Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben kinek kell...

Ebben az esetben kinek kell fizetnie a víz és villany számlát?

Figyelt kérdés

Van 2 örökös,egy haszonélvező.Mi örökösök nem fizetjük a közüzemi számlákat,mivel azt a haszonélvező használja.(víz,villany)

Van számlaelmaradás is.Most elakarja hagyni a haszonélvező az ingatlant,de mi nem akarjuk fizetni a számlát,hiszen,ha nem lakik senki sem az ingatlanban a villany számla akkor is jönni fog.

Lehet kérni a szüneteltetést,vagy mit lehet kérni?Lehet 2 örökös nevén a közüzemi számla,ezt mi alapján kell és lehet eldönteni?


2010. dec. 4. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Lehet kérni, hogy ne átalány kelljen fizetni, hanem leolvasás után. Ha nincs fogyasztás, akkor nincs számla sem.
2010. dec. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Már hogy ne lenne számla! Az alapdíjat is kell fizetni!

Lehet kérni szüneteltetést! Kérdezd meg a szolgáltatót!

2010. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Lehet kérni, én is így csináltam az örökölt háznál. Elfogadják. Egyikőtök nevére kell venni az órákat. Ha nem íratod át az elhunyt nevéről, akkor megbüntethetnek és nem tudsz intézkedni sem, mert meghatalmazást kérnek.
2010. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Az eddigieket a haszonélvezőnek kell fizetnie-ha bizonyítható, hogy ott lakott. A következő épés pedig az, hogy be kell menni az összes szolgáltatóhoz és kérni a szolgáltatások szüneteltetését. Ezt viszont addig nem fogják megtenni, amíg a számlák nincsenek kifizetve. Pontosabban szüneteltetik akkor is, kikapcsolnak mindent, a gond csak az, hogy alapdíjat és egyéb költségeket így fel fognak számítani.
2010. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Előző vagyok.. Alapdíjat akkor is kell fizetni, ha nincs fogyasztás. Ezt többnyire félévente küldik ki, mikor hogy.
2010. dec. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szüneteltetéskor is gondolom kell valamennyit fizetni,majd felhívom az e-ont.Azt tudja valaki,hogy kiköttetés mibe kerül?Ha eladásra kerül majd az ingatlan,akkor az új tulaj is kérheti visszaköttetni a villanyt az e-on-nál?

2010. dec. 4. 11:32
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, hogy mennyibe kerül a ki és visszaköttetés, de én nem tenném. Ha el akarod adni, ciki, hogy ki van kötve az áram, erre bármikor szükség lehet. A havi alapdíj - nekem legalábbis - nem olyan sok, háromszázvalamennyi havonta.Ráadásul ketten vagyunk örökösök. Én ezt inkább befizetem, mert a kikapcsolás biztosan több.

Az alapdíj nem tudom, hogy neked is ennyi lenne-e, az én esetemben ez nem tűnik soknak.

2010. dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jövő héten időt szakítok rá és bemegyek személyesen a szolgáltatókhoz.Bízom benne,hogy egyedül elég leszek,mert tesóm nem valami együtt működő...

2010. dec. 4. 21:08
 9/10 anonim ***** válasza:
vagy, ha általányban hagyod a fizetést, akkor elszámoláskor megállapítják, hogy túlfizetésed van(leolvasás után), és a különbözetet megkapod
2010. dec. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tesódtól vinni kell meghatalmazást, hogy intézkedhetsz helyette is az ügyben. Tőlem kértek.
2010. dec. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!