Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a részeges apámmal?

Mit csináljak a részeges apámmal?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve már apám kezd alkoholista lenni, mindig veszekedik anyámmal, meg részegen jön haza, ordibál, mindenbe beleköt.

Eddig még nem mert kezet emelni anyámra, de már nagyon a felé tartunk, ha megüti anyámat verjem meg? Mert már nem bírom sokáig ezt az állapotot, ha belelik a pohár nagyon megfogom verni, és akkor kórházban köt ki az biztos.

Apám keresi a megélhetésünk 60, 70 %, mit tegyek, mi lesz ezután? HELP 18/F


2010. nov. 30. 19:00
1 2
 11/17 anonim válasza:

Igazad van hogy nem sokat tudhatunk!Azt azonban ne felejtsd el hogy az alkohol sok emberből előhozza az állatot.Azért kétszer gondold végig a dolgokat mielőtt pálcát törsz felette!Biztosan nagyon szereted Anyukádat,de ne hidd hogy Ő nem lehet oka annak hogy az öreged többet iszik mint ami ildomos.Nem fogják az orrodra kötni.Sok oka lehet annak,ha egy normális ember italhoz nyúl.

Felnőtt leszel maholnap,próbáld meg felnőtt módon kezelni a problémát!

Nagyon nehéz tudom,csak azért mertem kicsit bölcsködni mivel 7 éve tettem le a poharat,saját erőmből!! és tudom milyen jól jött volna anno egy segitő kéz!!

2010. nov. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az én apám is ilyen volt.Mióta ismertem 15 éves koromig azóta ivott/alkoholista volt.Láttam leépülni 1X csak itt ott ivott aztán már csak hétvégén nem aztán már csak vasárnap nem aztán már teljesen mind 1 volt.A legjobb az volt amikor a karácsonyi vacsora közben lehülyézett olyan 13 éves koromban.Anyukámat is egész életében lenézte.Pedig ő az alkoholizmusa miatt(széttverte a fejét és epilepszia alakult ki nála)került rokkantnyugdíjba és kb 10 éven keresztül anyukám tartotta el mind a 4-ünket.(apámnál még többek között skizofrémség alakult ki-minden éjjel attól féltem h 1 vita következménye az lesz h megöli az anyumat,minden új évben megfogadtam h megölöm-de persze mindig az járt a fejemben h az apám)

Végül oda fajult h még meg is csalta az anyumat és a nőjénél ödéma miatt rosszul lett kórházba került és meghalt.Teljesen átt tudom érezni a problémádat.Nekünk nem sikerült ellene tenni semmit pont ezért is mert nem tuftuk volna őt kifizetni se ő minket.És az aki meg akarja érteni meg kinyomozni h miért iszik...Lesz@rom.Fogalmuk sincs arról h mi van ezek nem is merik be h problémájuk van és segítség kell nekik.Mi hányszor próbáltuk rászedni h forduljon segítséghez.Ezek nem is akarnak ezzel leállni és mire akarnának addigra már rég késő.Az apám is kedves ember volt mikor józan volt.Számomra tökéletes apa lett volna ha kb 18 éves korától nem ivott volna.


17/f

2010. nov. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ez a fajta "alkoholizmus" NEM BETEGSÉG

azt nem nevezem betegségnek, amiböl az ember sajàt maga ki tud gyógyulni..mégpedig elöttem màr írtàk :)..

2010. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%

Tudom, hogy mi az oka a mindennapos részegségnek és az agresszivitásnak.Az az oka, hogy szereti a piát és a részegséget.

Nehogy már a r-ohadék alkesz legyen a mártír, hátha a felesége az oka az ivászatnak!

Az az ok, hogy alkalmatlan férfinak, férjnek, apának, alkalmatlan embernek. Egy csatornapatkány.

Kérdező, ha rám hallgatsz, akkor amikor anyukáddal üvöltözik, minden alkalommal megvered. Nem halálra, csontja ne törjön, de nagyon fájjon. Még így is csak egy részét kapja vissza annak, amit a családjának okozott.

2010. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

Megertem azt, hogy Neked most nagyon nehez, de ne felejsd el azt, hogy amit Te most annyira szeretsz, a szep otthon, azt az Apad teremtette meg!

Szeresd az Edesanyadat, de ne akard a biro szerepet most eljatszani, mivel nem tudhatod, hogy Mi zajlik kettouk kozott. "haloszoba" is letezik, s Te ott nem vagy pl.!

Ez a Szuleid kapcsolata, tehat a mamadnak tudnia kell azt, hogy miert valtozott meg az Edesapad!

Te a gyermekuk vagy, s abbol a jo emberbol, Aki megteremtett mindent a csaladjanak annak idejen, egyszer csak elkezdett kimaradozni, es inni...! miert?

Ezt a mamad feladata, hogy kideritse, es nem a Tied, a gyermeke.

Miert hasznal ronda jelzoket a mamaddal szemben, ezt miert turi el a mamad pl.?

Ha a Mamad egy talpra esett asszony, akkor megprobal ezen a helyzeten segiteni, s ha nem megy az, hogy helyre allitsa a csaladi beket, akkor fogja es beadja a valopert!

Ennyi es nem tobb, mivel nem koteles elturni egy alkoholista ember tarsasagat, de a gyermeke lelki eletet sem teheti tonkre. Ez lenne a helyes megoldas.

En is Anya vagyok, sot nagymama. Minden hazban vannak problemak, mivel 2 embernek nem egyszeru egyutt elni, es egymashoz alkalmazkodni, de megis ugy elni, hogy a beke, a csaladnak a bekeje megmaradjon, s ez egy Anyanak a feladata.

Amikor Apukad az 5. alkalommal is reszegen ment haza, mar akkor kellett volna a Mamadnak ez ellen tenni, es nem varni azt, hogy csonben egy alkoholista emberre valljon az, Akit szeret, s Akitol gyermeke is van.

Van az igazi-oszinte szeretet, az onzetlen szeretet.

Vagy Apad lenne az, Aki olyan, mint az "igas-lo", amivel dolgoztatnak, s amikor a lo mar nem birja, akkor lecserelik, vagy a vagohidra viszik?!

Vannak emberi erzesek, es Te a gyermeke vagy, s nem a biroja, sem a mamad vedo ugyvedje, mivel ez nem a Te feladatod, hogy megold azt a problemat, ami csak kettojukre tartozik!

A mamad felnott ember!

2010. dec. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Tegnap 21.14--a Te megközelised egy olyan emberé aki megkeseredett és csak üvöltözik.Bizonyára ha igy tenne a kérdező akkor élveznéd hogy még egy ember a börtönbe is kerül!Nem tisztem minősiteni senkit,de nem örülnék ha ilyen fölfogású családtagom lenne!!

ma 07:35

T.Hölgyem!Minden tiszteletem az Öné!Véleményem szerint ezt a problémát igy kell megközeliteni!!Nem olyan emberről beszélünk aki rossz környezetből jött és ezért eleve kódolva van az alkoholizmusa,hanem valakiről akinél valami folytán félrecsúsztak a dolgok,és megérdemli a segitséget!!(független attól amit az alkohol kihozott belőle!!)

2010. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
az éremel segitséget, aki vevö rà ;)
2010. dec. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!