Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok boldog lenni...

Miért nem tudok boldog lenni egyedül? Vagytok még így?

Figyelt kérdés

14 éves korom óta folyamatosan volt kapcsolatom, rendszerint hosszabbak, 1, 3, 4 éves kapcsolatok. Egyikből ugrottam mindig a másikba, sose bírtam két hétnél, egy hónapnál tovább egyedül maradni. Nemrég lett vége az utolsó kapcsolatomnak, ( 2 hete) és hiába határoztam el, hogy most nem akarok beleugrani egy másik kapcsolatba, hogy most magammal akarok foglalkozni kicsit, nem megy. Nem vagyok boldog egyedül, úgy vágyom valakire. Már azon gondolkozom, hogy felhívom az exemet, pedig nyomós oka volt a szakításnak, és elkezdtem más pasikkal is flörtölni, ha így haladok, megint beleugrok egy új kapcsolatba, valakivel, lehet olyannal, aki nem lesz megfelelő, mert annyira utálok egyedül lenni.

Miért van ez? Mivel köthetném le magam, hogy ne legyek ennyire egyedül? Ha úgy érzem jobbanak, lehet jó lenne mégis beleugrani egy új kapcsolatba?


2010. nov. 19. 22:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Az 1, illetve 3 év még egyáltalán nem hosszú kapcsolat. Ne erőltesd, hogy mindig legyen valaki, hiszen így sose lesz alkalmad a megfelelőt megtalálni és mindig csalódott leszel. Érdemes kivárni a megfelelőt, ennyire senki nem lehet társfüggő. Én is ismerek egy lányt, ugyanezt mondja, de már elmúlt 33, sose volt és most sem boldog. Ismerd meg magad és gondold át, mit tudsz Te adni a másiknak és mit szeretnél kapni. Enélkül nem működik. Tudat alatt mindegyik partnered azt érezte, hogy csak azért vagy vele, mert neked nem ő hanem valaki, mindegy, hogy ki kell. Ez senkinek sem jó érzés. Te se örülnél, ha nagyon szerelmes lennél valakibe akiről tudod, hogy csak azért van veled mert nem talált épp jobbat. Ezt nem boldogságnak, hanem társas magánynak, egymás mellett levésnek és nem kapcsolatnak hívják.
2010. nov. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%
Én se bírok egyedül maradni, úgy tűnik...De én képtelen vagyok szakítás után rögtön újat kezdeni. Még akibe nem voltam szerelmes, a vele való szakítás után is eltelt jó 1 év, mire rá tudtam nézni pasira. Néha irigylem azokat, akik már 1 hónap múlva más oldalán virítanak.
2010. nov. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%

igen vagyunk még, gondolom jó sokan. szeretnék már valakit szeretni, nagyon, de nálam ez nem könnyű.. sajnos mindig úgy alakul, hogy aki nekem tetszik az nem jön össze, akinek tetszem azzal pedig mindig van valami ami nem stimmel számomra. ördögi kör... pedig már nagyon-nagyon rég nem volt senkim... egyedül pedig sokszor ritka sz*rul érzem magam, de mégsem tudok csak úgy összejönni valakivel, csak azéért hogy legyen...

23f

2010. nov. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
az utolsó kapcsolatod volt négy éves, ami most lett vége? remélem nem indiszkrét kérdés. előző vagyok amúgy újra
2010. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megértenem téged.Úgy gondolom,ha az ember valakivel 4 évig együtt van és őszintén nagyon szereti,akkor szakítás után két héttel rá sem tud nézni másra,hisz olyan,mintha meghalt volna az,akivel együtt volt,még tart az ember lelkében a gyász és nem tudja elképzelni,hogy ezt más valakivel pótolja.Ráadásul amíg így érez,addig úgysem talál olyat,aki akárcsak a nyomába érhetne annak,akit szeretett.

Szerintem,aki pár hét alatt ki tud heverni egy 4 éves kapcsolatot,az lelkileg igen felszínes és még sosem volt igazán és nagyon szerelmes. Az egyedüllét nem büntetés,hanem egy regenerálódó időszak. Egy szakítással összetörik valami, főleg a jövőbe vetett hit és újra össze kell ragasztania magát az embernek,hogy teljes értékűnek érezze magát és nyitottnak arra,hogy valakit közel engedjen magához.

2010. nov. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
igen az utolsó volt a 4 éves. Már hónapok óta haldoklott a kapcsolat, legalább 2 hónapja szex sem volt, alig találkoztunk, csak húztuk még, aztán közös megegyezéssel, szépen lett vége, nem bánkódik egyikünk se. Persze, ha akkor lett volna vége, mikor nagy volt a szerelem, biztos nem vágynék másra, de mellette már olyan rég nem voltam boldog, és olyan rég nem kaptam meg, amit akartam, hogy alig várom, hogy újra boldog lehessek valaki mellett.
2010. nov. 19. 23:20
 17/17 anonim válasza:
Ezzel így vagyok én is.. Pasi vagyok és nem sok barátnőm volt eddig. Mostanában összejöttem egy lánnyal és azon kaptam magam, hogy boldog vagyok. Eddig még ilyet nem tapasztaltam ezelőtt, de sajnos hamar vége is lett. És most, hogy visszatértem abba az életbe amit előtte éltem, megijeszt. Totál borúsan, szürkének látom az egész életem..pedig ezelőtt se volt másmilyen, de nem volt ennyire szembetűnő. Nem tudom mit tehetnék.. Kíváncsi lennék, hogy alakultak a dolgaid az idők során(?)
ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!