Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néz hülyének? Miért...

Miért néz hülyének? Miért csinálja ezt? (folyt. Köv. )

Figyelt kérdés

A helyzet elég bonyolult, én sem értem igazán, nem hogy másokkal meg értetni.De azért megpróbálom.

A következő a helyzet:

A család 7 főből áll(rajtam kívül)+ a 2 barátnőm akiknek veszek ajándékot karira.

a barátnőimnek a külön zsebpénzből veszek, őket hagyjuk is.

A család : mamám ,anya, bátyám és nővérem(jóval idősebbek nálam)bátyám barátnője,unokahugom(nővérem lánya),sógorom.


Anya nemrégiben kapott pénzt valamiféle jutalékot(100E)amit 3 felé osztott el. 50 a nővéremnek(neki nem rég volt a 30.szülinapja.)a bátyám és én 25. a különbség annyi, hogy ők kézbe kapják, én nem.az enyém, de anyánál van.Ebből következik, hogy megmondja mire költsem és mire ne.

Eddig talán még tűrhető is volna, de ami ezután jön..azt már alig tudom elviselni.

Már van 1 listám, hogy kinek mit akarok venni.A bátyém barátnőjének kinéztem egy 1500 ft-os füstőlőt..Anyám kiakadt, minek neki ilyen drága dolog..(nem azért hogy ku.a jól állok anyagilag, de nem tudom mióta számít luxusnak egy 1500FT-os ajándék..)Jött azzal,hogy a többieknek bezzeg tutira kevesebb értékű ajándékot veszek..ami szemétség.Magyaráztam, hogy bármilyen furcsa embernek is tart miatta, nálam az ajándék ára(normális kereteken belül persze)nincs!! egyenes arányban a szeretet mértékével.Lehet, hogy valaki csak 800-ért, míg más 1500-ért kap tőlem ajándékot, de bármilyen hihetetlen is, nem jelenti, hogy aki pl 800-ért kap azt kevésbé szeretem.

ez csak egy.


a másik, hogy azzal jött hogy 5 ezret költsek az ő(bár elmondása szerint inkább az enyém..)pénzéből 7 főre.én próbáltam magyarázni, hogy 7000-et szeretnék a karácsonyra, de nem rongyrázás miatt, csak hogy neki ne kelljen állnia az én ajándékaimat is amiket én veszek(megjegyzem régebben mindig az volt h valakinek én adtam az ajándékot, de ő fizette ki).Most én venném egyedül.Megértette, hogy 7000-et szeretnék költeni a családra, de azt nem hogy miért.

Azt gondolja, hogy csak azért akarok ennyit költeni, mert gyerekes a felfogásom, és mindenáron elakarom költeni az Ő!!pénzét(bár szerinte ugyancsak az enyém)minél hamarabb.


Ez nem igaz..elmondani nem tudom..vele se tudtam megértetni, nem fáradozom azzal hogy mással is megpróbáljam..


Már eleve gyanús volt, hogy az összes pénzét másra költi nem hagy magának semmit..mindenkiben van egy egészséges önzőség.gondoltam, nagylelkű jószívű..ő az én anyukám.:)

Hát ennek megvan azonban a hátulütője.korlátozni akar, megszabni mit vegyek stb..nem 20 ezerért akarok venni minden egyes embernek hanem ..áh nem értem.


De már belefáradtam, célozgattam, hogy akkor tartsa meg (ki is mondtam nyiltan) nekem nem kell a pénz.inkább mondom a barátnőimnek(akikkel megbeszéltem hogy ajándékozzuk egymást)hogy bocsi lányok nem fog menni, a családra jut egy tábla csoki(fejenként)majd szülinapra kaptok.Egyetemben a családnak is ahol azonban szépen ecsetelem, hogy anyám miatt többre nem futja.Sajnálnám ha ezt kéne tennem, de van bennem büszkeség.talán túl nagy, hiszen inkább visszaadom teljesen minthogy ez történjen.Engem ne nevezzenek gyerekesnek,pénzéhesnek stb.

Inkább nem kell..soha senkinek nem kellett a pénze, még a szeretetet sem várom el igazából.Csak némi tiszteletet, főleg mikor soha nem csináltam olyat hogy csokira elvertem pl 3000-et.minbdig tartalékoltam, és a vége az volt hogy másokra költöttem a pénzem.Ha elverném, ha hülyeségre menne el, azt mondom igaza van ba.a meg én okoztam magamnak.de megbízható ember vagyok, nem egy link aki nem tud bánni a pénzzel.. inkább adom vissza neki, és a családra meg költök fejenként 300 forintot,de legalább megmarad a büszkeségem.

Hozzáteszem 16 éves vagyok, de egy biztos: ha jövő nyáron nyári munkára megyek(márpedig megyek, ha kell már télen kezdem keresni hogy találjak)akkor az a pénz az enyém!!!

senki bele nem szolhat mire költöm..ha hülyeségre hát hülyeségre..ennyi.


nem szeretnék szidásokat, de ideges vagyok, csak mmost lett a vita a leoltás..a kezem is remeg..csak szeretném ha valaki együtt érezne velem..


