Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen anyu? Mit...

Miért lett ilyen anyu? Mit csináljak, ha beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Huszonéves, beteg lány vagyok. Világéletemben sokat betegeskedtem, azaz könnyebben lettem lázas, mint mások, hamarabb fáztam meg, tovább is tartott, és hamar vissza is estem. Kikezeltek egy csípőficamból, számos gyerekbetegségből, aztán 20 évesen fulladással vitt el a rohammentő, légcsőtükröztek, gyomor-végbél-vastagbéltükrözésem is volt (szerencsére ezek negatívak). Később hipofízis adenomám lett, arra kezelnek, nem bírom szedni a gyógyszert, olyan vagyok tőle, mint aki beivott, folyik a tejem, gyulladt a mellem, visszatérő nőgyógyászati gyulladásom van, cisztát vettek ki, most pl ülni alig tudok, 1 éve ilyenkor és most is epehólyaggyulladásom lett, apró kövekkel...stb. Leírni is sok. El vagyok keseredve, mert tényleg nagyon elég már a betegségekből, de nem tehetek róla. Mindenki úgy ismer, hogy az, aki "örökké beteg", pedig kívülről nem is látszik rajtam semmi, nem nyavalygok, csak örökké orvoshoz járok, hol ilyenhez, hol olyanhoz, egyik nap koponya MR, másik nap UH, harmadik nap nőgyógyász, ezek kontrollja, vérvétel, aztán lezsibbad a fél oldalam, és kezdődik minden elölről.

Anyu eddig aggódott, a fél élete aggódásban telt miattam. De tegnap, ahogy elmeséltem, hogy mi volt az éppen aktuális vizsgálaton, kiabálni kezdett a telefonba, hogy én mindig beteg vagyok, neki ebből már nagyon elege van, a gyógyszerek is drágák, miért járok ennyi orvoshoz, már nem kéne, miért csinálom ezt. Mondtam neki, hogy le vagyok döbbenve, mert mintha én tehetnék róla, vagy én csinálnám. Mert hogy már nem kellene járnom sehova, mert úgyis mindig találnak valamit, így meg senkinek nem fogok kelleni. Mondtam, hogy ha homokba dugom a fejem, attól még megmaradnak a problémák. Most is pl olyan hüvelygyulladásom van, hogy alig tudok ülni, pedig barátom sincs, sose k.válkodtam, és közös törülközőm sincs senkivel, a higiéniára is ügyelek, de az orvos szerint is gyenge az immunrendszerem. Ezzel egyidőben visszajött az epehólyaggyulladásom, amire szintén nem használtak a gyógyszerek, az újabbak meg kib.szott drágák. Pedig szinte nem is eszek, semmi zsíros, egy nap egyszer eszek, ha eszek egyáltalán. Nem kávézom, nem cigizek, nem iszok alkoholt, mi a jóeget csináljak még? Ma este nagy nehezen felhívott megint anyu, hát már megint csak a kiabálás, veszekedés, hogy nekem nem használ semmi, mit lehet velem tenni. Azt mondtam neki, hogy fordított esetben, ha ő lenne beteg, én aggódnék, nem hogy még őt szidjam, ahogy most ő engem. De csak folytatta tovább a kiabálást már második napja, el kellett tartanom a telefont a fülemtől, végül leraktam neki. Ezzel biztos, hogy magamra vontam most a minimum egy hétig tartó haragját. De mit csináljak? Nekem a legrosszabb, hogy ennyi az egészségem! Most meg még szidnak is érte, mintha valamit elkövettem volna!


Egy alakuló kapcsolatom lehetne, de az az illető is amiatt húzódozik tőlem, hogy nem jó egészségem. Nyilván a hüvelygyulladást nem kötöttem az orrára, de a hip.adenoma és az epehólyaggyulladás elég volt neki ahhoz, hogy ne keressen. Anyu emiatt is szidott engem. Nem tudok mit csinálni. Azt meg nem merem megtenni, hogy eltitkoljam, mert egyrészt egyszer úgyis kiderül, másrészt hiába tudnám jól titkolni, mert nem látszik rajtam semmi, a rosszullétek idejére meg eltűnhetnék, de nem tartom helyesnek ezt a módszert.


