Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Árvasági jár az alábbi esetben?

Árvasági jár az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Apám ismeretlen, ezért képzelt apa szerepel az anyakönyvben. Jogosult vagyok árvasági támogatásra? Vagy ilyenkor nem számítok árvának?
2010. nov. 20. 20:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10%
Nem ismeretlen a szülő nála. Magyarországon nincs olyan, hogy az any vagy az apa ismeretlen, minden esetben képzelt anya/apa kerül az anyakönyvbe, ha a valódit nem ismerik.
2010. nov. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
jogiforum.hu-n kérdezd meg, ott jogászok válaszolnak a kérdésedre.
2010. nov. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, én is így nőttem fel. Nem jár sajna, és szerintem addig nem is fog, amíg a képviselők közé nem kerül egy, aki így nőtt fel.

A legrosszabb akkor volt, amikor fősulira kerültem, és minden ösztöndíjhoz be kellett bizonyítani, hogy édesanyám egyedül nevel.

ÉS ugye itt nincs se válást igazoló vagy halált igazoló okiratod, csak egy gyámsági papírod, hogy apa ismeretlen és ezért nevel egyedül.

Erre minden hülye ügyintiző, hogy ez meg micsoda, ez meg hogy lehet stb.

Tehát az árvasági lett a legkisebb gondom :-(

2010. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj kedves kérdező és utolsó, de igencsak visszás dolog lenne, ha egy képzelt szülő miatt árvasági ellátást kapna valaki. Milyen alapon? Azért, mert az anya/apa nem vállalta a saját gyerekét? Szerinted mennyi gyereknek kerülne egy ilyen törvényi változás után képzelt apa az anyakönyvi kivonatába?
2010. nov. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj, de szerintem egyáltalán nem visszás. Aki árva annak legalább ott vannak a másik szülőtől származó rokonok. Viszont akinél nem lehet tudni, hogy ki volt az apa erőszak esetén, vagy ha mentálisan sérült valaki és abból kifolyólag nem derül ki, vagy bármi más miatt, annak Nincs senkije sem csak az anyja. Igenis jogosnak tartanám az árvaságit, vagy bármi más támogatást ami azzal egyenértékű lenne.
2010. nov. 22. 15:20
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne jogos, de ez az én magánvéleményem.
2010. nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Annyira egyedi az eseted, hogy tényleg jogász tudna pontos választ adni.


Borzasztó igazságtalanok voltak már a fogantatásod körülményei is, és gondolom azóta is érzed, tapasztalod ennek kisebb-nagyobb súlyú következményeit.


(Nem hiába engedik az abortuszt ezekben az esetben az abortuszt egyébként tiltó országokban.)

2010. nov. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Tehát akkor véleményed szerint a pénzbeni támogatás pótolná a hiányzó rokonságot-jól értem?

Nyilván a te oldaladról jogos lenne-de a másik oldalról meg felháborító. Ennyi erővel a gyermekét szimplán elhagyó, gyermektartást nem fizető apát/anyát is lehetne halottnak tekinteni és akkor is járhatna árvaellátás.

Nem bántani szeretnélek a véleményemmel, de én jogtalannak tartanám. Bár megvallom, magát az árvaellátást sem értem...Azért kap egy gyerek - illetve aki eltartja - pénzt,mert a másik szülő elhunyt. Azért miért nem, ha elhagyta a szülő a gyereket?

2010. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Egyértelű pedig a válasz a kérdésedre. A halott apa már soha nem tud hozzájárulni a gyermeke felneveléséhez, míg egyébként a törvény eszközeivel (tekintsünk el a kirívó esetektől) a másik esetben van erre lehetőség. Fizetés-letiltás, állam általi megelőlegezés stb. Arról nem is beszélve, hogy vannak olyan esetek, amikor normalizálódik a viszony és újra törődik a gyerekével. Egy elhuny szülő ezt már soha nem teheti.

2010. nov. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Sajna simán ki lehet játszani a törvényt -tapasztalat - és az egyébként igényelhető és "járó" támogatás (gyermektartásdíj) állami megelőlegezése olyan feltételekhez kötött, hogy szinte esélytelen, hogy megadják.

Értem én, hogy nem lehet egyszerű elveszíteni egy szülőt-de abban az esetben azért nagy valószínűséggel legalább érzelmi támogatást adott a gyerekének, amíg él. Aki csakúgy elhagyta a gyerekét, az még ezt sem nyújtotta.

A kérdező esetében se az árvasági támogatás lenne a megfelelő, inkább valamiféle "kárpótlási díj" vagy ilyesmi, hiszen ahogy írta, ő nem tervezett gyerek volt, hanem egy erőszak következményeként született. ( Esküszöm a világért nem akarlak bántani, de hogy volt képes édesanyád így dönteni? Kövezzetek meg, biztosan velem van a gond, de én nem lennék képes megtartani egy olyan gyereket, aki így fogant...Mégegyszer kedves kérdező, elnézést kérek, nem bántani szeretnélek a megjegyzésemmel.)Szóval ilyen helyzetre valami kártérítést kellene fizetnie az államnak-bár ez is visszás, hiszen erőszak esetén az abortusz ingyenes és a 24. hétig elvégezhető...-de semmiképp nem árvasági támogatást.

2010. nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!