Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöznél a helyemben? Elég...

Elköltöznél a helyemben? Elég nagy városban élünk, albérletben. Többi lenn.

Figyelt kérdés

Szóval albérletben vagyunk, 3 gyerekkel.

Szóba került,hogy el kellene költözni vissza a szülő falumba.

De a nagy iskolás,erős matekos suliba jár, szerencsére iszonyú esze van./nem tőlem örökölte:)))))))))/Versenyekre,fejlesztésekre jár, az iskola legjobb matekosa.(tanárok mondják)ÉSSS,imádja csinálni.

Ahova mennénk még a környéken sincs ilyen erősségű suli,még csak arra sem lenne lehetőség,hogy különórára küldjem(körbe kérdeztem) a tanárok "tiltakoznak" hogy el akarom vinni.

A két kicsi még itthon van(2hós,3éves), ez ok.

Itt nincs segítség ott lenne.Ez a fő dilemma,mert a férjem külföldre megy dolgozni,2-3 havonta jön.

Itt Ha valahova mennem kell,vinnem kell a 2 kicsit is,ott lenne aki vigyázz rájuk

De ott vannak nem kívánatos emberek(ex rokonai......stb...stb),itt is van lehet de itt 15x annyian élünk,mint ott, jobban elvegyülünk.

Ja, a lényeg....ott tudnánk lakást venni,igaz hitelre de a részlet a fele lenne mint az albérlet....

Csak hát a nagyvárosból vissza a kis faluba????

1x már mindent hátra hagytam,munkahely,barátok(akik azóta elköltöztek)....

Mennél vagy maradnál?


2010. dec. 2. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Ritka az olyan jóeszű fiú, mint a tiéd, ne hagyd ott sezrintem a várost, a fiad kedvéért. Matekal nagyon sokra viheti, ha jó esze van és főleg ha tényleg olyan erős suliban is ő a legjobb. Ne rántsd ki abból a környezetből.
2010. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
Vannak bejárós diákok, legfeljebb buszozna egy kicsit.
2010. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A két hely közötti távolság 200km.....:(

Buszozás kilőve.

2010. dec. 2. 22:04
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Maradnék.
2010. dec. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én maradnék a helyetekben. :) Kívánom, hogy okos és jó döntést tudjatok hozni.
2010. dec. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Maradj! A 3éves lassan ovis lesz.

Maximum egy-két órára keresel bébiszittert, mikor dolgod van! De vannak gyermekmegőrzők is (olyasmi,mint a bölcsi, csak családoknál). Vagy magánbölcsi....

Sok lehetőséged van, csak ki kell aknázni!

A védőnő is tud segíteni, hogy hogyan oldhatod meg!

Ne menj el, mert a fiad jövője nagyban függ ettől!

Igazából én úgy gondolom, hogy magamnak szülök, és megoldom, ha kell, nem kell senki segítsége! Nekem most lesz a 3. A nagy 4, a kicsi 3 éves. Én is vittem őket mindenhova! Meg tudod oldani!

2010. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben semmiképpen sem költöznék.

1. A gyerek jó iskolába jár, megvannak a baráti kapcsolatai, a tanárokkal jól kijön, a képességeit mgefelelöen tudja fejleszteni.

2. A segitség/rokonok sokkal kevesebb elöny, mint ahogy gondolod, mert egyrészt nem biztos, hogy mindig ráér valaki, amokt NEKED kellene, másrészt meg beleszólnak mindenbe.

3. Az ex rokonai elég sok gondot tudnak okozni, és egy kis faluben nehéz elkerülni öket.

4. A kisebb gyerekeknek is jobb, ha nem egy kis faluban nönek fel - városban jobbak a tanulási és egyéb lehetöségek.

5. Amig nincs elég pénzetek, addig kölcsönt felvenni igen kockázatos, mert ugyan lehet, hogy kevesebb most, mint az albérlet, DE azt akkor is fizetni kell, ha valamiért munka nélkül maradtok, az albérletet meg bármikor fel lehet mondani, ezen kivül a törlesztö részlet is emelkedhet - itt elég csak a svájci frank alapu hitelekre gondolni, és akkor már megint nem jártok jobban, söt.

6. Az, hogy vinnek kell e két kicsit, annyira nem baj, nekik is jobb, ha nem mindig otthon vannak, a nagyobb egy évenbelül óvodába kellene hogy kerüljön, és attól kezdve legfeljebb egy gyereket kell vinned magaddal.


Itt önálló vagy, ott mindig valakitöl függsz - szóval semmiképpen sem költöznék - már csak a gyerekem érdeke miatt sem.

2010. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A szülőfalu közeli városba nem lehetne? Ott megint mások a lehetőségek.
2010. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mennék. Jobb a saját lakás,mint az albérlet. Főleg,ha ott van segítséged is. A nagyfiú pedig mehetne kollégiumba is. A jó iskoláknak általában vannak kollégiumaik is.
2010. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mekkora a nagy.. ha elgé nagy lehet kollégista. De ha nem akkor maradnék.
2010. dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!