Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vetik meg és nézik le...

Miért vetik meg és nézik le az éretlen vagy későnérő férfiakat?

Figyelt kérdés

Örök közhely, állandóan jelenlévő tipikusság, hogy a férfiak túlnyomó többsége későnérő, ő jól elvan a szülői hÁzban, nem vonzza őt a nagybetűs F-E-L-E-L-Ő-S-S-É-G, ami a komolyabb párkapcsolatot és a gyerekvállalást illeti. Namármost ezek a férfiak eltérő genetikai állományuktól függenek, tehát kvázi nem tehetnek róla. És ennek ellenére a nők, meg a nemtől független idősebb okoskodók mintegy megvetik, lenézik az ilyen pasikat. Nem rávezetik őket, netalántán erőfeszítéseket tennének a dolog vonzóbbátételére, hanem még a pofijukba is dörgölik, hogy milyen elvárásoknak kellene megfelelni, és fújpiha, hogy ők nem olyanok.

Én is ffi vagyok, részben kicsit olyan, mint a fenti példa. Komoly, 12 éve tartó párkapcsolatban élek korrektül, de gyerek nincs még. És igen, a mai napig is kicsit szorongással tölt el a majdani apaság gondolata.

De azért az sértő volt nekem, amikor még a húszas éveim legelején beszélgettünk az idősebb szomszédnénivel. Én lelkesedtem, hogy hogy szeretnék egy sportkocsit, egy igazi P.....E autót stb. Erre ő: "mitmajdnekedporse, majd gyerek lesz és itt fog ám totyogni...!!!" Mindezt olyan hangvétellel és stilisztikával, ami abszolút nem teszi vonzóvá az ember szemében a nagybetűs FELNŐTTESSÉGET.

Ezeket a gondolatébresztéseket csak azzal a céllal írtam le, hogy elgondolkoztassak mindenkit, hogy talán nem egy normális, felvilágosult hozzáállással, rossz helyett jóindulattal kellene kétirányú párbeszédet folytatni az arrogánskioktatás és az ellenszenveskedés helyett? Vagy legalább annyi felvilágosultséggal, hogy a későnérés nem egy bűntett, csupán félelem vagy vonakodás az újtól, a kötöttségektől, mely érzésen átsegíteni kéne a férfipalántákat és nem cseszegetni.


2010. nov. 21. 14:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%

ok, csak tippeltem erre az felsőoktatásos nyavajára, de az biztos, hogy nem volt ennyire elterjedt. Ma már egyszerüen csak szokatlan, ha valaki 30 alatt szül.


De azt nem tudhatjuk, hogy annak idején hány házasság ment gallyra túl korai gyermekvállalás miatt (majd megkomolyodik - hát persze!), illetve hány gyerek szenvedett emiatt lelki sérülést. Jobb 30 év fölött gyermek egy stabil házasságban, mint 22 éves korban, amikor valamelyik fél nem tervezte!


Ezt a majd megkomolyodiktól meg falra tudnék mászni, a pókember is megirigyelné. "Elhúzódik a tél, később jön a nyár, esősebb is lesz, nembaj majd előbb megérik a cseresznye?" Ugyanmár kérem...

2010. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Az tény, hogy elterjedtebb, de sokkal több házasság megy most gallyra, mint akkor. Most 10-ből 8 válással végződik. Az én korosztályom szülei a mai napig boldog házasságban élnek, bezzeg akik manapság házasodnak :S Szóval ez nem függ össze a késői gyermekvállalással, bár abban igazat adok, hogy stabil kapcsolatba jöjjön a gyerek, undorító a másik tudta nélkül teherbe esni és megcsinálni is.
2010. nov. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező te scak magadat megtegeted. Bocs de nem tudlak sajnálni, amiért nem mindenki te seggecskédet nyalja, h jajj pici fiam hidd el nagyon jó lesz majd felelősségteljes felnőttnek lenni, nagyon fogod élvezni...

WEgy hisztis gyerek vagy ha képes vagy évek múltán is azon rágódni, hogy egyzser mondott vmit a szomszéd néni, ami neked nem tetszett, mert inkább azt kellett volna mondanie, hogy jajj kicsi fiam, de nagyon jó lesz majd ha fellelősségteljes állásod lesz és meg tudod venni azt a porsét belőle...


Bocs, de nem a világ a hülye...

2010. nov. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
69%
Én azokra a szülőkre haragszom, akik fiatalon vállalnak gyereket, mondván, hogy nem akarnak idős szülők lenni, aztán meg le se sz@rják a gyereküket. Sokkal jobban tisztelem azokat, akik felvállalják, hogy még éretlenek, és inkább várnak a gyerektervezéssel. Mindenkinek inkább így kéne tenni, végülis ez a normális.
2010. nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Bárki is bármiért néz le, ne törődj vele. Téged lenéznek, mert ilyen vagy, te meg lenézed a másikat, mert nem minden nap megy templomba. Ennyi.

Egyébként meg állandóan egy általánosítást akarnak ráhúzni az emberre. Nőből vagyok, biztos nem tudok vezetni...férfiból vagy, nem értesz a gyerekekhez...meg hasonlók.

Az is lehet, hogy nem néznek le, csak te úgy érzed. Ha úgy érzed magyarázkodnod kell valami miatt, akkor te is kicsit ellenzed a dolgot.

Az, hogy valaki otthon él, még nem jelenti azt, hogy későn érő típus, és az, hogy még nem szeretne gyereket, az se.

Párom: 27 éves volt, mikor elköltözött otthonról, velem együtt (férfi) én meg 24 éves (nő) Nem azért nem költözött el otthonról, mert nem volt megérve rá, hanem egyszerűen nem volt kivel. Egyke gyerek, minek költözzön el egyedül otthonról?

Öcsém, most 25 éves, még otthon él. Na ő az a típus, aki későn érő. Agyilag kábé sajnos még 18 éves. Van ilyen.

2010. nov. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kérdező! Azért ez a felcsináltatják magukat manipulatív céllal eléggé nem igazságos. Ez két emberen múlik, és ha már meg van a gyerek nem léphet le az 'apa' azzal a kifogással, hogy ő 'még nem kész erre' ...
2010. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
Későn érő mellett még egy nyafogógép is vagy, úgy látom, kit érdekel mit mond a szomszéd néne, vagy akárki más, úgy élsz ahogy akarsz.
2010. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Amúgy meg aki éretlen vagy későnérő az nem férfi, hanem fiú.
2010. nov. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Az értékeléseket megtettem. A tárgyilagos és udvarias válaszokat köszönöm leginkább. Azok, akik valami régi sérelmük frusztrációját vezetik le itt egy-egy kifejezetten ROSSZINDULATÚ válaszban, hát egyfelől sajnálom, hogy az energiájuk fogy, másfelől örülök, hogy legalább levezetik a mérgüket.


(A minősítéseimben nem az a fő, hogy valaki egyetért-e velem, vagy sem, hiszen én elfogadom az eltérő véleményt is, ha nem szövi át a ROSSZINDULAT)

2010. nov. 22. 07:27
 20/20 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem nézem le őket csak idegesit a felelőtlenség, gyerekesség. És egyrészt zavar ha ilyen kezd velem másrészt meg zavar hogy nem találok olyat aki nekem elég komoly. Ez nem lenézés. De ha aki ilyen akar lenni egy ideig az ne is sirjon hogy nem veszik komolyan meg ilyenek...
2010. nov. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!