Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyu nem hagyja,...

Mit tegyek? Anyu nem hagyja, hogy egyek.

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon stresszes időszakomban vagyok mostanában, emiatt hiztam 4-5kg-ot,+fogamzásgátlót kell szednem, hogy beálljon a ciklusom.

Anyum állandóan veszekszik emiatt, merthogy ő aztán biztos nem fog nekem új cuccokat venni (nem is kértem rá)...Már csak akkor merek enni ha nagyon éhes vagyok. Viszont ha meglátja azonnal rákezdi a mondókájára! Mit tegyek? Külön pénzem nem nagyon van kajára :(


2010. nov. 30. 15:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%
Ezért lenne jó szétnézned a neten,vagy akár itt is a fogyókúrás kérdések között.Nem kell feltétlen külön főzni neked extra kajákat,hanem pl vannak olyan praktikák amik olcsók,és kivitelezhetők.Pl rántott vagy sült hús mellé rizs helyett ízlésesen összevágott vegyes savanyúság már sokkal jobb.Már az is jó lenne,ha nem híznál tovább..
2010. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
58%

Én a helyedben sürgősen otthagynám ezt a dokit, és keresnék egy normálisat.


Tudod, miért? A fogamzásgátló nem beállítja, hanem LEÁLLÍTJA a ciklusodat. nem áll be tőle semmi, hanem épp ellenkezőleg: leáll a petefészked működése, és a gyógyszer irányít mindent. ha folyamatosan szednéd, szünet nélkül, akkor nem is lenne vérzésed. Csak úgy tűnik, hogy van ciklusod, pedig se peteérésed, se tüszőrepedésed nincs.


Ha rendszertelen a ciklusod, akkor ahhoz kivizsgálás kellene, nem bogyót felírni. Amikor majd 10 év múlva gyereket szeretnél, akkor újra találkozol majd ezzel a problémával: abbahagyod a bogyót, és ismét rendszertelen lesz a ciklusod. És akkor mit csinálsz? Akkor jössz rá, hogy má 10 éve foglalkozni kellett volna ezzel a problémával, amit a bogyó csak elfedett.

2010. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem keress egy másik orvost. Egyszerű megoldás minden bajra fogamzásgátlót írni, de sajnos a nőgyógyászok többsége sem tudja, milyen káros hatásai vannak (tapasztalat). Nekem például lehet, pont azért NEM lehet gyerekem, mert szedtem. :(

Ha 19 éves korodra nem állt be a ciklusod, annak oka van, és azt a gyógyszer nem fogja megszüntetni. Sőt, csak tetézi a bajt, mint a kiírt kérdés is mutatja.

2010. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%
Mi lenne, ha nem a kilóiddal foglalkoznál, hanem a stresszt próbálnád meg kiküszöbölni az életedből? Relaxálás, légzésgyakorlatok, homeopátia, gyógyteák, aromaterápia, és még rengeteg módszer létezik stresszoldásra, csak szét kell nézni a neten.
2010. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%
Lehet valaki nem hízik a fogamzásgátlótól, de van, aki sajnos igen. Más és más a szervezetünk. Én pl. mikor elkezdtem anno szedni pár hét után 8 kg-t híztam tőle! Abba is hagytam és soha többet nem szedtem. Úgyhogy a hormontartalmú gyógyszer és a hízás igen is összefügg.
2010. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

engem apukám csesztet folyton ezzel :S Mindig beszól pedig ő is van vagy 100kg!!


Szerintem az ilyen kényszerítő fogyókúráknak nincs semmi értelme.Egyik legjobb barátnőmmel ezt az anyja csinálta ő meg neki állt hashajtózni.De amúgy te jól érzed magad a plusz kilókkal?Mert ha nem akarod leadni akkor pláne nincs értelme erőltetni.Amúgy sem értem hogy 4-5 kg miatt miért kell ilyesmihez folyamodni.

2010. nov. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
26%
Nekem a párom nem engedi meg, hogy gyógyszert szedjek. Pedig lassan 3 éve, hogy együtt vagyunk. Még sose szedtem. Most, hogy ennyi "rosszat " írtak róla, szerintem nem is fogok. maradunk a guminál.Amúgy igaza van a többieknek, szerintem is próbáld a stresszt kiiktatni és gondolom, hogy nem eszel sokat, de inkább többször egyél keveset.
2010. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A két 15:36-os válaszd olvasd el még egyszer!

Csak ismételni tudom őket!

Nekem is így próbálták beállítani és bizony amikor gyereket szerettem volna, ebből kifolyóan elég nehéz eset volt teherbe esnem.

2010. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
ugyanez volt a problémám nekem is. gyógyszert kaptam, m félévente jött csak meg, de akkor 3 hétig is tartott, egyszer már el sem akart múlni. Biztos a te esetedben is indokolt a szedés. Viszont, én is híztam tőle, de én 12 kilót. 170 centihez a 60 kiló még éppen jó, de mostmár figyelek arra, mit eszek. sztem anyukád ezzel nem bántani akar, azt szeretné, ha szép karcsú lennél, és tetszenél a fiúknak :) én a helyedben elmennék többször pl. mamámhoz, unokatestvéremékhez enni, ha úgy érezném, már nem bírom. Az is segíthet, h ne hízz, h mogyorót, aszalt gyümölcsöket nassolsz, mert az éhségérzetet elveszik, de nem hízlalnak annyira. Én ezt szoktam.
2010. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Hú, hát nem tudom ezek után. Épp most fog elfogyni a gyógyszerem. Ezek után meggondolom, hogy irassak-e fel újabb adagot! Egyébkén Roaccutant is szedek, nem tudom ez mennyire befolyásolja a dolgokat! Ezt a pattanásaim miatt (amik már elmultak hála az égnek)szedem már 6hónapja! Ezzel is csesztet anyám, merthogy sokszor piros és száraz az arcom, amiről én nem tehetek mivel ez mellékhatás. De ezért is én vagyok a hibás. Többször felajanlottam, hogy olvassa el a betegtájékoztatót, de persz erre nem hajlandó, mert még kiderülne, hogy téved. Egyszerüen képtelen más szemszögéből is meglátni a dolgokat, nekem nem lehet véleményem...annyira rossz, hogy állandóan mindenért kritizál, pedig ő sem egy nádszálkisasszony, este 8kor meg leül 3karaj kenyérrel a tv elé. Erre mondják, hogy más szemében a szálkát is meglátja, sajátjában a gerendát sem...
2010. nov. 30. 15:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!