Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülni vagy nem szülni?

Szülni vagy nem szülni?

Figyelt kérdés
Gyereket vállalni ma elég nehéz. Tengőlengő párkapcsolatok, kevés fizetés, munkahelyi gondok, stb. De ha öreg korunkra (a jelenlegi helyzet szerint) a minimálisnál is kevesebb nyugdíjunk lesz (hisz most veszi el az állam az öngondoskodásra megtakarított pénzünket), és nem lesz gyerekünk aki 1) járulékain keresztül pénzt adna a mi nyugdíjunkra, 2) aki anyagilag támogatna minket a nyugdíjon felül, akkor a gyermektelen öreg emberek mit fognak csinálni? Lehet, hogy mégis van értelme gyereket szülni?
2010. nov. 29. 10:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Honnan gondolod hogy x év múlva fognak annyit keresni a gyerekek" amiből eltudják tartani magukat,és tudják támogatni a szülőket?

Csak azért gyreket szülni hogy legyen aki támogat?! :S

2010. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket szülni nem a pénz vagy a nyugdíj miatt van értelme, hanem azért, mert a gyerekeddel egy olyan "szeretetkapcsolatban" vagy, mint senki mással a világon. És ez nagyon jó!
2010. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem még gondold meg! szégyelni fogod ha meglesz, hogy az anyagiak miatt vacilláltál, aztán meg mégiscsak számításból bevállaltad. ez érdekes, szerintem ki így ki úgy megoldja a gondokat, sokan nem szülnének a világ szarságára hivatkozva, azért meg végképp nem , hogy ha öreg leszek eltartson-szegény. Három gyerekem van, sosem éltünk nagy lábon, de boldog vagyok, hogy vannak.
2010. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

úristen remélem nem bántalak meg,de ez a gondolkodás szánalmas. Hiába tanulom a toleranciát és az empátiát ez sok, sosem értem miért gondolnak az emberek pénzkereseti forrásként a gyerekre. Mások a gyes és a családipótlék miatt szülnek gyereket :S


A gyerek az egy rész magadból, amit itt hagysz halálod után is a világban. A pároddal egymást iránt kifejezett bizalom és szeretett "pecsétje" kéne,hogy legyen véleményem szerint és nem besikerült baba meg pénzcsináló gép.......

Aki így tekint a gyerekére milyen embert fog csinálni a gyerekéből? Milyen szociális mintát ad át?

Ha a gyermek egészséges és jó családban nőtt fel ,megfelelő mintát kapott vagy látott valahol, támogatni fog, ha tud!

De ez úgy gondolom nem elvárható, de illendő lenna tény és való.

2010. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sok fiatal nem tudja magát eltartani,hiába lett felnőtt a szülei,nagyszülei segítsége nélkül éhen halnának
2010. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon racionálisan állsz ehhez a kérdéshez!

Itt már nem az a kérdés, hogy gyereket szülni ""megéri-e"", hanem hogy mikor és hányat! Társadalmi szempontból.

2010. nov. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Így nem szülni. Gyereket vállani nem az állam, a nyugdíj, és öreg koromban ki segít miatt kell, hanem azért mert szertnél, mert szeretetben fogod nevelni. Egy gyerekkel rengeteg gond probléma és bajlódás van. Valahol ha nagyon nagyon lesarkítod a dolgokat mindez igaz. De szereted ő is szeret és ez az ami feledhetővé teszi a rossz dolgokat. Egy ölelés egy puszi tőle. Kit érdekel az állam meg a nyugdíj politikája? A gyermek nevelésből ne csinálunk már gazdasági folyamatot.
2010. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Már bocsánat. hol szerepel a kérdésben, hogy én ez alapján vállalok gyereket? Nekem már van gyerekem. Én általánosságban tettem fel a kérdést, hogy azok, akik nem akarnak, azok majd hogyan fogják megoldani ezt. És oké, hogy nem anyagi előnyök alapján vállalunk gyereket, de abba sem gondolunk bele, hogy a mi döntésünk társadalmi szinten, gazdaságilag mit okoz, ami majd visszahathat ránk. És azt ne mondjátok már, hogy egy idős embernek van más támasza (akár lelki, akár anyagi téren), mint a saját gyereke. Mert nincs. Azok, akik nem vállalnak gyereket egyszer sem aggódnak amiatt, hogy 1) társadalmi szinten ez mit okoz, 2) hogy tök egyedül lesznek feltehetően öreg korukra? (mégha nem is elsődlegesen ezek miatt vállunk gyereket) És most hagyjuk azt, hogy sok gyerek a szülője felé sem néz, mert nem ez az etalon, és a normális!
2010. nov. 29. 10:25
 9/16 anonim ***** válasza:
18%

lehet itt romantikus ódákat zengeni a gyerekekről, valamelyest egyet is értek, mert imádom az anyukámat. de!


a gyerekvállalás igenis fontos a gazdaságnak, hiszen egy elöregedő társadalom előbb-utóbb kihal, nem lesz aki termel, dolgozik.

sarkítva: ha csak nyugdíjasok lennének az országban, sztem 2 nap alatt összeomlana a gazdaság.


nem azért fogok gyereket vállalni, mert kapok utána pénzt. hanem azért, hogy ne haljunk ki, ne öregedjen a társadalom, ne csak nyuggerek legyenek, és persze a romantikus maszlag miatt is. de arról majd akkor nyilatkozok, ha már megszületett :D


jöhet a lepontozás! :P

2010. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egy ideális gazdasági modell esetén igazad van. Ha ideális lenne a kormány (és most teljesen mindegy, hogy kiről van szó éppen) család politikája igazad lenne. Csak sajnos szerintem nem az. Így marad az emócionális alapú gyermek vállalás.
2010. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!