Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem magam 19 évesen...

Csak én érzem magam 19 évesen gyereknek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, idén érettségizek, de el nem tudom képzelni, hogy a közeljövőben teljesen önálló legyek, annyira félelmetes a dolog, pedig suli mellett 8órában dolgozok, de akkor is... Annyira rossz belegondolni, hogy mások ilyenkor teljesen önállóak, én meg hiába vagyok felnőtt, mégis elvéreznék a még-igazibb életben.
2010. dec. 3. 06:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A többiek is elvéreznek,csak nem akarják bevallani. Sok huszonéves sem tud önállóan háztartást vezetni stb.
2010. dec. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az természetes, hogy ha eddig a családban éltél, akkor az önállóság valamennyire félelmetesnek látszik. AZ, hogy ezt belátod, azt mutatja csak, hogy sokkal reálisabban állsz ehhez, mint a legtöbb hasonlo korú, aki csak ábrándozik arról, hogy mennyire jó függetlennek lenni.


De ha valaki rá van kényszeritve, és egyébként normális ember, az meg fog ezzel is birkózni, persze eleinte lesznek nehézsékek. Ha bele gondolsz, régebben ilyen idösen sokaknak már családja volt és a háztartás-munka-gyerek is összeeegyeztethetö volt nekik.

NEm könnyü, de ha muszáj, akkor az ember sok mindenre képes.

Sik sikert kivánok és ne idegeskedj túl sokat elöre, menni fog!

2010. dec. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen valojaban mindenki igy erezz, de van Aki ezt bevallja, s van, Aki nem, hanem probal a kulvilagfele egy eros jellemet mutatni, de valojaban ott van legbelul, egy igazi kis felos gyermek.

Tehat ez egy termeszetes folyamat, de hidd el, hogy menni fog, hiszen mar most is dolgozol, s mellette tanulsz.

Ami nagyon fontos, hogy ne felj es bizzal onmagadban, es fogadd el azt, hogy most mar felnott vagy.

A Szuleid is biztosan a segitsegedre lesznek a tanacsaikkal.

2010. dec. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagyok, suli mellett még csak nem is dolgozom (egyrészt nem bírnám a rengeteg tanulás mellett még a munkát is, másrészt nincs is munka). 2,5 éve koliban lakom, ahol magamra kell főzni, mosni stb, de még mindig nem szoktam meg. Reméljük, minden megváltozik, ha kimegyek külföldre dolgozni (államvizsga után nyártól).
2010. dec. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is egyedül lakom, magam csinálom a legtöbb dolgot, de még így is sok segítséget kapok, és így is rossz belegondolni... De akkor megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok így ezzel :)
2010. dec. 3. 07:41
 6/10 A kérdező kommentje:
És ez is, hogy másnak ennyi idősen saját családja volt, én meg egy lakással nem tudok megbírkózni, belefáradok, hogy mindent majdnem egyedül csináljak, és ezt hogy bírhatják azok, akiknek már gyerek+meló+fiú+stb van
2010. dec. 3. 07:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobb is, hogy nem akarod eljátszani a felnőttet, mint sok veled egy korú, akik annyit sem érnek mint szar a fűben.
2010. dec. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd van egy másik verzió is. A lányom 26 éves, 20 éves korában nem gondolkodott azon mi lesz, ha!Már párkapcsolatban él, de még esze ágában sincs gyermeket szülni. Ő is egy későn érő típus. Pedig fősulit végzett, tehát nem buta, nem a butasága miatt döntött így. Egyszerűen ő ilyen, azt mondta ráér 30 éves korában is szülni, gyermeket nevelni. Semmiről nem maradt le. Te csak tanulj, és valóban ráérsz még a komolyabb dolgokkal foglalkozni.
2010. dec. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nemnem, semmi gond ezzel. Nem az a felelőtlen, aki nagykorúként nem akar egyből családot, meg háztartást, hanem az, aki a "felelősség" szót puffogtatva fiatalon mindenbe beleugrik és 30 évesen egy elbszott életű kiégett mamóka lesz belőle, aki visszacsinálná, de már nem lehet.

Én 30 fölött vagyok, de sokkal inkább érzem magam 20-nak, mint a 40-hez közeledőnek.

2010. dec. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2o éves vagyok albérletben élek, egyetemre járok. Sajnos melózni nem melózok mert olyan az órarendem, hogy amellett lehetetlenség munkát találni (reggel 8-este 8 ig, szünetekkel).

Nekem nem okoz gondot a főzés, mosás, takarítás, sőt. Mindig is vágytam a független életre.

Azt viszont tudom, hogy felnőtt csak SAJÁT kereset mellett leszek...remélem jövőtől

2010. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!