Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » PÁRBESZÉD, amikor a gyereked...

PÁRBESZÉD, amikor a gyereked (vagy te, diákként) rosszul érezte (d) magát az iskolában történtek miatt?

Figyelt kérdés

szégyellte magát, mert rápirított a tanár, vagy

olyasmit mondott neki, ami megalázó volt számára,

"viccelt", ami valójában nem volt az, vagy

az volt és ettől észbe kapott, és így tovább...


Kérlek, segítsetek: dolgozatot kell ebből írnom. Arra is kérlek bennetek, hogy minél őszintébben és a valósághoz hűen írjátok le. Köszönöm mindenkinek, aki segít!


2010. nov. 20. 20:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Történt ilyen. A lényeg az volt, hogy én tudni illik nagyon gyenge 4es vagyok tesiből, szinte már 3mas. A szertornákkal rontom le a jegyeim. És volt egy futóverseny, amire ha elmentél kaptál egy 5öst.

Párbeszéd:

Tanár: Lesz egy futóverseny stb. stb....potya 5öst lehet rá kapni, annak ajánlanám, aki nem áll túl jót tesiből.

És az egész oszály előtt egyenesen, téveszthetetlenül rám nézett...

Zavaromban nem mondtam semmit, csak elvörösödtem, és kicsit nevettem, de baromi rosszul esett, és még ma is, ha rágondolok, pedig ez már vagy 1 éve volt.

Ráadásul a többiek is nevettek, meg kuncogtak.

Szóval nagyon rossz volt...

Remélem tudtam neked segíteni :)

Amúgy alig várom, hogy eltűnjek ebből az iskolából, ebből az osztályból...

2010. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az 1. válaszoló vagyok. Hátha ebből is tudsz meríteni:

4es 5ös tanuló vagyok, és ha valamit nagyon elrontok, 3mast kapok, az osztály rögtön izél, hogy:

Úristen! 3mast kaptál??

Meg miután 2 hetet hiányoztam a suliból:

Úristen, hogy 3 feladatod lett jó a 8ból??

(Nem jegyre csináltuk, csak úgy, matekból amúgy is csak 4es vagyok)

És ez a folyamatos megfelelési kényszer a suliban nagyon szörnyű

2010. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Aha, igazad lehet, állandóan képtelenség topon lenni. Köszi a választ, és sok-sok kitartást a hátra lévő időre:)!
2010. nov. 20. 20:52
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

nálunk megkért az osztályfőnökünk minket, hogy közösítsünk ki egy gyereket (ne szóljunk hozzá, és azt megbünteti, aki hozzászól).


egyik tanár meg azt mondta egy kövér gyereknek: sok zsírnak sok alvás kell.


volt egy félig vak osztálytársam, és azt mondta neki a tanár, hogy néze meg mindkét szemével


volt egy kisfiú, meghalt az apja, és technika órán hazavitte a barkácsfeladatot, és otthon készítette el, a tanár meg azt mondta neki, hogy nem fogadja el, mert biztos az apjával megcsináltatta


volt egy szegény gyerek, nem volt pénzük föci atlaszra a tanár meg írogatta be az intőket, mert nem vitt felszerelést


rövid szoknyában ment egy lány suliba, az igazgató, meg fölállíttatta az asztalra, hogy megszégyenítse az egész gimi előtt, hogy milyen gázul öltözködik

2010. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ajaj, sokszor nem könnyű iskolába járni. Neked is köszönöm.
2010. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

Ha valaki rosszul érzi magát az iskolában,mert megalázták stb. az NEM PÁRBESZÉD!

Párbeszéd az,amikor két ember egy témáról elbeszélget egymással!

A kérdésed részletezése, és az eddig kapott válaszok egyike sem párbeszéd.

A dolgozatból hagyd ki a párbeszéd szót, vagy kérdezz valamit a tanár-diák párbeszédről. Ilyíen is lehetséges,de ekkor a diák nem érzi rosszul magát,és a tanár nem alázza meg.

2010. nov. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

vagy az írottak alapján írhat a kérdező belőlük párbeszédet (már konkrét párbeszédre nem emlékszek, hogy hogy volt, de szerintem amiket írtam, tudod párbeszéd formájában is leírni).


meg eszembe jutott még egy, mikor tanáromék voltak diákok, és nem fogadták el azt amit csináltak, mert olyan jókat sikerült, hogy szerintük csaltak, pedig saját maguk készítették, és emiatt nem nyertek.

2010. nov. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom párbeszédben leírni,de itt a történet,átalakíthatod,ha gondolod:

Alsós koromban anyu néha behozta a szobába nekem a reggelit,hogy gyorsabban készülődjek,ő meg jobban elférjen a konyhában.Ezt egyszer nem tudom,mi okból,elmondta az osztályfőnökömnek.Másnap,jelentés után,egyből azzal kezdte a tanárnő,hogy gúnyos hangnemben bejelentette az osztály előtt,hogy nekem az anyám ágyba hozza a reggelit(mindezt úgy adta elő,mintha én egy különleges bánásmódot igényló,elkényeztetett kisasszony lennék)...a többiek jót derültek ezen,nekem viszont nem volt olyan vicces.Nos,nem tudom,a a csökkent értelmi képességű tanárnő mit tartott ebben olyan különleges dolognak és a többieknek ezen mi volt nevetséges? De nem szokványos eset,hogy egy tanár ilyen hülyeségekkel szórakoztassa az osztályát.Szerencsére a legtöbb tanár nem ennyire cinikus és rosszindulatú.

2010. nov. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok :)

köszi szépen, csak kibírom :)

2010. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A keresztnevem Krisztián.

Középsuliban vállig érő hajam volt, ezért néhány szekállt emiatt. Pl. jelenléti ívre Krisztinát írtak vagy Krisz helyett Krisztinek becéztek :S


Azóta persze rövid hajam van (rosszul állt, de nem voltam nőies, lányo), de egy életre megutáltam a nevem.

Tervbe van véve, hogy amint lesz rá pénzem megváltoztatom.

2010. nov. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!