Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell lemondani az...

Hogyan kell lemondani az árvaságit?

Figyelt kérdés
Eddig nappalin tanultam, és kaptam árvaságit. Most kiiratkoztam, de nem tudom hogyan kell lemondani, hogy ne küldjék tovább pénzt.
2010. nov. 24. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Írj levelet oda,ahonnan kapod az árvasági segélyt. A cím vagy a bankszámlakivonatodon,vagy a postai csekken megvan.
2010. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Automatikusan megszűnik, a következő félévben, ha már nem küldöd az iskolalátogatásit. Én nem mondanám le a helyedben, ennyit megérdemelsz, ha már hátránnyal indulsz az életben...
2010. nov. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy megszűnt a tanulói jogviszonyom, és ha nem jelentem be, hogy már nem vagyok sulis, ők küldeni fogják. Aztán meg kamattal kell visszafizetni...
2010. nov. 24. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szűnik meg automatikusan. Mindenféleképpen küldj egy levelet a nyugdíjfolyósítónak. Sőt az sem biztos hogy utána megszüntetik az utalást. Tesóm és a barátja is így járt. Vissza kellett fizetni a pénzt.
2010. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21.10es vagyok. Nekem automatikus volt, bár én befejeztem a sulit.
2010. nov. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, de a kérdezőnek még elvileg nem kellene megszűnnie a jogviszonyának. Érettségi után nekem is újra kellett igényelni.
2010. nov. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Írj egy levelet a nyugdíjfolyósítónak, a levélbe írd meg ki vagy milyen törzsszámon folyósítják az ellátást és hogy nem tanulsz tovább nappali tagozaton.

A borítékra is írd rá a törzsszámot.

2010. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A borítékra felesleges ráírni a törzsszámot, egy postabontó van, de a levélben mindenképp legyen benne.

Jelenleg 2011.01. hóra tud a NYUFIG bármilyen változtatást végrehajtani. Ha postán keresztül kapod az ellátást, talán még le lehet tiltani a decemberi ellátást. Ha számlára, akkor ne vedd fel.

Ha Budapesten laksz, a leggyorsabb, ha bemész az Ügyfélszolgálatra, az Árpád-hídnál van, 20 emeletes épület, földszint.


Vagy, ügyfélkapun keresztül is tudsz intézkedni (sima email nem lesz elég).

2010. nov. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!