Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a részeges apámmal?

Mit csináljak a részeges apámmal?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve már apám kezd alkoholista lenni, mindig veszekedik anyámmal, meg részegen jön haza, ordibál, mindenbe beleköt.

Eddig még nem mert kezet emelni anyámra, de már nagyon a felé tartunk, ha megüti anyámat verjem meg? Mert már nem bírom sokáig ezt az állapotot, ha belelik a pohár nagyon megfogom verni, és akkor kórházban köt ki az biztos.

Apám keresi a megélhetésünk 60, 70 %, mit tegyek, mi lesz ezután? HELP 18/F


2010. nov. 30. 19:00
1 2
 1/17 anonim válasza:

Ez jó kérdés! Esetleg ügyvédhez nem szeretnél fordulni? Vagy apukád nem próbál meg változtatni?

Üljetek le vele beszélgetni! Nem lehet?

2010. nov. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
mi is hasonló cipőben járunk, de a pia miatt már el is váltak a szüleim, de ő nem hajlandó a piáról beszélni. pedig tudom h mien zavaró ha az ember apja felkel és megy sörér a konyhába, majd mikor értünk jön, a kocsmába vár minket és óránként iszik meg 1 doboz sört:(:(:(
2010. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
utolsó: 13/f
2010. nov. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
A területi illetékes családsegítő szolgálatot tudom ajánlani.
2010. nov. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18 vagy meny el dolgozni apádat dobjátok így nem függtök majd töle.
2010. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
40%

"megelhetes 60-70%-at"!

Viszont az Edesapad 100 %-an, Aki szeretett es felnevelt, mivel nem mindig folytatott ilyen eletmodot.

Szereted az Edesapadat, tiszteled?

Ne emelj ra kezet, mivel nem lenne illo dolog ilyet tenni, egy olyan emberrel, Akitol vagy.

Edesanyadnak kellene megtenni azt, hogy kideritse annak az okat, hogy miert menekult a papad a "poharhoz"!

nagyon szomoru, hogy idaig fajult ez a helyzet, hogy Teged is erint, s ezert legyszives es szolj a mamadnak, hogy deritse ki az okot, de nem kiabalassal, hanem szeretettel es egyutterzessel kellene megkozeliteni ezt a problemat.

Komoly lelki problemai lehetnek a papadnak, talan meg tudtok Neki segiteni, de nem egybol a korhazba kellene juttatni, mivel nem hinnem, hogy ez igy helyes lenne.

2010. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

ma 19:30

Tökéletesen jól közelited meg a problémát.

Sajnos Te(T.kérdező) nem sokat tudsz változtatni a legnagyobb jóindulattal sem.Ha elbeszélgetnétek,Ti ketten,mint férfi a férfival az könnyitene,de mindent nem oldana meg.

Lehet valami ami kiváltotta ezt az öregednél,el ne felejtsd hogy egy férfi életében vannak nehéz helyzetek.Lehet hogy anyukáddal van baja,csak jobban szereti annál minthogy panaszkodjon Rá!

Ha most taszitjátok el magatoktól akkor követitek el a legnagyobb hibát!Támaszra van szüksége és nem arra hogy még bántsátok.

Ha szerencsés alkat akkor magától kimászik a gödörből,ha nem akkor meg kell neki a segitség,és vajon kire számithat ha nem a fiára?

2010. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

igen? nem tudsz semmit. Jómódban éltünk, mindenünk megvolt minden ami egy átlag családban, akár még több is.

Régebben is ivott de nem ennyire, és tönkretett mindent, ha elválnak, nem tudom mi lesz, a szép házunkat elúszik, az autó elúszik. Mi megyünk vmi panelba, apám meg majd vmeik árokban végzi, hacsak nem gyorsabb leszek.

Megbocsájthatatlan dolgokat tett.

Nemakarom tovább részletezni, bármiféle tanácsot meghallgatok, de ne ilyeneket hogy tiszteljem az apám.

Kösz

2010. nov. 30. 19:58
 9/17 A kérdező kommentje:
Ezt ugye ti sem gondoljátok komolyan hogy még én segítsek rajta , mikor olyanokat vágott anyám fejéhez hogy "dögölj meg" , nem szeretném részletezni , ez a legalja ennél sokkal rosszabb dolgok is történtek.
2010. nov. 30. 20:01
 10/17 anonim válasza:
100%
Tudom, hogy ezért le fogsz pontozni, de sztemm addig nem sokat érhettek el anyuddal együütt, amig apád nem hajlandó elismerni a betegségét.A nagyapámis a piában halt meg:(2. voltam.
2010. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!