Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az rossz ha nem olvas?

Az rossz ha nem olvas?

Figyelt kérdés
a mostoha tesóm utál olvasni és ezért azt szeretném ha eljönne velem a könyvtárba de nem akar eljönni mert ha eljönne akkor olvasnia kellene és azt meg nem akar
2010. nov. 21. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

ha nem érdekli akkor ne erőltesd.

de ha tudsz olyan dolgot, filmet, akármi ami nagyon érdekli akkor vegyél neki egy arról szóló könyvet. én is így kezdtem... imádtam a vámpíros filmeket (nem alkonyat, hanem a régieket) aztán kaptam ilyen könyveket, azóta szeretek olvasni.

2010. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Kétlem hogy te szívesen mennél egy olyan helyre ahol olyat kell csinálnod, amit utálsz vagy unsz...
2010. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó könyv meghozhatja a kedvét az olvasáshoz. Pl pár éve a Harry Potter váltott ki olyan hatást, hogy az amúgy olvasni utáló fiatalok is könyvet vettek a kezükbe:) Egyik után pedig általában jön a következő..

Ha tudsz valami igazán szórakoztatót ajánlani neki, akkor talán megkedveltethetnéd vele az olvasást. A többség számára a könyv egyet jelent az "unalmas" szépirodalmi szövegekkel, versekkel..

2010. nov. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mkiből lehet olvasást szerető ember, szval ha nagyon nem élvezi, nem kell erőltetni. Amit megpróbálnék, az az, amit az első is említett-hogyha van vmi fajta film, amit szeret, akkor olyan témájú könyveket adni neki, akár limonádé jellegűeket is... egyik volt osztálytársam pl. ilyen legalja Star Wars-fanficekkel kezdett, és most már imád olvasni :).
2010. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

hány éves? Sok tini rákapott az olvasásra a Harry Potterrel

Ha 17-23 akkor add a kezébe Boris Vion: Tajtékos napok c. könyvét!


Olvass fel neki, hagyd abba a legérdekesebb résznél, de hagyd elől a könyvet. Fordulatos vicces történetet. Pl. Rideg Sándor: Indul a bakterház nagyon jó felolvasva.

2010. nov. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

biztos találna magának olyan könyvet ami tetszene neki is.

az olvasás fontos,mert műveli az embert és tényleg sok olyan könyv van ami segít az ember személyiségét formálni,okosít stb.mellesleg ha bekerül egy olyan társaságba ahol ilyen témákról beszélnek és nem tud hozzászólni az elég kínos.

2010. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
egyébként hány éves?fiú vagy lány?
2010. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van,hogy valaki azért nem szeret olvasni,mert nem tud jól.Elolvassa,de nem áll össze a fejében a szöveg,nem érti meg.Vagy szinte betűzve olvas és így kínszenvedés végigérni akár egy oldalon is.Jó lenne egyszer hallani őt hangosan olvasni,aztán megkérni,hogy mondja el mit olvasott.Van ilyen betegség is,diszlexia,csak fel kell ismerni,hogy segíteni lehessen.

Persze lehet,hogy csak tényleg lusta hozzá és unja a könyveket. :)

2010. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

13:44-es vagyok:

Ha szereti az ilyesmit, a kezébe adhatnád Douglas Adams Galaxis útikalauzát, vagy egy Terry Pratchett regényt! Szerintem szórakoztató:)

2010. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én sokszor voltam könyvtárban, de nem láttam, hogy bárkit is kényszerítenének az olvasásra...
2010. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!