Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányos apukák! Ti mit tennének...

Lányos apukák! Ti mit tennének a helyemben?

Figyelt kérdés

A lányom 20 éves, egyre ritkábban látom mivel vagy tanul vagy dolgozik vagy pedig a barátaival mászkál a városban. A minap bejelentette, hogy nemsokára elköltözik, egy 200 km-rel távolabbi városba.

Volt már rá példa, hogy a barátaimat utánaküldtem, akik követték őt mindenhová, így tudtam minden egyes lépéséről. Ha elköltözik akkor már nem tudom ezt megtenni. Attól félek, hogy rossz társaságba fog keveredni.


2010. dec. 2. 12:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
20 éves felnőtt nő, akit te követtetsz? Nem csodálom, hogy 200 km-re menekül tőled. Elképzelhetőnek tartom, hogy ha normálisabban viszonyultál volna korábban hozzá akkor nem költözne ilyen messzire.
2010. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
felnőtt ember, hagyd had tegyen amit akar, ugyis megfogja tenni ha tudsz róla. követtetted? hát nem csoádlom hoyg el akar költözni...
2010. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
A lányod felnőtt nő. Tudom, hogy nehéz de ideje elfogadnod. Mi az, hogy utána küldtél? Jézusom már nem 12éves. Ez beteges. Ha jól neveltétek és van elég esze, akkor nem fog semmiféle rossz társaságba keveredni.
2010. dec. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Biztos,hogy apai érzéseket táplász iránta.Szerinte fél tőled,menekül előled,volt itt egy kérdés,nemrég egy 20 éves lány tette,fel hogy követteti az apja és,hogy mit tegyen,na ő a lányod valszeg,sokan tanácsolaták neki a költözést,valószinű megfogadta a tanácsokat...
2010. dec. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Én is 20 éves lány vagyok, de eszem ágában sincs még elköltözni, mert nagyon jól érzem magam itthon. Az más kérdés, hogy a párommal 2-3 év múlva tervezzük az összeköltözést, de az nem kényszerből lesz.

Hálát adok az égnek, hogy az én apám nem ilyen és hogy hagy élni...

Sokkal közelebb érezhetnéd magadhoz a lányod ha szabadjára engednéd. Hidd el, ha jól neveltétek nincs mitől félned.

2010. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

Tudom, hogy nagyon nehez, s ezzel az En parom is igy van, de hidd el, hogy elkell engedned a lanyodat, mivel mar elkezdi elni a sajat eletet.

Tehat O mar nem az a pici kislany, Akiert regen aggodtal, viszont bizzal meg benne, s tudd azt, hogy Te felnevelted, s megtudta tanulni azt Toled, hogyan tud magara vigyazni.

Barmennyire aggodsz is, de ezt ne mutasd a gyermeknek, inkabb dicserd, es mondd azt Neki, hogy Te tudod azt, hogy O tudd magara vigyazni, s bizol Benne es ekkor meg "baratok" is lesztek, s igy mindig megfogja Veled osztani a banatat es oromet is.

2010. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Hagyd élni és bízz benne. Nem szép dolog követtetni a saját gyerekünket. Főleg ha az a gyerek már nem is gyerek.
2010. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Én elhiszem, hogy féted sőt megkockáztatom még azt is, hogy nagyon szuper apuka lehetsz. De hagyd élni a lányodat. Gondolj abba bele, hogy sajnos nem lehetsz örökké vele, nem figyelheted, vigyázhatod örökké valamennyi lépését. Engedd élni.
2010. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Szeretném azt hinni, ilyen nincs. Ez vagy kamu kérdés, vagy a lány hiszi ezt az apjáról, és ő írta a kérdést. Nekem nem fér össze, hogy valaki ilyen legyen a lányával, közben pedig teljesen tárgyilagosan leírja ide ezt a kérdést. Ez bűzlik.


Amúgy elvi síkon a szülőnek el kell engednie a gyerekét. Ha nem tud megbízni a gyerekében, ha 20 évesen a rossz társaságtól félti, akkor valójában a szülő az önbizalom-hiányos, hiszen ezzel azt gondolja, a 20 évi nevelése semmit sem ért. Az a szülő, aki 20 évig tőle telhetően segítette a gyereke fejlődését, ép ésszel nem gondolhatja, hogy a gyereke még mindig rá van szorulva. Ha mégis ilyet mond, akkor ez a helyzet 99% eséllyel pont fordított. Valamiért ő van rászorulva a gyerekére, azért nem akarja elengedni.


42/F

2010. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:31

lol ez mekkora!

2010. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!