Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartásdíj:kell fizetnie avagy...

Tartásdíj:kell fizetnie avagy sem?

Figyelt kérdés
érettségit követően elmentem dolgozni, rendes munkaviszonyom volt 1 évig..most viszont folytatnám..még nem vagyok 23...apum köteles így is fizetni a gyerektartást vagy mivel nem tanultam egyből tovább hanem dolgoztam így már nem?
2011. ápr. 26. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha igényled, és jóban vagytok, meg is kérdezheted tőle.
2011. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyermektartásdíjat már nem köteles fizetni, ellenben rokontartást igényelhetsz tőle.
2011. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így már nem köteles apád fizetni a tartásdíjat,hogy nem tanultál egyből tovább
2011. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

a törvény szerint: A gyerektartás alá eső szükséges tanulmányok folytatása szempontjából a tanulmányok folyamatos végzésének van jelentősége. Mivel Te érettségi után nem tanultál tovább, hanem dolgozni mentél, nem vagy jogosult tartásdíjra. Ha felsőfokú előkészítőre mentél volna, vagy nyelvtanfolyamot végeztél volna a biztos felvétel érdekében, akkor más lenne a helyzet, igényelhetnél rokontartást.

Ha apádat esetleg megkéred, hogy támogasson, ha jó a viszonyotok, biztosan segít.

2011. ápr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17%
Igen köteles mindegy mikor kezded a sulit 25 éves korig jár amenyiben nappali tagozatos vagy.
2011. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!