Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szólnak bele az őseim...

Miért szólnak bele az őseim még mindig, hogy hogyan viselem a hajam, vagy mit veszek fel? És miért csodálkozom, ha megbántódom ezen? 29/N

Figyelt kérdés
Férjem van, gyerekem van már...
2010. nov. 30. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom tini korodban is mindig beleszóltak. Nekik még mindig a kicsi lányuk vagy :)
2010. nov. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az lehet, de már nagyon tele van a púpom...
2010. nov. 30. 11:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindig terítékre kerül a téma, ha találkozunk. Szinte ez az első, amit megjegyeznek; miért vágattad le megint, miért szőke, miért barna, stb... Már megszoktam, nem is veszem fel. 32N
2010. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Erre van egy tökéletes válasz: mert nekem így tetszik!


Nekem is sokszor beszólt apám, hogy miért festetem ilyenre-olyanra... De nem foglalkoztam vele, én sem szólok bele, hogy mit vesz fel.

2010. nov. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SzilKa ***** válasza:
78%
Nagymamám még 90 évesen is leszúrta anyámat, ha a haja nem tetszett neki. A szülők már csak ilyenek. :)
2010. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Örülj neki, hogy a mai napig foglalkoznak veled. A megjegyzések meg egyik füleden be a másikon ki... Én is ebben a helyzetben vagyok, de azt már megértettem, hogy az ő lányuk maradok mindíg.
2010. nov. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
Mert hülye faszok.
2010. nov. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A megoldás tök egyszerű: NE TEDD!


Ne sértődj meg, ne hagyd, hogy ez bántson. Ők nem fognak megváltozni. Ha téged ez a helyzet zavar, azt viszont megteheted, hogy te változol meg. Van hozzá erőd, van lehetőséged, csak meg kell engedned magadnak ezt. Ezen múlik. Mit engedsz meg magadnak? Vannak erre módszerek.


Az első lépés annak tudatosítása, hogy az érzéseid a tieid. Másoknak csak nagyon korlátozott hatalma van a felett, hogy te hogyan érzel. Tudnak fájdalmat okozni, kellemetlenséget, gondot, nehéz helyzetet teremteni, és ennyi. Hogy ebből te mit hozol ki, az már nagyon nagy mértékben rajtad áll. A te lehetőséged, a te felelősséged. Elsősorban tanulni kell ehhez. Eldobni a régi, tanult, "bevált" mintákat, amik nem vezetnek sehova, illetve oda vezetnek, ahol most vagy, és ami fáj neked. Ezek helyett újakat lehet keresni. Kipróbálni, s amelyik beválik, azt alkalmazni.

2010. nov. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!