Mit csináljak, mondjátok már meg, mert most konkrétan úgy érzem, hogy nem érdemlem meg, hogy éljek, mert az egészségeseknek áll a világ.


2010. nov. 26. 19:29
1 2
 11/18 Ignis Subdialis ***** válasza:
86%

Kedves Leány!

Szerintem édesanyád váratlan reakciója érthető annak fényében, hogy világra hozott egy látszólag egészséges gyermeket, akitől "elvárható" lett volna, hogy szépen felnevelkedjen, tanuljon, majd huszonéves kora táján a saját lábára álljon. Ehelyett "bele kellett törődnie", hogy hiába minden odaadása, a helyzeted egyáltalán nem javul. Biztosan fáj neki, hogy nem tud tenni Érted többet, csak a rengeteg aggódás és a nagy anyagi teher nyomja. Biztos, hogy szeret Téged, de ez a hirtelen kitörés szerintem csak a felhalmozott feszültségeknek, a tehetetlenség érzésnek köszönhető.

Ami az egészségi állapotodat illeti, valóban aggasztónak tűnik a szituáció. Biztos majd írnak Neked különféle ügynökök, hogy az ő termékük csodákra képes, s csak pár százezer forint ráfordítástól a halottak is feltámadnak szereiktől.

Sajnos a modern orvostudomány, s egészségügyi rendszerünk sincs a helyzet magaslatán, ezért ezrével hallhatók a Tiédhez hasonló rémtörténetek (évek óta orvoshoz jársz és semmit nem találnak, miközben Te meg minden percben úgy érzed hogy a végét járod). Gyakori az is, hogy egyszerűen nem vesz komolyan az orvos, hipochondernek tart, s ezt még kifejezésre is juttatja gúny és cinizmus formájában.

Jellemzője az orvoslásnak, hogy csak tüneteket képes kezelni, illetve tünetekre vadászik főleg, nem kiváltó okokra, így azok legtöbbször rejtve maradnak. Neked főleg gyulladásos-fertőzéses tüneteid vannak, amire gyógyszerek hadát fel tudják írni, amik igen, valóban egy vagyonba kerülnek, s talán enyhítik a kellemetlenségeket, de a kiváltó okra semmilyen hatással nem bírnak, s a kiújulás elkerülését sem garantálják, nem beszélve a mellékhatásaikról. De ilyen tünetegyütteskor azért szoktak gócot keresni pl.

Mit lehetne tenni?

- ki lehet ábrándulni és lehet teljesen új utakat keresni.

- azt a "párt" nem kell sajnálni, aki ódzkodik Tőled emiatt, érdemes inkább több ideig várni, amíg jön valaki, akinek igazán "minden áron" kellesz. Nem hízelgőbb?

2010. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az agykontrollban van egy módszer: minden este, elalvás előtt, behunyod a szemed és ellazulsz, megnyugszol. Elkezdessz "beszélni" a testrészeidhez, belső szerveidhez, sejtjeidhez, megszereted őket. Igaziból is érezz hálát, amiért sok szerved egészséges és amiért a tested minden betegségből eddig meggyógyult. Lélekben simogasd meg, mondhatod is, hogy "szeretlek epém"...stb. Ha utánanézel előbb, pontosan fogod tudni, hogy melyik szervnek mi a feladata, mit tudsz megköszönni.

Majd megkéred a szerveidet, sejtjeidet, hogy mostantól működjetek együtt: Te is jobban szereted őket, és ők is a javadat akarva segítenek egészségesnek lenni. Amilyen probláma most van, azt kijavítod, el is képzelheted, ahogy gyógyul...

