Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Többletpont ez esetben?...

Többletpont ez esetben? 11.-es vagyok, édesapám meghalt. Kapok árvasági segélyt. Részesülök jövőre többletpontokban az érettségimben? Egyértelmű választ sehol sem találtam. Ha valaki konkrétan erre a kérdésre tudja a választ, az kérem írja meg!

Figyelt kérdés
2009. máj. 31. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
a jogszabály szerint ha rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülsz akkor kaphatsz 25 plusz pontot, de szerintem ezt az om oldalán vagy a felvi.hu-n érdeklődd meg!
2009. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én is ebben a helyzetben vagyok, kivéve, hogy már rég leérettségiztem, de nem kaptam plusz pontot, asszsem csak akkor kaphatsz, ha tartósan beteg vagy meg ilyesmik, de a felvételi lapon be kellett jelölni az ilyen jellegű pluszokat is, de az árva/félárva asszem nem tartozott a gyerekvédelmi támogatás részhez, egyátalán egyik lehetőséghez sem, volt magyarázat alapon valahol hozzá...
2009. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
2009. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de megint nem tudtam meg az igazságot... Már évek óta részesülök gyermekvédelmi támogatásban, de a 2. hozzászóló tapasztalatból beszélt, és ő sem kapott semmit.

A felvi-t megkérdeztem, de ők sem adtak egyértelmű választ a kérdésemre.

2009. máj. 31. 23:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 11-es és árvaellátást kap, mert az apja meghalt. Az iskolában azt mondták, hogy nem ez a rendszeres gyermekvédelmi támogatás, hanem az amikor az önkormányzattól rendszeresen kapják a támogatást alacsony egy főre jutó jöv.miatt, vagy vagy egyéb hátrányos helyzet miatt.
2009. jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is félárva vagyok, vmi árvasági ellátás- félét én is kapok, de rendszeres gyermekvédelmi támogatást nem, ezért nem kaptam pluszpontot.
2009. jún. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ma beszéltünk egy bennfentes ismerőssel, aki szerint több hónapos huzavona után el tudja intézni a hátrányos helyzetet, de így már teljesen inkorrektnek tartanám a többiekkel szemben, tehát marad az, hogy többet tanulok, és akkor annyival több pontot is szerzek. :)
2009. jún. 1. 11:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!hasonló helyzetben vagyok,nekem anyukám halt meg..

most érettségizek,és egy büdös pontot nem kapok plusszként,mert átlépünk valami szar keretet,mi gazdagnak számítunk a családi pótlékkal és árvaellátással..

na jó most mondhatnák hogy ebből hasznot akarok húzni,és mekkora szemét vagyok,de én igenis hátrányos helyzetben érzem magam,mert nem egyszerű az érettségire úgy készülni hogy közben egy komplett háztartást kell itthon vezetnem...

bocsi elkalandoztam,tehát elméletileg nem kapsz érte pluszpontot..hacsak..nem szerzel valami diszgrágiás papírt vagy mit:)

na jó szóval éljen a magyar oktatási rendszer(nagy taps):)

2009. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!