Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mi az,...

Ebben a helyzetben mi az, amit a szülő megengedhet magának?

Figyelt kérdés
Az elhunyt nayszülő lakását a gyerekük nevére iratják tizenévesen. Pár év múlva a gyerek birtokba veszi a lakást, beköltözik a párjával. Joga van a szülőnek innentől bejrni a lakásba, beleszólni a változtatásba vagy az eladásba csak azért, mert tőle kapta a gyerek?
2010. dec. 1. 12:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha a te neveden van, jogilag nincs.
2010. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
Ha a szülő se nem tulajdonos, se nem haszonélvező, akkor jogilag nincs joga. Persze ettől függetlenül még gondolhatja azt hogy "erkölcsi joga" van hozzá, hisz ő adta, meg ő csinálta a gyereket, meg ő nevelte, és joga van belepofázni a gyereke életében, de az ilyet le kell ejteni magasról.
2010. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Onnantól kezdve, hogy a gyerekük nevére iratják, a gyerek lesz a tulajdonos. A szülők továbbiakban csak akkor szólhatnak bele az eladásba (és minden másba), ha a gyerek még kiskorú (mint törvényes képviselő) vagy ha haszonélvezeti jogot bejegyeztek maguknak.
2010. dec. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Ja, értem!Arra jó volt, hogy a segge alá toljon egy lakást, arra már nem, hogy esetleg ne úgy kezeljék, mint egy betörőt.


Ha ilyen lenne a gyerekem, fejbe lőném magam!

2010. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok, hanem egyik barátnőm. Persze, jogilag nem tehet semmit a szülő, de azért az ember csak nem jelenti fel a saját szülőjét!
2010. dec. 1. 12:50
 6/18 anonim ***** válasza:
12.46 teljesen egyetértek veled. Sajnos egyre több itt is az ilyen kérés. A szülőnek joga van felnevelni, eltartani esetleg 30 évig is a gyermekét, de kérni szólni azt nincs. Sőt....
2010. dec. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A gyerek nagykorú és nincs haszonélvezeti jog.

Nem betörőként, de azért az sem állapot, h mikor megy haza az ember, ott várja az anyós a kanapén minden nap.

2010. dec. 1. 12:52
 8/18 anonim ***** válasza:
Édesapám nem rég halt meg, édesanyám még él, hála Istennek. Az apa részt én mint a lány öröklöm, a másik felével édesanyám rendelkezik, ő tudja kire íratja. De fel sem merül bennem, hogy édesanyámat azért piszkálja, hogy az örökségnek a másik felét miért nem íratja rá. De valószínű az unokára, vagyis az én leányomra íratja. Joga van hozzá, hiszen nagy a kötődés anyuci és az unokája között. De én éppen úgy szeretem és törődöm vele.
2010. dec. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen helyzetekre találták ki a kommunikációt. A gyerek szépen megbeszéli a szülővel a dolgokat, kompromisszumot kötnek. Értelmes felnőtt embereknél ennek így kéne működnie.
2010. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
Egy egyszerű zárcsere megoldja a dolgokat. A kulcsokat meg nem kell elöl hagyni és akkor nem lesz több gond.
2010. dec. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!