Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Be lehet dilizni a magánytól?

Be lehet dilizni a magánytól?

Figyelt kérdés
Anyámnak nincsenek egyáltalán barátai, még olyanok sem, akikkel néha összefuthat. Öcsémnek sem. Soha el nem mennének csak sétálni sem. Hétvégén, délutánonként otthon ülnek, a programm: egymással üvöltöznek, veszekednek a legkisebb hülyeségeken. űnéha nem bírom hallgatni őket, és elmegyek otthonról, mert ha maradok, a végén én is kiakadok. Sztem teljesen becsavarodtak a magánytól: tv előtt ülő zombik. Vita legtöbbször azon van, ki mit nézzen. Panaszkodnak, milyen sz*r az élet, de ők teszik azzá. Sajnos az enyémet is, mikor otthon vagyok.
2010. dec. 2. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1/Vannak emberek, akik nem vágynak elmenni sehová, de vigyázzunk, lehet, hogy nincs miből vagy épp ötletszegények.

Nem fognak bedilizni, mert ketten vannak, nem magányosak. Ez is egy program nekik. A baj akkor lenne, ha az egyik üvöltöző-társ hirtelen nem lenne. Akkor a másik nem találná a helyét. Jó ez így nekik. Te meg hagyd ott őket és kész.

2/Tényleg nem lenne rossz tudni, hogy miért ezt a formát választották a pihenésre, miért nincs másra igényük. Nem is veszi észre az ember, hogy mennyire rabja tud lenni a TV-nek. Ez egy folyamat, ha nem ismeri fel az ember és tudatosan nem vet neki véget, akkor nagyon hamar eljut idáig és megreked ezen a szinten. Lehet, hogy neked kellene kizökkenteni őket ebből az állapotból. Beszélj velük, vagy marad az első variáció.

2010. dec. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
chatelj sokat és társas oldalakon csevegj, addig amíg egyenesbe nem jössz.
2010. dec. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mindig egyedül vagyok :D még nem sikerült bediliznem :D
2010. dec. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát ... a nagymamám bedilizett ,hogy meghalt a férje(papám)

... szóval igen belehet ...

2010. dec. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen,nagyon szépen bele lehet őrülni a magányba.Én például már az összeroppanás szélén jártam nem is olyan rég,de aztán elrendeztem magam körül a dolgokat.Viszont kiváló példa erre nagypapám,még nagyon régen,mikor nagymamám meghalt és papám telljesen egyedül maradt,csak én voltam neki és az édesanyám,vittünk neki ételt minden nap mert főzni sem tudott már,szinte majdhogy nem belepusztult abba,hogy elvesztette az örök társát akivel sajnos nagyon sokmindent elszenvedtek a háború alatt.Szegényre rá se lehetett már ismerni a magánytól,ezért be is raktuk az öregek otthonába,ott legalább tudott beszélgetni másokkal,de sajnos akkorra már szó szerint alig volt magánál és nem is olyan későn eltávozott az élők sorából,büszkén,magányosan de legalább nem fájdalmak közt,szépen álmában.
2010. dec. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Én legalábbis biztos bediliznék. Persze néha jó egyedül lenni, elvonulni mindenkitől. De nagyon szeretek dumálni, jönni-menni, pörögni, így valószínű az otthon ülős, tv nézős, magányos életmódtól bekattannék :) Szerencsére az 1 éves csajszim nem hagyja, hogy ez velem megtörténjen :)
2010. dec. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden ember más!

Van aki bedilizik, van aki nem!

Van aki nem veszi észre, van aki igen!

Van akit zavar, van akit nem!

Megoldás? Van is, meg nincs!

Mi lehet a megoldás?

Észrevétlenül és apránként olyan helyre, vagy közösségbe "szoktatni" az illetőt, ahol jól érzi magát, ahova kötődni tudna, ahol esetleg valaki a hóna alá nyúl, és segít neki.

Befolyásoló tényező a pénz!

Pénz nélkül a meghívásos kirándulást javaslom!

Igen a "termékbemutatósat", ahol utazás közben ismerkedhet, ahol délben ebédet kap, ahol különböző helyekre juthat el, ahol embereket lát!

Ha egy kis pénz és erő is van még, akkor egy olyan helyet javasolok ahol együtt bowlingozni (lehet, hogy rosszul írtam le)tudtok, majd másokkal versenyezve játszani, de mivel nem tudom, hogy mi a munkájuk, mi érdekli őket, ezért konkrét ötletet ezeken kívül nem tudok adni.

Az jó megoldás, hogy Te keresed a kiutat.

2010. dec. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!