Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen anyu? Mit...

Miért lett ilyen anyu? Mit csináljak, ha beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Huszonéves, beteg lány vagyok. Világéletemben sokat betegeskedtem, azaz könnyebben lettem lázas, mint mások, hamarabb fáztam meg, tovább is tartott, és hamar vissza is estem. Kikezeltek egy csípőficamból, számos gyerekbetegségből, aztán 20 évesen fulladással vitt el a rohammentő, légcsőtükröztek, gyomor-végbél-vastagbéltükrözésem is volt (szerencsére ezek negatívak). Később hipofízis adenomám lett, arra kezelnek, nem bírom szedni a gyógyszert, olyan vagyok tőle, mint aki beivott, folyik a tejem, gyulladt a mellem, visszatérő nőgyógyászati gyulladásom van, cisztát vettek ki, most pl ülni alig tudok, 1 éve ilyenkor és most is epehólyaggyulladásom lett, apró kövekkel...stb. Leírni is sok. El vagyok keseredve, mert tényleg nagyon elég már a betegségekből, de nem tehetek róla. Mindenki úgy ismer, hogy az, aki "örökké beteg", pedig kívülről nem is látszik rajtam semmi, nem nyavalygok, csak örökké orvoshoz járok, hol ilyenhez, hol olyanhoz, egyik nap koponya MR, másik nap UH, harmadik nap nőgyógyász, ezek kontrollja, vérvétel, aztán lezsibbad a fél oldalam, és kezdődik minden elölről.

Anyu eddig aggódott, a fél élete aggódásban telt miattam. De tegnap, ahogy elmeséltem, hogy mi volt az éppen aktuális vizsgálaton, kiabálni kezdett a telefonba, hogy én mindig beteg vagyok, neki ebből már nagyon elege van, a gyógyszerek is drágák, miért járok ennyi orvoshoz, már nem kéne, miért csinálom ezt. Mondtam neki, hogy le vagyok döbbenve, mert mintha én tehetnék róla, vagy én csinálnám. Mert hogy már nem kellene járnom sehova, mert úgyis mindig találnak valamit, így meg senkinek nem fogok kelleni. Mondtam, hogy ha homokba dugom a fejem, attól még megmaradnak a problémák. Most is pl olyan hüvelygyulladásom van, hogy alig tudok ülni, pedig barátom sincs, sose k.válkodtam, és közös törülközőm sincs senkivel, a higiéniára is ügyelek, de az orvos szerint is gyenge az immunrendszerem. Ezzel egyidőben visszajött az epehólyaggyulladásom, amire szintén nem használtak a gyógyszerek, az újabbak meg kib.szott drágák. Pedig szinte nem is eszek, semmi zsíros, egy nap egyszer eszek, ha eszek egyáltalán. Nem kávézom, nem cigizek, nem iszok alkoholt, mi a jóeget csináljak még? Ma este nagy nehezen felhívott megint anyu, hát már megint csak a kiabálás, veszekedés, hogy nekem nem használ semmi, mit lehet velem tenni. Azt mondtam neki, hogy fordított esetben, ha ő lenne beteg, én aggódnék, nem hogy még őt szidjam, ahogy most ő engem. De csak folytatta tovább a kiabálást már második napja, el kellett tartanom a telefont a fülemtől, végül leraktam neki. Ezzel biztos, hogy magamra vontam most a minimum egy hétig tartó haragját. De mit csináljak? Nekem a legrosszabb, hogy ennyi az egészségem! Most meg még szidnak is érte, mintha valamit elkövettem volna!


Egy alakuló kapcsolatom lehetne, de az az illető is amiatt húzódozik tőlem, hogy nem jó egészségem. Nyilván a hüvelygyulladást nem kötöttem az orrára, de a hip.adenoma és az epehólyaggyulladás elég volt neki ahhoz, hogy ne keressen. Anyu emiatt is szidott engem. Nem tudok mit csinálni. Azt meg nem merem megtenni, hogy eltitkoljam, mert egyrészt egyszer úgyis kiderül, másrészt hiába tudnám jól titkolni, mert nem látszik rajtam semmi, a rosszullétek idejére meg eltűnhetnék, de nem tartom helyesnek ezt a módszert.


Mit csináljak, mondjátok már meg, mert most konkrétan úgy érzem, hogy nem érdemlem meg, hogy éljek, mert az egészségeseknek áll a világ.


2010. nov. 26. 19:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem várhatod el anyádtól hogy egész életében jó képet vágjon ehhez és támogasson amikor már ő is kivan... Azért mert te rosszul vagy még nem kell elvárni hogy mindig mindenki megértsen meg minden, másoknak is lehet baja. Úgy vettem ki hogy a gyógyszereket is ő fizetni, nem gondolod hogy elég nagy vagy már hogy gondoskodj maghadról?
2010. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
erősítsd fel az immunrendszered, mert ez így tényleg nem jó!
2010. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Bocs kérdező de te nagyon régota betegeskedsz és anyukád lelki ereje is fogy. Most már felnött vagy ne terheld őt a próblémákkal arra ment rá az élete hogy agodot érted nem csoda ha elszakad a cérna nála.

Már egyedül kell szembenézned a dolgokkal nem mondhatsz el neki minden apróságot tessék fenőni és önállóan élni.

2010. nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Ez nagyon keményen hangzik!... :(


Nézd, anyukád biztosan már elfáradt... hiszen érted aggódik már 20 éve.


