Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzhiány. De mi lesz a...

Pénzhiány. De mi lesz a karácsonnyal?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, a munkanélküliség rendesen közbeszólt az Ünnepi hangulatba! :( Lesül a bőr a képemről,hogy nem tudom hozni a formám az ünnepek alatt! Anyumat,Aput,Nővéremet férjét és 2 pici gyerkőcüket kéne megajándékozni, és nincs semmi plusz pénzem! Épp hogy meg tudok élni!Ezer helyre beadtam az önéletrajzomat, sehol semmi válasz! 1 hónapom van összeszedni magam, de hogyan? aki hasonló cipőben jár, hogyan oldja meg az Ünnepi ajándékozást? Köszönöm a válaszokat
2010. nov. 23. 08:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
46%
Adj el pár dolgot a Vaterán.
2010. nov. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
Javaslom esetleg a saját készítésű dolgokat, például ha van hozzá tehetségesd varrni, mert ahhoz az anyagok tényleg nem drágák, és az talán még megengedhető. A gyerekeknek például karácsonyi csizmát, amit kiakaszthatnak az ablakba, ilyesmikre gondoltam.
2010. nov. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Készits nekik ajándékot. Hidd el, jobban fogják értékelni, mint a boltit. Én a bolti mellé csinálni is szoktam.


Tavaly pl. vettem gyertyát üvegpohárban (eleve abba öntötték), piszok olcsó volt, és erre karácsonyi mintát csináltam körbe üvegfestéssel. Szerintem 3-400 Ft/főből simán kijön. Kicsiknek vennék üvegfestéshez sablont és készitenék karácsonyi felakasztható üvegfestés-diszt a szobájukba. Gyerekeim imádják az ilyet, lóg, szines, vidám, édes.

2010. nov. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

hali

nem találom fontosnak a folyamatos ajándékozást, legtöbbször úgysem azt kapjuk/adjuk aminek örülnének.

Na megy egy ajándék nem kell hogy drága legyen ahhoz, hogy örömet okozzon.

Ha felnöttek az ismerősök akkor megértik ha jelenleg nincsen erre pénzed. Ne a szokás irányítson téged, irányítsd te az életed, ne fordítva. Én is voltam munkanélküli, senki se hányta akkor a szememre hogy miért nincsen pénzem.

2010. nov. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%
Kedves 8.52 es....számoljál már egy kicsit!!! Azt írja nincs pénze, te meg azt tanácsolod, hogy húszonezret költsön karácsonyra...Jah....igen....6*4 az 24...
2010. nov. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

"Kedves család, a karácsony idén elmarad, mert nincsen pénzem. Nem kérek semmit, de ti se kaptok. Bocs."


Ennyi. Minek túllihegni? Nálunk is ez van idén, sőt, többször előfordult már.

Sőt, most nézem, hogy a pici gyerkőcök nem is a tiéid, szóval ők úgyis kapnak ajándékot mástól. Vagy max nekik veszel valami kisebb dolgot.

2010. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak a gyerekeknek vegyél ajándékot. Mi szerencsére nem vagyunk olyan helyzetben mint te de mi csak a gyerekeknek veszünk ajándékot. Ha mindenkinek vennénk normális dolgot, az több 100 ezret elvinne. Nagyszülők, szülők duplán , 3 testvérem van nekik családja stb.. Szóval csak a gyerekeknek, és ők szoktak nekünk apróságot adni.kb 30 embernek kellene vennünk. Én az ötletesség és hasznosság híve vagyok. Csak azért venni 1 üveg bort mert nem tudok neki mást kitalálni. akkor felesleges.Nálunk a 6 gyereknek is épp elég költség lesz megvenni.

Szóval szerintem gyerkőcöknek vegyél csak. És ezt mindenkinek meg kell érteni hogy nincs rá.Mi ezért nem tartunk nagy ajándékozást. Elég nekünk hogy karácsonykor összeülünk ebéd stb... Szóval ne szégyenkezz. Közöld velük előre, mert kellemetlen lesz ha ők adnak de te nem tudsz.

2010. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

400*6= huszonezrek??? Valamit nagoyn elcsesztek a szüleid. Vagy a tanáraid, mikor kiengedteka suliból.

GONDOLKOZZ MÁR, EMBER!!!

2010. nov. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanebben a cipőben járok:(

Énis sorba adom be mindenhova az önéletrajzokat,de mégcsak nemleges választ sem kapok..

Én ugy oldottam ezt meg,hogy szüleimnek szóltam,hogy én szeretném sütni a karácsonyi sütiket..

Ezzel kicsit be is segitek a készülődésbe,meg hát anyának is jól jön ha nem kell ezzel foglalkoznia.

Többet sajnos nem tudok segíteni,de szerintem a karácsony nem is erről szól...

2010. nov. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, nagyon kedvesek vagytok! Már közöltem velük,és persze megértik, de nagyon borzasztó számomra ez a helyzet, és lelkileg már nem bírom. Soha nem gondoltam volna, hogy huszonévesen már belefáradok a kilátástalanságba :( És főleg ez a trauma, hogy a szeretteimnek nem tudok kedveskedni, így is már csak 2 havonta tudom meglátogatni őket! Borzalmas, pedig annyira nem laknak messze, 200km
2010. nov. 23. 09:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!