Ha csak ennyit teszel, de ezt kitartóan, mindennap, már így is hatalmas különbséget észlelhetsz!

Szívesen javasolnám az agykontroll tanfolyamot, agykontroll.hu-t, esettanulmanyok.hu-t.

Még jobb lenne, ha a hétköznapi életben is pozitívan fejezed ki magadat, betegségről beszélgetés helyett az egészségről. Nem/ne/talan, telen...stb formulák helyett fontos pozitívan, erről is javaslom, olvass könyveket. Mert ahogy gondolkodsz, ahogy beszélsz, ahogy cselekszel, ezek mind hatnak a testre, annak jólétére, egészségére.

Ezt a lelki oldalt találnám a legfontosabbnak, amin változtatni ráadásul inkább több infóba, mint pénzbe kerül.


Testi szinten immunerősítés. Az antibiotikumok mellékhatások miatt nem javasoltak, inkább alternatív lehetőségek. Homeopátiát, ha nem ismered, nézz utána! Az energy.sk-n magyarra átállítva nagyon jó dolgok vannak, ásványi anyagpotló a Minerál és a C vitamin, aminek felszívódása jobb a hagyományos c vitaminnál. (Bár nem a legolcsóbb homopátián belül.) Megelőzésre egyedülállóan nekik van vírusellenes szerük, a Vironal.


A betegségek lelki okairól neten is utánanézhetsz, ill. könyvekben, nekem Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged? van meg. Az epét pl. a máj válaszja ki, méregtelenítő szerv, és azzal van kapcs., hogy belül mérgelődsz dolgokon (pl. azon hogy gyakran beteg voltál), és ezeket a gondolatokat is fel kell dolgozni a májnak.


Bocs, ha valami nem érthető, most nem tudom újra átolvasni sajnos, de kérdésedre szívesen válaszolok.

Kiváló egészséget!!!

2010. nov. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
17%

Szia!


Szerintem édesanyád igazságtalan veled, a kommentelők meg gondolom ha lenne egy betegeskedő vagy fogyatékos gyerekük, kidobnák az utcára.


Gondolom anyukád is majd megnyugszik és átgondolja, hogy mit mondott, de addig is te is tehetsz valamit. Ha nincs kereseted, akkor valami szórólapozást vállalhatsz, segíthetsz így neki, gondolom ez a legfőbb baja.


Nekem volt tavaly nyáron egy műtétem, utána legyengült az immunrendszerem, nekem Ekolostrumot ajánlottak. Ez 13000 forint volt, ha jól emlékszem és 1,5 hónapra elég. Rohadt drága, nem kétséges, de utána jobban lettem. Közben mondjuk baromi büdöseket toltam a szobatársaim orra alá, no meg azóta allergiás vagyok a sörre, de nem vagyok olyan betegeskedős. :D Egyébként tehén előtejet tartalmaz. Régen csináltak (lehet még most is van), ami emberi előtejből volt, viszont olyat ha ajánlanának vagy olcsóbb, nehogy vegyél, mert nem végeznek előtte HIV tesztet meg ilyesmit (ezért se nagyon van már).

Remélem meggyógyulsz, sok szerencsét!

2010. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

19:59-vagyok


Kérem valaki árulja el hogy mi a probléma a válaszommal.

2010. nov. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
36%

Amiket írtam, MAGADÉRT tedd! Hidd el, minden eddigi betegség ellenére szeretnivaló ember vagy, és sok mindent tehetsz, ami sokak javára lehet! Érthető édesanyád reakciója, azt mutatja, hogy tehetetlennek érzi magát,ő egy egyszerű ember, aki sok mindent még nem tud, de valószínűleg szeret téged, ha gondoskodik rólad. Ki lehet találni, hogy milyenek a körülötted élők, hiszen tőlük tanultál dolgokat. Sajnos sokan nem látják értelmét a testi-lelki összefüggéseknek, a pozitív gondolkodásnak, amiről írtam.