A másik pedig, ami fontosabb: a saját életed... ezek a dolgok valami öröklött nyavalyák?

Tudod, a SOTE-n azt tanítják ma már, hogy a betegségek nagy része lelki eredetű, főleg ahol nincs tényleges szervi elváltozás mögötte. Nem lehet, hogy ilyesmi problémákkal állsz szemben? Nem azt mondom, hogy kizárólag emiatt vannak ezek, de hátha van olyan a betegségeid közül, amelyik lelki eredetű... a háziorvosod nem is fogja mondani, hogy keress fel egy pszichiátert, mert nem tudná elmagyarázni, honnan jutott ez az eszébe (létezik egy olyan fogalom, hogy szomatizálás mikor nincs fizikai elváltozás vagy magyarázat egy betegség mögött, mégis kijön, tehát lelki eredetű) ez nem vicc, pl. migrén, térdfájás, idegzsibbadás, gyomorfekély, tumor... ezek mind lehetnek félig pszichés befolyásoltságúak.


A leendő barátaidnak meg ne hazudj, de ne is azzal kezdd az ismerkedést, hogy ez meg ez a bajod! Ha valóban megszeret, valószínűleg úgy is elfogad majd!


Jobbulást! :)

2010. nov. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem fel kéne keresned egy KOMOLY ismétlem KOMOLY természet gyógyászt.Csak egy kis időre ki kéne próbálnod a természetes alapú gyógyszereket hátha hatásosak.Nem vagyok a természet gyógyászat híve de ennyi bajjal szerintem megér egy próbát.


Anyukádból szerintem az aggodalom szól,kiborult,neki is kell egy kis idő.

2010. nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Egeszsegesen szulettel? Tudod a betegseg az nem termeszetes, tehat vagy a rossz etkezesi szokas, vagy a lelki adottsagok azok, amik betegge teszik a szemelyiseget.

Elfaradt az Edesanyad, hiszen talan ez ertheto is. De Te pl. eltudnal menni egy termeszetgyogyaszhoz, Aki sokat segithetne Neked.

A gyenge immunredszer a hibas a betegsegek miatt, ami mar a gyermekkorban elkezdodtek. Tehat erre kellett volna jobban odafigyelni, es igy beallitani az etkezest, hogy erosodjon a szervezet, de nem lett volna szabad ennyi gyogyszert fogyasztani, mivel azoknak nagyon sok a mellekhatasuk, ami meg tovabb is ronthatja a helyzetet, mint jelenleg is.

Te tudod meggyogyitani Magadat, de kell eros hit, akarat es kitartas!

Jelenleg gyulladasod van, immunrendszer gyengesege miatt szinten, es naponta 1-er eszel, mint irod.

Szerinted mibol fog tapanyaghoz jutni a szervezeted? Amig nem fogsz egeszsegesen etkezni, es mozogni rendszeresen, addig fognak jelentkezni a kulonbozo betegsegek, mivel ezzel jelzik azt, hogy gyenge!

Kezdjel el egy testi-lelki tisztitast, es elkell kezdeni egy egeszseges es termeszetes etkezest, ami segiteni fog abban, hogy visszanyerd az egeszsegedet, tehat megfogsz szabadulni a testi betegsegektol.

De ehhez akarat kell es kitartas!

2010. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
A betegségeidet lelki okokra lehet visszavezetni. Ha megérted, hogy melyek ezek, meg fogsz gyógyulni. Van egy csomó jó könyv ebben a témában, pl. Dahlke, Kurt Tepperwein, Pósa Ferenc művei, melyek közül sokat a neten is megtalálhatsz.
2010. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha elutaznál pl. a hegyekbe, egy kis időváltozás a hegyi levegőn, valahol egy másik országban, biztos jót tenne =) Vannak ilyen táborok úm. vagy nem is tudom mik ezek, tele orvosokkal, meg hozzád hasonló betegekkel, programokat találnak ki, meg ilyenek. Szerintem ez biztos jobb, mint az otthon ülés, kínlódás... stb. =) Nem tudom, tudod-e mire gondolok, ha valaki tudja, hogy pontosan mi ezeknek a helyeknek a neve, az írjon, írja meg. Lehet hogy segítene.... =) Jobbulást!
2010. nov. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Az kedves válaszolóktól csak annyit kérdeznék, hogy hogy menjen el dolgozni és tartsa el magát ha ennyire rossz az egészsége a kérdezőnek?. Ugyan mutassatok már egy munkahelyet ahol ennyi sokat lehet hiányozni betegség miatt!. Mint 2 gyermekes anyuka tudom milyen az amikor beteg a gyereked, nekem az egyik asztmás a másik meg ekcémás. Személy szerint igen is önző dolognak tartom ha a szülő hibáztatja a gyerekét amiért az beteg mert egy szülőnek igen is erősnek kell lennie még ha nem is az , pont a gyermeke miatt.
2010. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Én nagyon megértelek. Jószerint egyik betegségedről sem tehetsz, meggyógyítani nem tudnak, ráadásul az alapbetegséget sem találják. Mintha úgy értettem volna, hogy külön élsz anyukádtól. Van valamilyen foglalkozásod, végzettséged? Keresel magadra valamennyit?

Én azt mondom, próbáld meg magad nem emészteni, legalább anyukád miatt ne. Szerintem rosszul mérte fel a dolgot: a gyerekemet egy életre kell felvállalnom. Apukáddal mi a helyzet? Írjál mailt, ha van kedved.

2010. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!