Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Árvasági jár az alábbi esetben?

Árvasági jár az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Apám ismeretlen, ezért képzelt apa szerepel az anyakönyvben. Jogosult vagyok árvasági támogatásra? Vagy ilyenkor nem számítok árvának?
2010. nov. 20. 20:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból beszélek én is, csak talán jobban szétnézek magam körül. Minden törvényt ki lehet játszani, ez nem jó magyarázatul, egyébként se sportszerű két egyformán nehéz helyzetet közül az egyiket nehezebbnek kikiáltani.


Az én gyerekem apja is meghalt, de előtte keményen ivott, így volt része mind a két helyzetben (elhagyott, nem támogatott, ill. árva), érzelmi támogatásról inkább ne beszéljünk. Az állam általi megelőlegezésnek a feltételei még az ő esetében is megálltak, tehát nem volt olyan nehéz elintézni.


Fura volna az államon követelni kártérítést, mert ezt a bűn elkövetőjén kell(ett volna). Nem ismerjük a körülményeket, de ha annak idején rendőrségi feljelentés, stb. nyomán elfogják, kiderítik a kilétét, akkor volna kin kártérítést követelni, ennyi idő elteltével már lehetetlen.

2010. nov. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!