Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülni vagy nem szülni?

Szülni vagy nem szülni?

Figyelt kérdés
Gyereket vállalni ma elég nehéz. Tengőlengő párkapcsolatok, kevés fizetés, munkahelyi gondok, stb. De ha öreg korunkra (a jelenlegi helyzet szerint) a minimálisnál is kevesebb nyugdíjunk lesz (hisz most veszi el az állam az öngondoskodásra megtakarított pénzünket), és nem lesz gyerekünk aki 1) járulékain keresztül pénzt adna a mi nyugdíjunkra, 2) aki anyagilag támogatna minket a nyugdíjon felül, akkor a gyermektelen öreg emberek mit fognak csinálni? Lehet, hogy mégis van értelme gyereket szülni?
2010. nov. 29. 10:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező: ne háborogj azon hogy mások másképp látják.

nekem már van 3 gyerekem, és nem azért szültem nehogy kihaljunk,és nem azért hogy majd ha öreg leszek... és nem azért mert az állambácsinak jó

Azért szültem mert ez NEKEM nagyon jó :)

2010. nov. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kimaradt az előbb

És képzeld felnőttek már, és örülök ha van olyan hónap, hogy épp valamelyiknek nem kell segítenem anyagilag.

2010. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
én nem azon háborgok, ha más másképp látja, azt elfogadom. csak azt nem fogadom szívesen, ha oltanak személyszerint engem úgy, hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN írtam ki a kérdést.
2010. nov. 29. 10:44
 14/16 anonim ***** válasza:

Én szeretnék mindenáron gyereket vállalni, de inkább attól szoktam félni, hogy nem biztos hogy fel tudom majd nevelni.

Mert ha mondjuk 5 év múlva szülök már 29 éves leszek, és ha másodikoat is beválalnák az már mindenképpen 30 fölött lenne.


De szerintem mi huszonévesek, örülünk, ha 50 éves körunkig élünk.

Korosztályunk nagyrészének olyan problémái vannak, ami nem szabadna ennyi idősen.


Hát és derékfájás, szívproblémák,és még sokat lehetne sorolni.


Nemrég mondták, 90 éves nagymamámnak, hogy sok 20 éves is megirigyelhetné az érrendszerét.


A mostani öregek túléltek világháborúkat, és még nagyon sok mindent.


Csak a legerősebbek maradtak életben,nem csoda, hát ha sokáig élnek.

De én nem gondolom, hogy a mi gyenge korosztályunk, túl sokáig fog élni.

2010. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

kedves utolsó,azért ne temessük el már magunkat,jó?? Én nekem meggyőződésem,hogy sokáig fogok élni,mert próbálok egészségesen élni!! teszek ezért.

amugy a kérdésre válaszolva,én nem szeretnék szülni,és igen,néha elgondolkozom,ki lesz velem öregkoromba. De aztán rájövök,hogy biztos lesz egy párom,akinek mondjuk az előző kapcsolatából lesz felnőtt gyereke és azzal majd jóban leszek :)) Így majd ha esetleg a párom már nem él,a mostohagyerekem fog ápolni. szerintem leszünk annyira jóban. vagy ha az nincs,kiterjedt baráti köröm lesz,pár nálam fiatalabbal is,és akkor ők fognak segiteni. Meg ami a legfontosabb: van egy öcsém!! Szal én nem félek emiatt.

2010. nov. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Értem én mit akarsz ezzel, belátod, hogy szar a gazdaság, és talán még szarabb lesz, de a gyerek mellett teszed le a voksodat. Helyes.Szülni kell, gyerek kell, akinek öregen meg nincs senkije, megy otthonba esetleg ha szükséges.Nem biztos, hogy ha van sok gyerekem garantált az ellátásom, ja.
2010. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!