Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzek így? Miért van ez...

Miért érzek így? Miért van ez velem?

Figyelt kérdés

Mostanában elkezdtek érdekelni a komolyabb témák,na nem mintha eddig csak a hülyeség érdekelt volna:)pl.miért élünk?hogyan kell élni helyesen?egyáltalán mi a helyes,mi a rossz?..stb.

Igazából még keresem önmagam,szeretném már megtalálni,és mindig azt hiszem,hogy tudom milyen vagyok,de sajnos nem.Szinte napról napra változom,és ez teljesen összezavar.Sokkal komolyabbnak érzem magam mint 1-2 éve,vagy fél éve akár.Tudom,hogy ezen minden tinédzser átesik,de olyan rossz ez így.Sokszor gondolkozom,elmélkedem,próbálom "formálni" magam.

Szerintetek miért van ez?Fogok változni?Lesz majd jobb is?

Hogyan találjam meg önmagam?Vagy ez majd magától alakul?

16/L


2010. nov. 28. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek egyáltalán nem olyan komoly és mély értelmű témák, mint amilyennek 16 évesen érzed őket. 10 év és rájössz, hogy milyen ciki, hogy 16 évesen ezektől a témáktól okosabbnak érezted magad a többi kis tininél.
2010. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy ez ciki lesz 10 év múlva,inkább vicces.Folyamatosan változni fogsz.Ha meg akarod találni magad,ne a TV-t nézd,hanem olvass olyan témában ami érdekel.Majd alakul magától.
2010. nov. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ki mondta,hogy okosabbnak érzem magam!?Egy szóval se írtam ilyet.Azt írtam,hogy mostanában másként érzek mint azelőtt.Persze tudom,hogy 1 éve múlva röhögni fogok a mostani énemen.
2010. nov. 28. 10:11
 4/5 anonim ***** válasza:
egyszerűen olyan korban vagy, ami erről szól....szín tiszta pszichologia, most megy nagyban az énkeresés, próbálod megtalálni a helyed a világban. NEm nagyon tudod siettetni, de tudod segíteni...találj magadnak hobbit, amit szívesen csinálsz, alakíts ki állandó barátikört, a hovatartozás miatt, és agyalj rajta hogy mi leszel ha nagy leszel. ha ezek megvannak, az már ad egy érzelmi hátteret és könnyebb lesz meghatároznod hogy ki is vagy tulajdonképpen.
2010. nov. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ez az időszak a személyiségfejlődés egyik legdinamikusabb korszaka.

Ennyi idősen én végignyaltam az összes vallás leírását, pszichológiai könyveket, filozófiai írásokat. Egy része ment a kukába (átvitt értelemben), egy része pedig beépült.

Nem bántam meg, mert külső kényszer nem volt rajtam, saját magam dönthettem el, hogy mi tetszik, mi nem, mi áll közel hozzám.

Olvass sokat, láss sok mindent, aztán egy része megmarad, egy részét pedig a sarokba fogod dobni, mert nem érzed a mgadénak.

2010. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!