Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzhiány. De mi lesz a...

Pénzhiány. De mi lesz a karácsonnyal?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, a munkanélküliség rendesen közbeszólt az Ünnepi hangulatba! :( Lesül a bőr a képemről,hogy nem tudom hozni a formám az ünnepek alatt! Anyumat,Aput,Nővéremet férjét és 2 pici gyerkőcüket kéne megajándékozni, és nincs semmi plusz pénzem! Épp hogy meg tudok élni!Ezer helyre beadtam az önéletrajzomat, sehol semmi válasz! 1 hónapom van összeszedni magam, de hogyan? aki hasonló cipőben jár, hogyan oldja meg az Ünnepi ajándékozást? Köszönöm a válaszokat
2010. nov. 23. 08:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp ajándékozz! Mivel amíg azokat készíted, megjön az ünnepi hangulat is, amivel még a pénzhiányt is könnyebb elviselni.

A vaterát én is javaslom, mivel hasonló helyzetben vagyok, mint te, de már egy csomó mindent sikerült eladnom. Valamint vennem is ajándékot, olcsón, hasznosat.

Vesd be a kreativitásod! Tavaly nem volt pénzem, mindenkinek gyöngyöt fűztem, ékszert vagy kulcstartót, 2000 Ft volt 10 főre! Bár némi alapanyagom már volt itthon, elismerem, de a nagy részét meg kellett vennem.

Ha valakinek van már ötleted, nézz utána, hogy tudod olcsón megvalósítani. Például amit vaterán vettem ajándékot, boltban 5000 Ft lett volna, de 700ért megkaptam vadiújan. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ennyit tudok spórolni, az ajándék pedig ugyanolyan gyönyörű.

Az a lényeg, hogy ne csüggedj! Szinte nulla pénzből is lehet szuper ajándékot szerezni, csak több idő és munka van vele, amíg kitalálod és megvalósítod. De érdemes ezt rászánni!

2010. nov. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nálunk oda-vissza 100 kilométer és hidd el,sok az is.Pláne ilyen benzin/gázolaj árak mellett.Szóval mi így is vagyunk ezzel.És karácsonyra mi azt találtuk ki,hogy sütünk sütit és az lesz az ajándék.Nem tudunk mást.

Szerintem ez is jó,de hidd el,pár éve még anyukámnak arany fülbevalót vettem,most meg annyi pénzem nincs,hogy gyalog haza mennyek. :-)

Na,viccen kívül,nekünk az,hogy havonta 2x meglátogassuk a szüleinket is gondot okoz(busszal még többe kerül kettőnknek,mint kocsival) pedig dolgozok.Erről ennyit.

2010. nov. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm, még a kedvemet is meghoztátok! De a vaterán nem tudok semmit eladni! Nincsenek fölösleges értékeim sajnos.
2010. nov. 23. 09:28
 14/23 A kérdező kommentje:
Ja, és meghitt, boldog, békés, szeretetben gazdag Ünnepeket kívánok minden Kedves Válaszolómnak. :))
2010. nov. 23. 09:36
 15/23 anonim ***** válasza:
Mi megbeszéltük hogy az éven mi vagyunk egymásnak a karácsony.Csak a gyerekek kapnak jelképes dolgot.Ez azért nehéz volt lelkileg,és kitaláltam ajándékot készitünk nekik.A lányom "Barbie házról" álmodik-elmegyek a gyógyszertárba,kérek pelenkásdobozt(ez elég erős) és ebből készitünk együtt babaházat.A kisfiam vonat,traki,autó mániás,neki dobozból készitünk valamit járművet,olcsóbb temperával befestem és kész az ajándék.Szülőknek valami apró sütit készitünk,és becsomagoljuk.Az éven tényleg nem a pénzről fog szólni a karácsony...
2010. nov. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mindenkinek készitesz egy karácsonyi kártyát, a felnötteknek a kedvenc versét diszesen szépirással leirva, a gyerekeknek a kedvenc mesesorozat föszereplöiröl készitett rajzzal, , nagyobb lányoknak most divatos csomózott karkötöt maradék fonalakból, akkor már nem állsz üres kézzel.
2010. nov. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Tavaly óta nem ajándékozunk. Ebédre hivatalos a család és eszünk egy jót, úgyis olyan ritkán találkozunk, nem kell ebből olyan nagy ügyet csinálni :)
2010. nov. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ugyan, nem szabad elkeseredni! Az, hogy amiatt vagy csalódott, mert nem tudsz a családodnak kedveskedni, csak azt mutatja, milyen erős a kötődés köztetek. Örülj neki, sajnos sok családban meg van a drága ajándékozás, de igazán még sem gondolnak a másikra, csak a kötelező formaság miatt vásárolgatnak össze-vissza minden értéktelen vackot. Még mindig jobb helyzetben vagy, hogy bár idén az ajándék elmarad, de nálatok valószínűleg nincsen karácsonykor képmutatás.. Ne hagyd, hogy elfeledtessék veled, miért is leszel együtt a rokonaiddal! Próbálj minél vidámabb lenni, nézd mindennek a pozitív oldalát, mert valószínűleg a családod is sejti, mennyire szenvedsz a pénztelenség miatt, biztosan igyekezni fognak, hogy legalább az ünnepek alatt elfeledtessék veled! Egyébként valaki írta a süteményt ötletnek, süss pl. mézeskalácsot vagy valami hasonlót, de ha már az sem fér bele a keretbe, akkor hidd el, hogy ajándékkal vagy anélkül, a családod ugyanúgy fog várni téged. Sokan vannak így, fel a fejjel! :)
2010. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Hát, lehet, hogy írtó gyerekes, de tényleg nagyon olcsó ajándék készítési ötlet: só liszt gyurma- ételfesték, és már csak a kreativitásod, és kézügyességed szab határt. ÉS/vagy, a gyerekekkel együtt is készíthető. Akár adventi koszorú is készülhet belőle. A tescoban hatvanegynéhány ft-os ételfesték is van, és olcsó liszt, 300 ft-ból megvan.
2010. nov. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Semmi. Mi lenne? Remélhetőleg meg fogják érteni, hogy most semmi bevételi forrásod nincs, ezáltal szűkös az idei karácsony.
2010. nov. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!