Nehéz anyukád szidására, nem beszél veled..stb, ezekre jól reagálni, de javaslom, a szeretet oldaláról közelítsd meg. Az érzéseidet bármikor elmondhatod. Mi lenne, ha miután tájékozódsz a lelki dolgokról, erről beszélnél vele, őt is bevonva?

Ha segítessz magadon, és sikerül "megerősödni" testileg-lelkileg, egy jóval erősebb, stabilabb ember leszel, mint sokan körülötted, ezek a betegségek sok mindenre megtanítanak!

Sok sikert!

20.21

2010. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
ma 19:59 az a baj hogy a kérdező 20-on túli felnött nő aki még mindig az anyukájához rohan, pedig semmi komoly baja nincs csak kifogás hogy beteg. Nem kell neki semmilyen doki csak az hogy vállalja a felelőséget az életért.
2010. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
73%

20:21

Nagyon jo valaszt adtal! Ezzel ertenek En is egyet. Ennek a lanynak jelenleg segitsegre van szuksege, mivel tele van felelemmel, es a termeszetes gyogymoddal egy jo szakember tudna kigyogyitani.

Nem fog elutazni a hegyekbe, mivel meg nem el teljesen onallo eletet, de nem biztos az sem, hogy anyagilag birna, de lelkileg szinten nem.

Az immunrendszere volt gyenge mar gyermekkoraban is, es megfelelo kezelessel lehetett volna ezen segiteni, de itt mar latszik az, hogy az Edesanya sem ismeri a termeszetes gyogymodokat, mivel mindig a gyogyszeres kezelest valasztotta, holott megelozni lehetett volna megfelelo etkezessel pl.

Bp.-en az Elixir kp-ban lehet talalni megfelelo szakembert, mivel a mai korszakban ugyan sokan vannak mar gyogyitok, de nem jelenti azt, hogy mindegyik jo szakember is.

A termeszetgyogyasz felfogja merni es megfogja keresni a kivalto okat, es egyuttesen fogja azt kezelni, tehat testi-lelki kezelest fog adni, es etkezesi modot is megfogja adni, amitol a beteg szervezetet kitisztitja, de gyogyitani is fogja.

Feltetlen egy Termeszetgyogyaszhoz kell fordulni, mivel segitseg nelkul ezt a kerdezo nem fogja tudni kezelni.

2010. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha jól értem van egy jóindulatú daganatod,ami ugye gyógyszeres kezelést igényelne(egyébként műteni is lehet),viszont te nem szeded a gyógyszert.Mert rosszul vagy tőle.Ez addig oké,amíg összeszorítod a fogadat és élsz,dolgozol,tanulsz,mint az átlagember.De abban a pillanatban,amikor nem tölti ki a napjaidat más,mint a nyavalyáid,már nem kóser.Ha az egyik gyógyszer(gyógymód)nem jó,akkor ezt meg kell beszélni a kezelőorvossal.

Én két dolgot látok itt:

1:baromira tetszik,hogy beteg vagy,így kibújhatsz sok minden alól és te vagy a figyelem központjába-ezért nem is tartod be azokat a dolgokat,amit kellene-a baj az,hogy komolyra is fordulhat.

2:kialakult egy rögeszméd,hogy úgyse hatnak rád a gyógyszerek,meg még ártanak is-nem igaz,mindenhez idő kell.

Anyádnak részben igaza van.Sopánkodással nem lehet meggyógyulni és a tüneti kezelés drága.

Fel kell fognod,hogy egyenlőre nem olyan vagy ,mint az egészséges emberek(jó hír,hogy te meggyógyulhatsz),de attól még élhetsz teljes életet.Ha akarsz.

Randin se kell mindjárt kiselőadást tartani,ez nem fertőző(a hüvelygomba igen).Ha később rosszul leszel,hát az leszel.Más is szokott.

2010. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!