Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, mi a megoldás?

Mit tennétek, mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Elváltam van egy 3 éves fiam.Apja hétvégente mindig viszi, szeretik egymást.Nekem jelenleg van egy élettársam akivel babát várunk.Ő most nőtt még csak fel(20 éves) és néhány dologrol még nem tud jol gondolkodni.Féltékeny a volt férjemre és szíve vágya hogy elválasszam a fiától véglegesen.Persze ő milyen apa lesz azt nem tudom, mivel a terhességem eddigi 7 hónapjában rengetegszer veszekedett velem és elhanyagol, arra nem is gondolva hogy idegeskedés a terhességem kárára mehet.Ma odáig fajult hogy azt mondta nem foglalkozom a fiammal,mindezt azért mert ottalszik az apjánál.Mit lehetne tenni hogy rendbe hozzam a dolgokat, a gyereket nem fogom eltiltani az apjátol az ő kedvéért.
2010. dec. 4. 17:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hát van ilyen is.Te késöbb érsz.Én már 20 évesen is kitűnően elláttam a feleség és az anya szerepét.A volt férjem most 30 és neki is sok volt az éretlen húzása.Tehát ez nagyon változó.
2010. dec. 8. 12:18
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezt aláírom, persze hogy nem vagyunk egyformák. Csak lehet, hogy ez okozza a problémát.. hogy 20 éves. De csak tipp volt.

Meg én mindenhol ezt látom magam körül. Senkit nem ismerek 25-27 év alatt, aki elköteleződött volna. Csak anyukámat, de akkoriban az volt az általánosabb, amúgy meg meggondolatlan volt 22 évesen, hogy hozzáment, rég elvált volna, ha megtehetné.

Nem zárom ki, hogy te érett vagy rá, de egy 20 éves fiúcska.. meglepődnék.

Meg amúgy lehet, hogy én is érett lennék rá, ha mások lennének a külső körülmények – mind anyagi, mind magánéleti szempontból. Lehet, hogy csak a kedvezőtlen helyzet miatt vagyok alulmotivált ahhoz, hogy felnőjek.

2010. dec. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én viszont jópár fiatalt ismerek rokont ismerőst akik 19-23 évesek és boldog házasságban nevelik a gyereküket.Én szüleim is fiatalon házasodtak 19 évesek voltak mikor megszülettem de ők mai napig boldogok.Igen ez változó.
2010. dec. 8. 13:37
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát drága ez nem egy egyszerű helyzet.Mindenképp lekell ülnöd vele elbeszélgetni hogy akkor amikor a fiatok megszületett ő még tervben sem volt.Amikor összekerültetek ő ezzel a helyzettel fogadott el benneteket.Tehát ne akarjon változtatni ezen mert ezzel a gyereknek árt és gondoljon bele ha mondjuk külön mennétek és ő sem láthatná hasonló okokból a fiát?????Mit érezne akár ő akár a gyerek.Ez a féltékenység miatt van?Próbáljon inkább valamiféle kapcsolatot kialakítani az exeddel nem kell hogy puszipajtások legyenek de ne fúrja.Eréjesnek kell lenned.Ha sehogysem jutsz vele dűlőre akkor lapátra kell tenni.A fiadat nem büntetheted egy 20éves ugymond gyerek hülyesége miatt.
2010. dec. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Lassan Ő is apa lesz. Feltenném a kérdést, hogy érezne, ha ilyen helyzetbe kerülne, és nem tarthatna normális kapcsolatot a gyerekével. A válasza Neked is iránymutató lesz a jövőre nézve.
2010. dec. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, néha már kételkedtem hogy én gondolom talán rossszul a dolgokat, de megerősítettetek abban hogy nem. köszi:)
2010. dec. 9. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!