Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen gyakori a sógornők...

Miért ilyen gyakori a sógornők közötti ellentét?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Gyakori?

Én szerencsére nem tapasztaltam a családban ilyet.

2010. nov. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Mert irigyek egymásra, esetleg valaki mást szeretnének a egymás helyébe. De szerencsére, hogy én sem tapasztaltam még.
2010. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Csak azok között van akik a másik dolgába ütik az órukat. engem hidegen hagy a sógonőm viselkedése ,még akkor is ha folyton az adósságot csinálja a bátyámnak.Ő dolga.F..szomat nem érdekli...........
2010. nov. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Talán azért mert versenyeznek az anyós após kegyeiért. Ki jobb felesége a pici fiaiknak? Pláne ha legalább az egyik félnél már gyerek is van. ne adj isten mindkettőnél. Melyik unoka lesz a mama szeme fénye? stb. Együttérzek, én is nap mint nap átélem.
2010. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekem két ilyen sógornő is jutott: a férjem nővére és a férjem bátyjának a felesége. Mindketten jóval idősebbek nálam (16 évvel), ezért azt hiszik, hogy én semmit sem tudok, abszolút gyerekként kezelnek, pedig már én is elmúltam 40 :). Eleinte - úgy 10 éve - még bántott, mára megbékéltem a helyzettel és nagyon nem érdekel, mindenben igyekszem észrevenni a dolog pozitív oldalát: pl. nemrégiben volt egy hatalmas családi összejövetel, amire ők ketten már hetekkel-hónapokkal korábban lázasan készültek, menüket írtak, napi szinten egyeztettek. Engem persze mindebből kihagytak (mit is tudhatnék én???). Kb. 1,5 héttel az összejövetel előtt szóltak, hogy lesz egyáltalán "buli", ők már kikészültek idegileg, anyagilag, fizikailag, én vigyek legalább sütit. Jót derültem magamban, 1 nap alatt sütöttem 5 tepsi sütit és kész! Én pihenten, jókedvűen mentem oda, ők meg lestrapáltan, morcosan, ellenben "fontosságuk" teljes tudatában :). Ki járt jobban?

Szerintem meg kell tanulni túllépni az ilyen rokonokon, a saját nyugalmunk többet ér annál, hogy ilyen csipp-csupp dolgokon idegeskedjek és ezt akarva-akaratlanul is a családomon vezessem le. Sőt, minél inkább látják, hogy mennyire lepereg rólam a hülyeségük, annál jobban bosszankodnak :)

2010. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Én pozitívan álltam hozzá és eleinte ő is hozzám. Aztán kezdtünk barátnők lenni, sok mindent megbeszéltünk végül bizalmas dolgokat is megosztottunk egymással. Aztán a rokonoktól hallottam vissza, hogy ha én nem vagyok ott akkor mindig én vagyok a téma és folyton szid a dolgaim miatt. Kérdőre vontam és mindennek elhordott engem is a férjemet is a születendő gyerekemet is. És a mai napig nem tudom, hogy miért tette. Azóta szét szakadt a család ilyen szempontból.

Hát nálunk ez történt. És komolyan nem tudom, hogy miért, de azóta nehezen szavazok bizalmat bárkinek is.

2010. nov. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk az volt a nagy baj, hogy a férjem nővérének a barátja megjegyezte a hölgynek, hogy milyen csinos vagyok. Na onnantól kezdve én voltam a hárpia. Aztán ők szétmentek, jött egy másik pasi, akinek nem tetszem, és máris kedves hozzám... Na, erről mit gondoltok?
2010. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem saját tapasztalat ez az ellentét.A sógorom felesége egy nagyon kétszínű nő.Eleinte próbáltam a barátnője lenni,még ha megkért rá ,hogy főzzek neki valamit mert megkívánta ,azt is megcsináltam neki.Állandóan panaszkodott az anyósomra,ócsárolta őt nekem,meg,hogy engem se szeretnének ám csak én szültem nekik már egy unokát azért szeretnek stb.Aztán visszahallottam,hogy úton-útfélen befeketít mások előtt.Egy időben egyáltalán nem is köszönt nekem,sőt figyelembe se vett.Most babát vár és ha az anyósoméknál vagyunk nagy hangon dicséri magát ,hogy ő mindent milyen jól csinál...
2010. nov. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!