Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néz hülyének? Miért...

Miért néz hülyének? Miért csinálja ezt? (folyt. Köv. )

Figyelt kérdés

A helyzet elég bonyolult, én sem értem igazán, nem hogy másokkal meg értetni.De azért megpróbálom.

A következő a helyzet:

A család 7 főből áll(rajtam kívül)+ a 2 barátnőm akiknek veszek ajándékot karira.

a barátnőimnek a külön zsebpénzből veszek, őket hagyjuk is.

A család : mamám ,anya, bátyám és nővérem(jóval idősebbek nálam)bátyám barátnője,unokahugom(nővérem lánya),sógorom.


Anya nemrégiben kapott pénzt valamiféle jutalékot(100E)amit 3 felé osztott el. 50 a nővéremnek(neki nem rég volt a 30.szülinapja.)a bátyám és én 25. a különbség annyi, hogy ők kézbe kapják, én nem.az enyém, de anyánál van.Ebből következik, hogy megmondja mire költsem és mire ne.

Eddig talán még tűrhető is volna, de ami ezután jön..azt már alig tudom elviselni.

Már van 1 listám, hogy kinek mit akarok venni.A bátyém barátnőjének kinéztem egy 1500 ft-os füstőlőt..Anyám kiakadt, minek neki ilyen drága dolog..(nem azért hogy ku.a jól állok anyagilag, de nem tudom mióta számít luxusnak egy 1500FT-os ajándék..)Jött azzal,hogy a többieknek bezzeg tutira kevesebb értékű ajándékot veszek..ami szemétség.Magyaráztam, hogy bármilyen furcsa embernek is tart miatta, nálam az ajándék ára(normális kereteken belül persze)nincs!! egyenes arányban a szeretet mértékével.Lehet, hogy valaki csak 800-ért, míg más 1500-ért kap tőlem ajándékot, de bármilyen hihetetlen is, nem jelenti, hogy aki pl 800-ért kap azt kevésbé szeretem.

ez csak egy.


a másik, hogy azzal jött hogy 5 ezret költsek az ő(bár elmondása szerint inkább az enyém..)pénzéből 7 főre.én próbáltam magyarázni, hogy 7000-et szeretnék a karácsonyra, de nem rongyrázás miatt, csak hogy neki ne kelljen állnia az én ajándékaimat is amiket én veszek(megjegyzem régebben mindig az volt h valakinek én adtam az ajándékot, de ő fizette ki).Most én venném egyedül.Megértette, hogy 7000-et szeretnék költeni a családra, de azt nem hogy miért.

Azt gondolja, hogy csak azért akarok ennyit költeni, mert gyerekes a felfogásom, és mindenáron elakarom költeni az Ő!!pénzét(bár szerinte ugyancsak az enyém)minél hamarabb.


Ez nem igaz..elmondani nem tudom..vele se tudtam megértetni, nem fáradozom azzal hogy mással is megpróbáljam..


Már eleve gyanús volt, hogy az összes pénzét másra költi nem hagy magának semmit..mindenkiben van egy egészséges önzőség.gondoltam, nagylelkű jószívű..ő az én anyukám.:)

Hát ennek megvan azonban a hátulütője.korlátozni akar, megszabni mit vegyek stb..nem 20 ezerért akarok venni minden egyes embernek hanem ..áh nem értem.


De már belefáradtam, célozgattam, hogy akkor tartsa meg (ki is mondtam nyiltan) nekem nem kell a pénz.inkább mondom a barátnőimnek(akikkel megbeszéltem hogy ajándékozzuk egymást)hogy bocsi lányok nem fog menni, a családra jut egy tábla csoki(fejenként)majd szülinapra kaptok.Egyetemben a családnak is ahol azonban szépen ecsetelem, hogy anyám miatt többre nem futja.Sajnálnám ha ezt kéne tennem, de van bennem büszkeség.talán túl nagy, hiszen inkább visszaadom teljesen minthogy ez történjen.Engem ne nevezzenek gyerekesnek,pénzéhesnek stb.

Inkább nem kell..soha senkinek nem kellett a pénze, még a szeretetet sem várom el igazából.Csak némi tiszteletet, főleg mikor soha nem csináltam olyat hogy csokira elvertem pl 3000-et.minbdig tartalékoltam, és a vége az volt hogy másokra költöttem a pénzem.Ha elverném, ha hülyeségre menne el, azt mondom igaza van ba.a meg én okoztam magamnak.de megbízható ember vagyok, nem egy link aki nem tud bánni a pénzzel.. inkább adom vissza neki, és a családra meg költök fejenként 300 forintot,de legalább megmarad a büszkeségem.

Hozzáteszem 16 éves vagyok, de egy biztos: ha jövő nyáron nyári munkára megyek(márpedig megyek, ha kell már télen kezdem keresni hogy találjak)akkor az a pénz az enyém!!!

senki bele nem szolhat mire költöm..ha hülyeségre hát hülyeségre..ennyi.


nem szeretnék szidásokat, de ideges vagyok, csak mmost lett a vita a leoltás..a kezem is remeg..csak szeretném ha valaki együtt érezne velem..


Mi a véleményetek erről??


2010. nov. 25. 15:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az ő pénze nem a tied már bocs te dolgoztál érte?

Tényleg gyerekes vagy.

2010. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ha valamit másnak adok, az már nem az enyém.
2010. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!