Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira mérges vagyok anyukámr...

Annyira mérges vagyok anyukámra! Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Anyukám eléggé tisztaság-mániás. Nagyon felkapjha a vizet, ha egy kis kosz van vagy én és apa nem rakunk helyre valamit.:(

És eldöntöttük, hogy veszünk kiskutyát meg minden, szóval mindenki beleeggyezett.

Anyukám aztmondja hogy csak kinnt az udvaron lakhat és pórázon. Nagyon felháborít hogy csak úgy tarthatunk.

Én már sokszor mondtam neki, hogy a kutya nem élhet pórázon, és néha azért bennt is kéne lennie. De anyukám annyira önfejű, mindig aztmondja hogy kinne kell ülljön a kutya, mert bent piszkot csinálna, és az udvaron is mindenhova piszkítana.

Nagyon nehéz vele...

Apukám is aztmondja hogy a kutya szabadon kell legyen.Egy csomó mindent elolvastam a kutyákról tudom mi a jó nekik, de nem tudom hogyan vehetém rá anyukámat.

Nagyon haragszom rá :(

Van valami ötletetek hogyan értessem meg vele a dolgot? Légyszi segítsetek, nem tudom mi tévő legyek, ...más dolgokban is néha ennyire önfejű :(

:(:(


2010. nov. 20. 13:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is a kutyànak kint van a helye.Viszont el lehet vinni sétàltatni,ha van kertetek,akkor azért ott megengedhetné,hogy szabadon legyen,de csakis azzal a feltétellel,hogy te takaritasz utana.
2010. nov. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg felajánlani, hogy magad takarítod a kutya minden piszkát az udvaron és a házon belül egyaránt. anyukád is beleegyezett előzőleg a kutyába?
2010. nov. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

Vegyél egy házat,aztán oda beengedheted.

Egyébként meg ahelyett,hogy számítógépezel,vidd el sétálni.vagy azt már nem?Nem kellett volna még neked kutya.

2010. nov. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

de még nincs kutya!

Írtam hogy csak eldöntöttük, de még nem vettünk.

Azt már mondtam hogy takarítanék én, de nem használ.Aztmondja csak megkötve engedi.

Mit mondjak neki még h megértse?:(

2010. nov. 20. 14:12
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 50 kg-os kutyám van, a mai napig kopogtat este ha hideg van és bejön aludni :) ÉS érdekes, nincs nálunk kosz, hülyét is kapnék a kosztól. Macskám is van, vele pedig egy ágyban alszom és érdekes, sosem voltam beteg sem. Aki szerint a kutyának megkötve kell lennie, azzal szívesen kipróbáltatnám, csak egy napon keresztül, hogy milyen érzés egy 15 m átmérőjű körben járkálni.
2010. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én az első kutyámat 9évesen kaptam. Előtte rettentően féltem a kutyáktól, hacsak megláttam egyet, már elfogott a reszketés, lehetett az kicsi, nagy, bármilyen. Na szóval; 9 éves koromban mégis kaptam egyet. De akkor is nagyon féltem tőle, főleg mert kölyökkutya volt, ugrándozott, harapdált, én meg... irtóztam tőle. Ha én kint voltam az udvaron, akkor a kutyát a garázsba (!) kellett csukni...

Ma meg-15 éves fejjel- csodálkozom, hogy hogy lehettem ennyire betoji. Na most: mivel ennyire féltem tőle, nem tudtam őt betanítani arra, hogy jól viselkedjen, ne szökjön el stb. Mára már egyáltalán nem félek a kutyáktól-hála Tappancsomnak =), aki még ma is megvan, de sajnos eszméletlenül neveletlen, "hála" nekem :(

Egy jó nagy ketrecben tartjuk, ami szerintem elég nagy neki, és ez nem is ketrec, hanem egy elkerített terület. Szinte olyan mint az állatkertben =). Nekünk és az ebünknek is megfelelő, hiszen ez csak a kutya terepe, tud benne futkosni, rendes nagy ajtó van rajta, egy külön fa köré csináltuk az egészet (WC-nek :D ), rendes kerítéssel vontuk körbe, olyannal amivel pl. két külön házat szoktak elkeríteni egymástól a szomszédok, ha érted mire gondolok... és jól megvan. Nagyapám szokta őt vinni az erdőbe-mivel falun lakunk- sétálni. Az ürüléket mindig összeszedem zacskóba, és viszem a trágyadombra. Lenyírjuk nála a füvet, meg ilyenek. Jól megvan így =)

Szóval, ha ti is nagy udvarral rendelkeztek, mint mi, akkor kérd meg anyukádat, hogy csinálhassatok egy nagy elkerített részt, ahol a kutyus szabadon futkoshat, és ahol senkit nem zavar.

Neki is jobb lesz, mint pórázon, vagy láncon, vagy kicsi szűk ólban, na és nektek is jó lesz, mert nem kakil bárhová az udvarban, nem ássa fel a virágágyást.... ilyenek.


Ez viszont csak akkor jó, ha nagy kerttel rendelkeztek. Amúgy meg nem tudom... magamból indultam ki...


Mindenesetre sok sikert, és ha valamit szeretnél kérdezni, vagy ilyenek, írj csak e-mailt, szívesen segítek =)

2010. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

14:20 -köszi h megértesz.

14:21 -köszi a választ! hasznos. Jó ötlet az elkerített rész, hátha belegyeznének.

Köszi a válaszokat mindenkinek!

:D

2010. nov. 20. 14:29
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Nos ha még nincs ott az a kutya és tényleg szereted,akkor nem viszed oda.Ennyi.

A helyedben inkább egy közeli állatmenhelybe vállalnék kutyasétáltatást,bár úgy érzem nagyon fiatal vagy még,ez a megoldás nem fog tetszeni.(ezt abból gondolom,hogy per pillanat fontosabb neked a szerzés,mint az,hogy reálisan felmérd a helyzetet)

Egyébként ha már kutya:póráz(?)helyett kenel,szigetelt házzal(apukád is tud csinálni),ahelyett,hogy a házba beengednéd vidd el mindennap,akár többször is sétálni/futtatni.A házba beengedéssel az a gond,hogy a kutya beszokik,te megnyugtatod magad,hogy ott van veled,aztán fütyülsz rá,elmarad a séta,mert azért tv-ni,vagy gépezni jobb,pláne ha rossz idő van.És ez a kutyának nem jó.

2010. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

14:32

nem kértem hogy mond el mi lenne jobb, csak azt hogy hogyan vehetném rá anyukámat hogy ne kelljen pórázon tartani.

Nem a legfontosabb, hogy szerezzek kutyát, de tudom mi a legjobb nekik, azért nem fogom pórázon tartani, és ezért nem vesszük meg, addig míg anyukám bele nem egyezik az elkerített részbe, vagy a aszabadon engedésbe.Mostmár érted?

2010. nov. 20. 14:45
 10/19 anonim ***** válasza:

A megkötés szerintem túlzás, esetleg vegyetek egy nagyobb kennelt kutyaházzal, amibe takarókat, pokrócokat tesztek. Persze naponta többször ki kellene engedni játszani, és sétálni...

Egyébként ha egy kölyökkutyát hoztok el, nem tudom elképzelni, hogy anyukád ne olvadna el tőle... szerintem tuti megengedné a házon belül is.

Én mutterom se akart kutyát miután meghalt az első, de hazavittem a kis kölyköt és egyből ellágyult a szive és annak ellenére, hogy ki akarta dobni, megtarthattuk. Szóval hajrá.

2010. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!