Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éltek meg egyedül,...

Hogyan éltek meg egyedül, albérletben, ha csak egyszerű alkalmazottak vagytok?

Figyelt kérdés

Egy kis Garzon albérletben lakom és nem fogom tudni fizetni a költségeimet, pedig évek óta élek itt.

Eddig, a párommal életem együtt, ahol kettőnk béréből jól tudtuk finanszírozni a költségeinket.

Az év elején (Múltinál dolgozom) a munkahelyemen visszavették az óraszámokat, ezáltal a bérem lecsökkent.

Ha jön a baj, akkor csőstől jön. A párom elhagyott és több év után összejött egy kollégájával, és elköltözött hozzá.

Most fogalmam sincs, mit tegyek. (Nem költök cigarettára, sem gyógyszerekre és nem is iszom el)

Az egy szoba miatt lakótársat nem tudok, és nagyon nem is szeretnék. Elmúltam harminc, és a munkaerő piacon sincs túl sok lehetőségem, mert csak egy szakmám van.

Most örülök, hogy nem lett gyerekem, mert most szembesültem azzal, hogy magamat sem tudom eltartani.

A szüleimhez vidékre tudok költözni, de ott meg semmi munka nincsen. Tehetetlennek, és butának érzem magamat, és már bánom, hogy csak egy szakmám van, és nem lettem diplomás, vagy komputer zseni.

Ez a szomorú magyar valóság. Él még valaki egyedül albérletben? Hogyan tudod fizetni?


2009. szept. 9. 22:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy,most költöztem vissza anyámékhoz. Egy fizetésből ez maga a lehetetlen! Legalábbis nekem.
2009. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

én is garzonban laktam, de kezdtem eladósodni, úgyhogy egy ideig egy fél szobát béreltem. aztán mikor már azt sem tudtam kiköhögni, fel kellett mondanom, és hazaköltöznöm a szüleimhez.

közel 30 évesen kitartottnak lenni para, de vagyunk még így ezzel páran ebben a ******** országban, főleg most.

2009. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Hát, szerintem próbálj meg közösen bérelni valakivel/valakikkel egy többszobás lakást, hátha az olcsóbb egy főre, mint a garzon. Szerintem ez még mindig jobb, mint ha hazamégy a szüleidhez a szinte biztos munkanélküliségbe.
2009. szept. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
Hat ja..En pl. arulom az osszes muszaki cikkemet, amit az evek alatt keservesen osszeguriztem. Mondjuk en elkeztem kepezni magam,beiratkoztam egy suliba, de az sem garancia arra,hogy utanna jobb lesz valamivel. Gondolkodtam rajta,hogy kiveszek csak egy szobat egy foberlos lakasban, de en meg mar negyven vagyok, gondolhatod mennyire lenne kedvem hozza...Amig van mit eladni,addig meg megvagyok, ha elfogy, akkor lehet gondolkodni megint,hogy hogyan tovabb...ha vigasztal,amerikaban sem egyszeru egyedul fenntartani egy lakast. Ott is altalaban tarsberlokkel lakik az ember,vagy persze parban,csaladban. Hat ez van..Az emberek elemi szuksegletei a legdragabbak a foldon.
2009. szept. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Én ingázok, és az albérletet se egyedül bérlem, így elviselhető.
2009. szept. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
92%
Én másfél évig laktam egyedül albérletben. Nem kerestem rosszul, de a folyószámla hitelkeretemet abban az időszakban totál kimerítettem. Azóta sem tudtam visszatölteni. :-(
2009. szept. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
16%
Amúgy miért nem gondoltatok erre akkor amikor inkább cigiztetek a parkban a haverokkal tanulás helyett? Ez a lusta emberek sorsa, törődjetek bele.
2009. szept. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%
Hát nekem diplomám van, és jól tanultam nem voltam lusta ennek ellenére igenis gondot okozna, hogy magam tartsam el albérletben egyedül. Elég furcsa elképzeléseid vannak a világról. A diploma nem jelenti azt manapság, hogy hej de jó fizetése lesz az embernek tőle.
2009. szept. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

én is jól tanultam, "vörösdiplomával" mondhatni. kettő is van, és egyik sem néprajz, hanem keresett szakma. mégsincs se meló, se pénz, már egy éve.

lógtunk a parkban a haverokkal, mi? szerintem te egy idióta vagy, bazz.

2009. szept. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
23:24 - Én soha nem cigiztem, nem ittam, nem lógtam haverokkal éjszakákig, még bulizni se jártam el, kitűnőre érettségiztem nyelvvizsgával, és informatika diplomám lesz... És a szakmámban nem vesznek komolyan még gyakornokak se a cégek, mert nő vagyok. Ismerősnél tudtam megcsinálni a kötelező gyakorlatot. Bocs, de te vagy máshol vagy más korban élsz, de ez Magyarország, és válság van. Ahol most dolgozom, oda is csak 3 hónapra szól a munkaszerződésem és csak 4 órába, mert a nemzetközi cég franciaországi központja az egész hálózatra kiterjedően létszámstoppot hirdetett a válság miatt. Pénzügyi szféra.
2009. szept. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!