Mi a véleményetek erről??


2010. nov. 25. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

hát sajnálak,de akkor tényleg az lenne a legjobb ha arról a pénzről nyiltan is lemondanál és tényleg mindenkinek veszel egy tábla csokit vagy vmi apróságot.ha esetleg csúnyán néznének mondd azt hogy az összes zsebpénzedet erre költötted és többre nem futotta.Ha meg nyáron mész dolgozni akkor az csak is a te pénzed lesz,de azért hülyeségekre ne kölsd,ne hogy okot adj a szüleidnek hogy csak elszorod a pénzt és nállad a pénznek nincs értéke.

21/N

2010. nov. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ez könnyű megoldásnak tűnik..tényleg..nem szeretnék kiicseszni a barátnőimmel..hogy ők megveszik nekem én meg nem..szeretem őket, és olyan jó lenne az adás érzését átélni..vagy hogy is mondjam..de nagyon felidegesített.. de köszönöm szépen a választ.és más is szeretném ha írna.<3
2010. nov. 25. 15:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, ha nagyon akarod, akkor kérd meg a bátyádat vagy a nővéredet, hogy beszéljen vele. Vagy csinálj mindenki előtt patáliát. Végülis, ha azt mondta, hogy a tied, akkor adja oda! Nálam is ez volt először, de én kicsit erőszakos voltam:

És mi lett a vége?

Már rögtön megkapom, ha valami pénzt ígér anya.

2010. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nem azzal van baj, hogy nála van, mert igy tényleg biztso h nem költöm el baromságokra, de ez már sok volt..nagyon kivagyok emiatt..ne nézzetek hülyének, de nagyon idegesítő,

anyám marketinges,könyvelő,közgazdaságis.a baj csak hogy otthon is ezt a stílusát veszi elő, nem képes a magánéletben elfelejtkezni róla, hogy most nem munkába van hanem otthon.itt rokon, anyuka nem pedig közgazdász...

ajjj istenem..: S

2010. nov. 25. 15:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

hát sajnállak, én sem tűrném ezt a dolgot!

én a helyedben kiállnék magamért és a szemében mondanám hogy

vagy visszaveszi a pénzét vagy hagyjon békén mert nekem adta!

kérdezd meg hogy kell-e neki a pénz, ha igen akkor nyomd a kezébe és ne törődj azzal amit mond!

ha meg azt mondja hogy megtarthatod akkor mond meg neki hogy ne szóljon bele mire költöd, elég érett vagy már ahhoz hogy normálisan el tudd költeni!

de szerintem ez még mindig jobb annál mint hogy naponta 10ezreket cipelj magaddal(mert ugye a szüleid megengedik) és költsd el nasikra(ismerek ilyen embert).

remélem segítettem!

2010. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod nagyon nehéz egy család pénzügyi, pénzkezelési szokásaiba beleszólni. Úgy gondolom, hogy anyukádat (közgazdász lévén)a saját módszerével tudod meggyőzni. Ha célt akarsz elérni, próbálj az ő fejével gondolkodni és érvelni, hiszen önmagát talán el fogja fogadni. Azt hiszem ő nem ismer eléggé, de egy egy 16 éves változó habitusu fiatal felnőttet nem is lehet igazán kiismerni. De te ismered őt teljes egészében, gondold végig, hogy ő mit tenne a te helyedben és tedd azt. De előbb nyugodj le, mert ehhez higgadtság kell.
2010. nov. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 margoz ***** válasza:
100%

Igazad van,nem akkora ősszegről van szó,amiért anyukádnak ennyire ellenkeznie kellene,és ha sikerülni fog a vásárlás,már a történtek miatt ugyis keserü lesz a szád ize.

De azért ne hagyd magad,ha tied a pénz,kérd el,ne mondj le róla.Szintén három gyerekes anya ,és nagymama.

2010. nov. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ja és a legjobbat kifelejtettem: szerinte nem kéne "drága" dolgot(1500 ft-os)vennem a tesom barátnőjének, mert szarul érezné magát, és azt az üzenetet küldeném neki ezzel az ajándékkal, hogy viszoniznia kell. probáltam magyarázni, de nem érti meg..mer elegem van..lécci irjatok még.:)
2010. nov. 25. 16:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is sajnállak:(Ez elég gáz helyzet.

Én azt csinálnám,ha a helyedbe lennék,hogy beszélnék vele normálisan,megkérdezném tőle,hogy ha tényleg nekem adta a pénzt,akkor ne szóljon bele,hogy mire költöm.Nem vagyok már óvodás,nem édességre meg más hülyeségre költöm,csak a szeretteim ajándékára és nem az egész összeget.

2010. nov. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondd, hogy akkor vásároljon ő a nevedben.
2010. nov. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!