Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivételezés lenne vagy más dolog?

Kivételezés lenne vagy más dolog?

Figyelt kérdés

Próbálom minél tömörebben elmagyarázni.

Van egy unokatestvérem,pár nap eltéréssel születtünk meg.Már kicsi korunkban is a család Őt szeretgette,dícsérte,pártolgatta(mindig ő van a középpontban) én pedig mindig a háta mögött kullogtam.Pedig nincs semmi különbség köztünk,normális családom van nekem is,sosem sajnáltatom magam,inkább elhallhatom a gondjaimat,nem okoskodok egyfolytában,vele ellentétben .Nem vagyok tőle se jobb,se rosszabb,se több se kevesebb.

Ezt a kivételezést a szüleim is észrevették.


Csak nem értem miért"különlegesebb" ,lehozhatnám a csillagokat az égből,akkor is ugyanez a helyzet maradna.

Rosszul érint,hogy a saját családom kivételezik.


Szerintetek miért?Nem tudnék rájönni akkor sem ha ütnének és vágnának.:S


2010. nov. 21. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok az egyik unokatestvéremmel, igaz, hogy ő pár évvel idősebb nálam. Mindig azt hallgattam, hogy XY milyen okos, milyen szép lány stb, kitűnő tanuló volt, jogi egyetemet végzett, tanult külföldön is, én csak egy szimpla fodrász vagyok. (Most vagyok 19 éves, sosem akartam tovább tanulni.) Pár évre eltűntem az ilyen családi összejövetelekről, most nyáron volt a "nagy visszatérésem". Nos, az említett lány is ott volt, és meg kell állapítanom, hogy eligénytelenedett. Mintha nem lenne ideje magára a sok tanulás mellett. Kócos szemöldök, rusnya ruhák stb.. Ezzel ellentétben én szerencsére jó irányban változtam, elég rendesen körülugráltak. Igazából semmi lényegeset nem írtam le ebben, max annyit, hogy valaki az eszével, valaki a külsejével fogja meg az embereket. Döntsd el, melyik az erősséged inkább.
2010. nov. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"A válasz megírásának időpontja: ma 20:30"


Nem csodálom, hogy kivételeztek veled.

2010. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az unokatestvéredet és a casládodat, így nehéz lenne megmondani, miért kivételeznek vele. Talán, mert olyan a kisugárzása és ő a család kedvence, általában csak egy kedvenc van, lehetnél éppenséggel te is, de így alakult.

Engem mondjuk nem érdekelne, a lényeg, hogy a szűk családoddal megvagy.

2010. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!Örülök neki,hogy sikerült kievickélned az árnyékából.Nyílván ez a pár év különbség lényegesebben meghatározza(és amig Te nem voltál Ő volt az aki "megelőzött" téged),hogy másképp tekintettek rád is.Persze ez nem lóverseny,és nálunk sem ez a helyzet.

Visszatérve neki is más az erőssége és nekem is,külsőleg pedig nem térünk el egymástól annyira.De az ,hogy újszülött korunkban elkezdődött ,pedig akkor még nem tudtunk mit letenni az asztalra.

Végülis nem itt van a hangsúly de az már nagy pecsétet nyomhat,ha kicsi korában dús haja volt,nekem pedig ritkább?Hát nem tudom,de ebből kiindulva nagy baromságnak tartom:S

2010. nov. 21. 20:58
 5/7 A kérdező kommentje:

20:38

A szűk családot arra érted például,hogy testvéreim és a szüleim?Mert természetesen velük jól kijövök.Csak tudod már a nagynénéim,nagybátyáim,unokatestéreim máshogy vélekednek.

2010. nov. 21. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg nagy szemétség. Nálunk is hasonló a helyzet, csak még az a slusszpoén, h én 16 vagyok és lány, az unokatesóm meg 6 és fiú. 10 és fél év van köztünk, és még így is összehasonlítgatnak minket. Amikor együtt laktunk velük, akkor 11-12 voltam. A keresztapámnak nagyon szúrta a szemét, h esténként 9-10ig, hétvégén 11ig fent voltam. Azt mondogatta mindig, h ha az ő gyereke ennyi lesz, 8kor már szó nélkül aludni fog. Mondanom sem kell, mikor 4 éves volt, 11kor alig lehetett ágyba parancsolni. És persze még sok hasonló dolog volt, de mindig ő a jobb, az okosabb, az ügyesebb, neki mindent szabad. De hát mit lehet tenni?
2010. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

21:16

Egy szülő (gondolom én)nem látja annyira előre a dolgokat,hogy mi lesz később.Inkább sejti és elhatározza miképp neveli a gyermekét.

De ez utóbb úgy tűnik bagoly mondja verébnek,és még sok dologban így van amiket itt leírtál.

Kisgyermeknek általában többet engednek,de azért ez elgondolkodtató mégha a saját gyermeke is.

Idősebb vagy 10 évvel,ilyeneket állítani túlzás mivel nem 6 éves szintjén vagy,de a nevelését nem vonhatod kérdőre.

Remélem jobbra alakul majd később a helyzet!

2010. nov. 21. 22:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!