Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A felnőtt gyerekeidnek adsz...

A felnőtt gyerekeidnek adsz vagy kölcsön adsz?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 21:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ, hogy mikor és mennyit. Ajándékozáskor vagy ha éppen van valamennyi feleslegem, akkor adok neki, ha nagyobb összegröl van szó, akkor kölcsönadok és vissza is kérem. (A felnöttség egyik jellemzöje, hogy NEM a szülö tartja el)
2010. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem adni szoktak a szüleim, ha nagyon megszorulok.

A páromnak "kölcsön" adnak, de soha nem kérik vissza.


Különben nálunk eleve az a család felfogása, hogy ott segítsük egymást, ahol tudjuk. Úgyis "vissza fogom adni", pl. ha a közalkalmazotti minimál nyugdíjukkal megszorulnak akkor, amikor nekem lesz jó keresetem.

2010. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és visszafelé is előfordult már a dolog, amikor jó munkám volt és anyukám munkanélküli lett, akkor én adtam nekik pénzt. Szerintem ez így normális.
2010. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Ez így elég pontatlan kérdés. Mit tekintünk felnőttnek, ha azt hogy 18 éves elmúlt, akkor felnőtt, de önállóságot még 100%-ban nem lehet elvári. Nyilván 20-24 éves koráig, amíg egyetemre jár, és persze a szülő megteheti addig fizeti az albérletét, koleszát, kajáját. Más kérdés, hogy ha van elég ideje az egyetem mellett akkor elmehet a gyerek dolgozni is, hogy a szülő költségeit csökkentse, de szerintem nem várható el, hogy teljes mértékben önellátó legyen. Ha meg már önálló keresete van amiből meg tud élni akkor kölcsön ad a szülő, max nem határidőre, de azért mégiscsak adja vissza a gyerek.
2010. nov. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

A szuleim 13 eve elvaltak most en vagyok 25 eves. Apamnak uj csalad kerult. de olyan rossz anyagi helyzetben van h mar 5 eve en adok kolcson a kicsi fizetesembol is adok neki.


Ha munkahely nelkul maradok hamar szerezz nekem munkahelyet, de mas semmiben nem szamithatok rea,

2010. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha már külön él a felnőtt gyermekem, nem tanul, és saját munkája van, akkor adok neki kölcsönt, ha ez valóban nagy összeg. Ha kisebb összegről van szó, akkor odaadom. Pláne, ha nem csak egy gyerekem van, és nekem sincs nagyon sok, akkor kölcsön. Ha egyke, és elég pénzem van, semmire nem akarok spórolni vagy ilyesmi, akkor adok neki amennyi feleslegem csak van.
2010. nov. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 35 vagyok, 2 pici gyerekkel, férjjel.

A válság óta sajnos nagyon nehezen élünk meg, anyu rendszeresen ad "kölcsön", akkor kell majd megadni, ha visszamegyek dolgozni. Sztem nem fogadja majd el a pénzt, vagy azt mondja, h költsem a gyerekekre.

A férjem anyja, nyugdíj + meló mellett a 3 fián élősködik. A férjem pár éve már adott neki, kölcsön, de persze sohasem adta meg. Rendszeresen kér most is, de nem kap, egyik fiától sem. Minden sz@rt megvesz, ...

2010. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
30 vagyok, nekem adnak, ha kérek, de igyekszem nem kérni. még sosem kértek vissza pénzt, igaz, nem is százezreket kértem tőlük.
2010. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
érdekes a kérdés. de 99%-ban adok.
2010. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A család egyik jellemzője hogy lehetőség szerint segitik egymást anyagilag feltételek nélkül.

Ha tönkremegy a felnőtt gyerek szemüvege kisegited pláne ha nem tud dolgozzni nélküle. Ha már házzas akkor is néha feltöltöd a hütöjét.

2010. nov. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!