Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mi az,...

Ebben a helyzetben mi az, amit a szülő megengedhet magának?

Figyelt kérdés
Az elhunyt nayszülő lakását a gyerekük nevére iratják tizenévesen. Pár év múlva a gyerek birtokba veszi a lakást, beköltözik a párjával. Joga van a szülőnek innentől bejrni a lakásba, beleszólni a változtatásba vagy az eladásba csak azért, mert tőle kapta a gyerek?
2010. dec. 1. 12:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Esetleg albérlet? Ott nincs anyós. A költséget meg biztosan ki tudod fizetni. ..
2010. dec. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

Most nehogy már azért mert felneveltek a szüleim (ők akartak gyereket, ők vállalták) cserébe kérdés nélkül bármikor besétálhassanak a lakásomba (szerintem hülyét is kapnék ha otthon a férjemmel szeretkeznénk mondjuk, vagy bármi egyebet csinánánk, és egyszer csak megjelenne anyám a lakásban...), és majd 40 éves koromban is belepofázhassanak az életembe, felülírhassák a döntéseimet, stb.

Tanácsot lehet adni, de döntést helyettem meghozni, csak mert ő nevelt fel? Azért álljon már meg a menet. Én is ugyan olyan felnőtt ember vagyok mint ők.

Azért feljelenteni nem jelenteném fel a saját anyámat ha bejárkálna szó nékül a lakásomba, de a zárat biztos lecseréltetném, ha a szép szó nem használ. De szerintem egy normális épelméjű szülővel meg lehet beszélni hogy "figyelj anyu, felnőttem, együtt élek a párommal/férjemmel/stb, szeretném mostmár ha felnőtt fejjel lenne magánéletem, légyszives ha át szeretnél jönni, előtte szólj telefonon".

2010. dec. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, rosszul közelíted meg a kérdést. Nem hiszem, hogy bármi törvény rendelkezne arról, hogy az anyós ülhet-e a kanapén. Nem lehet mindent szabályozni, viszont azért van szánk, hogy a dolgokat megbeszéljük.

Jogilag a lakás a fiatalé, így az anyja nem szólhat bele, hogy kinek és hogyan adja el. Viszont ha már kulcsa van a kedves mamának, azt feltételezhetően azért kapta, hogy bármikor odamehessen. Persze a jó ízlés megkívánja, hogy előtte odaszóljon, nem zavar-e véletlenül, de nincs az a paragrafus, ami ezt szabályozná. Ugyanez vonatkozik a változtatásokra: noha döntési joga nincs, azért illik meghallgatni, nem csak, mert tőle kapta a lakást, hanem mert mégiscsak az anyja...

Persze értem én, hogy sok szülő (főleg az egyedülállók) a segítségért cserébe feljogosítva érzi magát, hogy a felnőtt gyerekét még mindig kontrollálja. Én úgy gondolom, hogy ha segít, önzetlenül tegye, ne azért, hogy utána továbbra is ellenőrzése alatt tartsa a fiatalokat. Ők viszont adják meg a szülőknek járó tiszteletet és szeretetet, nem a lakásért cserébe, hanem mert ez alap. Normálisan is el lehet az ilyesmit intézni.

2010. dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Hát nem mindenhol működik hatékonyan a kommunikáció sajnos. Főleg nem ha eladásról és költözésről van szó.

Ja és még egyszer: nem rólam van szó.

2010. dec. 1. 13:09
 15/18 anonim ***** válasza:
Persze, ne a barátnőd beszélje meg az anyósával ezt a helyzetet, hanem a kicsi fiacskája. Egyébként ő, mint a férj, hogy látja ezeket, őt nem zavarja? Biztos, hogy barátnőd már mondta neki, hogy tenni kellene valamit, és erre ő, hogy reagált?
2010. dec. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Neki se tetszik a dolog, szóval kb. egyetértenek.
2010. dec. 1. 13:51
 17/18 anonim ***** válasza:

13:41-es vagyok.

Akkor pedig a férjnek kell anyuka elé állni és minél hamarább, addig, míg a házasságot nem kezdi ki ez a helyzet. Persze meg kell találni a megfelelő alkalmat, a hangulatot, hogy anyós-anyuka ne érezze úgy, hogy őt most innen kirúgták. Tudjuk, hogy némely ember még túlozni is tud, ha úgy érzi, hogy megbántották. És szerintem jó lenne, ha saját nevében beszélne, véletlenül sem elültetve anyukában, hogy a neje biztatta fel. Sok sikert!

2010. dec. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
5%

Nem éretem a gyerek felnöt és ő a tulaj, innentől se a szüleinek se a barátnönek nincs köze a lakáshoz.

Ha a család ezt nem érti cserélje le a zárat.

2010. dec. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!