Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez nagyon nagy önzőség lenne...

Ez nagyon nagy önzőség lenne tőlem?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy nagyon szeretnék új telefont. 269 euróba kerülne (aki gondolja, váltsa át forintra, ha úgy könnyebb). Mondtam apuénak, hogy SEMMI MÁST nem kérek tőlük. De nem csak aputól, hanem közösen venné az egész család: apu, anyu, nagyik, nagyapák (mind2), keresztanya, keresztapa. Tehát mindannyian beleadnának pénzt, és mást egyiküktől sem kapnék. Ha a gyereketek ezzel állítana elő, hogyan fogadnátok? Megengednétek neki így?

15/L


2010. dec. 4. 19:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
hát ha az egész család bele ad ak sztem nem is olyan drága az egyföre jutó ár....sztem igy még olcsoban meg is usznak:)
2010. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Ha azt vesszük, ez így már 8 fő.egy főre 5 ezer nem is olyan vészes.
2010. dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ. Ha a gyerek _nagyon_ rendes, még soha semmit nem vesztett el, nincs dicsekvési hajlama, meg a család sincs rossz anyagi helyzetben, akkor OK. Ha ezek közül hiányzik valamelyik, akkor - a probléma súlyosságától függően - azt kérném, hogy dolgozzon jövő nyáron 2-3 hetet, tegye hozzá a keresetét a telefonhoz, és úgy már megkaphatja. Ez egyrészt csökkenti az anyagi részt, másrészt jobban meg lesz becsülve a készülék.


A másik szempont meg az, hogy mire akarja használni. Mert ha pl. programozni szokott, és szeretne az említett telefonra is fejleszteni, az (szerintem) egy nemes cél, amit támogatnék. De ha csak játszani szeretne vele, meg "jaj milyen faja érintőképernyős", akkor kevésbé támogatnám.


Ezen kívül azért megpróbálnám lebeszélni róla, mert ha mégse jön be a dolog, vagy valami baleset folytán idő előtt elvész vagy megsemmisül a teló, az nagy csalódás. Minden gyerek különböző, de engem 15 éves koromban még nem lett volna okos dolog egy ilyennek kitenni.

2010. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Én nem vennék ilyen értékű telefont 15 éves gyermekemnek.

2 év múlva megint más lesz a divat, megint újabb fejlesztések lesznek.


Nem önzőség szerintem részedről, majd a szüleid eldöntik:)

2010. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem venném meg mert csak egy telefon. Telefonálásra meg jó a 3000 Ft-os is. Most nem azért mondom, ha szépet akar akkor negyed ennyiért is lehet jó minőségű telefont venni.

És nem számít, hogy mennyire szétoszlik a pénz ennyi főre, mert egy telefont nem ér meg ennyit. 2 év múlva majd másmilyet akar.

Innen látszik, hogy mennyire nincsen tisztában a pénz értékével.

2010. dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Már ne haragudj, de én Németországban élek már sok éve, de ennyi pénzt (269 Euro) egy telefonra soha nem adnék ki még saja´t magamnak sem, ez rengeteg! Ehhez itt is milliomosnak kell lenni (vagy majdnem) egy gyereknek meg végképp túlzás.
2010. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Ez 74321,51 forint (+szállítás). Ennyit biztos nem költenék telefonra se magamnak, se a gyerekemnek.
2010. dec. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
mivel ez rengeteg lóvé, én nemet mondanék, bármivel is állna elő a (nem létező)gyerekem. Én kaptam 1 majdnem ilyen drága telefont ajándékba, csak úgy. De később én éreztem magam szarul miatta, h ilyen drága telóval mászkálok, másnak meg van 3 ruhája összesen meg 2k forintos teló. és mivel gondolom a gép(laptop) is a tiéd amiről ezt a kérdést kiírtad ezért van más eszközöd szórakozni.
2010. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%

Hát szerintem így nem túl nagy kérés, hogy ha ennyi embere van szétosztva. :)


Ha ezt szeretnéd akkor miért ne, ha tönkre megy akkor rábaxtál és legközelebb 100x jobban fogsz vigyázni mindenedre. De egy jó tanácsként ne a gyakorikérdésekken kérjél tanácsot, mert itt mindenki minimálbér allat él és mindenki 200ft ruhába és 1000ft-s müszaki cikket vesz, mert 'jajj' az micsoda pazarlás, ha jó minőségű cuccaid vannak.


OFF:

És akkor, most hogy borzoljam a kedélyeket: a telefonom 240e ft ba került, a laptopom pedig 480e ft. (Nem-nem apple termék :P) Igaz hogy én már magamnak vettem a dolgaimat mert már nem 15 éves vagyok, csak én ezzeket a dolgokat szeretem, és nem a dohányzást és a heti bulizást, tudom szar lehet nekem.

2010. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Én sem dohányzom és nem járok bulikba. Csak sajnálom a pénzt ilyesmire kiadni, pláne a pofámról égne a bőr, ha mással fizettetném ki.

Neked erre van pénzed, erre van szükséged, mindenkinek mások az igényei, de míg ezeket a drága igényeket nem maga állja, addig érezze, hogy hol a határ.

2010. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!