt, amit igazán szeretnék, mint olyanra, aminek kevésbé örülnék? És komolyan gondoltam, hogy CSAK EZT és MÁST NEM kapnék. Igy világosabb a helyzet..?

2010. dec. 5. 12:51
 18/19 anonim ***** válasza:
45%

Én is azon az elven vagyok, hogy itt a GYK-n szinte mindenki minimál fizu-t kap. Így van a sok szarrágó ember, akik meg azokon az elveken élnek, hogy " ha én nem engedhetem meg, akor más mért eng3dhetné meg magának. " ha nekem nem jó nekik se legyen már jó"


Ezek az irigyek. Én sok sok jó érvet mondanék, de úgy hogy ne tudjanak közbeszólni, csak mondod és mondod áés a végére rakod, hogy de a legjobb az egészben hogy közösen rakjátok össze a pénzt és igy kijön.

ennyi.

2010. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
45%

én telóm is 90ezer volt nyáron,és?

3 éve meg 60ezer volt,és?


öcsém tavaly 8 évesen kapott egy párezrest,vigyázott rá,igy most nyáron szülinapjára kapott egy 60ezrest...lehet hogy csak játszik vele meg zenét hallgat,de miért ne kaphatná meg? azért kapta mert jól tanul

(hozzáteszem,zsebpénze is ugy van,hogy az 5-ösért jár 200Ft,a 4esért semmi, ha 3mast kap,akkor 500at ad vissza...2 és 1-es jegyet nem kaphat:D...)


sztem nem önzőség,értelmesebb mint 86. olyan könyv ami ugyse érdekel...

2010. dec. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!