Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A felnőtt gyerekeidnek adsz...

A felnőtt gyerekeidnek adsz vagy kölcsön adsz?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 21:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ mire kell, ha megélhetésre akkor adom, ha nagyobb összeg pl. ház, kocsi stb akkor kölcsön.
2010. nov. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%

Én mióta önellátó lettem ,azaz dolgozom. Azóta ha kölcsön kérek is anyumtól ,mindig visszaadom. (nem várom meg még kéri ) milyen már ,hogy vkinek kölcsön adsz és még te kuncsorogjál a pénzedért.

Már régóta külön élek albérletben. De mikor otthon laktam akkor is beszálltam a rezsibe ,nem sokkal 20ezer ft-tal. És ez akkor is úgy volt mikor munkanélkül maradtam és kaptam havi 28500ft-ot. Addig nem vettem ruhát és semmi mást míg nem lett munkahelyem. És jót tett mivel így megtanultam ,hogy a csekkek az elsők és minden más utána.És minimális pénzből is kitudok jönni,ha úgy adódik.

2010. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Adok. Szerencsére megtehetem, hogy anyagilag támogassam, akkor miért ne tenném?

A gyerekem pedig nem követelőző, odafigyel a költségeire, nem szórja el a pénzt baromságokra. Így főleg nem kérem vissza, mert tudom, hogy hasznos, szükséges dolgokra megy el a pénze.

2010. nov. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

23 vagyok,egyetemista plussz dolgozok

anyáék csak ugy megvesznek dolgokat (pl amit lát h hiányzik az albiból párezer forintos, meg boltja van,ruhát sosem veszek,tőle van minden),illetve ha pénzt kérek,ad,ez max 5-10ezer mig megjön a fizum,elég,vissza nem kéri,ha akarom se adni


de nemegyszer adtam már oda neki százezeres tételt mikor ugy volt pénzem,ő azt havi pártizezerével visszaadta,nekem meg mind1 h bankban van vagy nála


párom szintén suli+meló,megkap mindent ő is otthonról,gyakorlatilag csak benzinre kell költenie.Ott a szülők jól keresnek,ugy vannak vele h amig megtehetik,miért ne...

2010. nov. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%
sajnos nekem csak úgy még 300 forintot sem adnak... mindent csak kölcsönbe, pedig pár ezer forintnál többre még soha nem lett volna szükségem tőlük...
2010. nov. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. Nálunk fele-fele arányban megy a dolog. Ha "hülyeségekre" kérek anyukámtól, pl. hajfesték, X-it nadrág (ezt csak azért írtam ide mert nem díjazzák mikor ilyen drága ruhákat veszek), akkor azt csak kölcsön kérem és hónap elején vissza is adom. Mikor a babámnak kell valami akkor azt adja, mert az unokája. Mikor hónap utolsó hetében nincs mit ennünk azt is csak adja, bár sosem kérek mert nekem tök ciki. Észreveszi magától, nagyon jól esik csak kellemetlen akármennyire az anyukám... Éveken át meg én segítettem neki mikor fater nem volt hajlandó dolgozni. Nálunk a segítség kölcsönös, csak nem mindegy mire és mekkora összeget kérek. Ez így korrekt szerintem.

22/L

2010. nov. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk nekem kell adni az anyukámnak állandóan,de kölcsön szoktam mivel én is pénzből élek.23 éves vagyok 2 gyerekkel.ha a fiaim nagyok lesznek szívesen adok nekik,persze ha van miből,de ha túlzásba viszik vagy kihasználnak akkor már nem .Dolgozzanak meg érte.
2010. nov. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi már külön élünk. A szüleim nagyon jól állnak, de csak kölcsön kérünk néha tőlük. Általában nagyobb beruházásnál,hogy ne kelljen hitelt felvenni. Most pl. ablakpárkányokat rendeltünk, franciaágyat vettünk, erre kértünk kölcsön és kb. 2-3 részletbe megadjuk. Tavasszal festetjük a házat, azt is ugyanígy csináljuk. Ők nem mentek bele abba,hogy mondjuk felveszünk 600 ezer hitelt, aztán meg kb. 1 milliót kell visszafizetni. Ő adnak kölcsön kamat nélkül. Ez hatalmas segítség!
2010. nov. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem adtak a szüleim,sem kölcsön,sem pedig "ajándékba." Mióta elköltöztem a párommal közös házba,ők levették rólam a kezüket.Tudom,hogy nem várhatok tőlük segítséget,ez van.

Nekem is van saját családom,a kisfiunk 2 éves,ő az életünk.Azt gondolom anyukaként,hogy ha lesz rá lehetőségem,biztosan támogatom majd a gyermekemet ha felnő.Az én értékrendemben ez így normális,hiszen egy család vagyunk.

2010. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!