Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éltek meg egyedül,...

Hogyan éltek meg egyedül, albérletben, ha csak egyszerű alkalmazottak vagytok?

Figyelt kérdés

Egy kis Garzon albérletben lakom és nem fogom tudni fizetni a költségeimet, pedig évek óta élek itt.

Eddig, a párommal életem együtt, ahol kettőnk béréből jól tudtuk finanszírozni a költségeinket.

Az év elején (Múltinál dolgozom) a munkahelyemen visszavették az óraszámokat, ezáltal a bérem lecsökkent.

Ha jön a baj, akkor csőstől jön. A párom elhagyott és több év után összejött egy kollégájával, és elköltözött hozzá.

Most fogalmam sincs, mit tegyek. (Nem költök cigarettára, sem gyógyszerekre és nem is iszom el)

Az egy szoba miatt lakótársat nem tudok, és nagyon nem is szeretnék. Elmúltam harminc, és a munkaerő piacon sincs túl sok lehetőségem, mert csak egy szakmám van.

Most örülök, hogy nem lett gyerekem, mert most szembesültem azzal, hogy magamat sem tudom eltartani.

A szüleimhez vidékre tudok költözni, de ott meg semmi munka nincsen. Tehetetlennek, és butának érzem magamat, és már bánom, hogy csak egy szakmám van, és nem lettem diplomás, vagy komputer zseni.

Ez a szomorú magyar valóság. Él még valaki egyedül albérletben? Hogyan tudod fizetni?


2009. szept. 9. 22:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
79%

Kedves utolsó, ez felháborító!

Beszámolnál nekünk - akár arctalanul, névtelenül - a tapasztalataidról? Egy rendhagyó női honlapot szerkesztünk: www.nokert.hu (a napokban hülyeségeket ír ki, de ellenőriztük, nem vírusos, explorerrel teljesen jól működik!)

Ha Te is fontosnak tartod felhívni a figyelmet erre a problémára, kérlek, írj privit - úgy vagy beállítva, hogy én nem tudok Neked!


Kérdezőnek: barátnőm él egyedül albérletben, de neki is csak rokoni támogatással sikerül :(

Ne keseredj el, ha ez "vigasztal," nekem is 2 diplomám van (egyik teljesen piacképes - elvileg -, másik kevésbé), és 28 évesen Édesanyámnál lakom.... Nyelvtanárt, fordítót rendes munkaviszonyban felvenni mindenkinek büdös... Zsebbe akarnak adni röhejes összeget, vagy megbízási szerződés, vagy a "hozzál számlát"-litánia (persze, nyissak vállalkozást a bizonytalanra). Nehogy biztos, rendszeres jövedelmed legyen. Így nem tudok lépni sehova.

Pasit meg nem az alapján szoktam választani, hogy van-e puccos lakása, autója. Micsoda dolog ez, hogy ez lenne a lehetőségem az "önálló" (ha-ha-ha) életre.

2009. szept. 10. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
58%

Az a szar helyzet, hogy Magyarországon még nem is volt válság. Amerikában igen, és azokat a bankokat érintette, amelyikben amerikai részvények vannak. Csak ugye a média beparáztatta az egész országot, hogy úristen, válság van. Tudjátok, hogy az OTP soha nem zárt még ekkora nyereséggel? Akkor hol a válság náluk? Tudjátok mikor lesz itt igazán válság? Ugy 1-2 év mulva . De akkor keményen!!!Az lesz az igazi szo....ás.

Egyébként meg a kérdésedre válaszolva, költözz valami olyan vidékre albérletbe, ahol lenne munka, vagy olyan munkát keresni,ahol adnak szállást. Vannak már olyan helyek. Sok sikert, remélem rendbe jön az életed! De hitelt fel ne vegyél XD

2009. szept. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

egyetemista vagyok,4en bérelünk egy 1+2fél szobás lakást,igy még kifizethető

suli mellett dolgozok,de munka sincs mindig,igy diákhitelem is van

22 vagyok,már hitellel a nyakamon

más utat nem látok minthogy -igen,itt lehet fujjogni,hogy mi köcsögség- megyek külföldre melozni

2009. szept. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
78%

A 23:24-es válaszoló valószínűleg egy iskolázatlan, tuskó, aki még soha életében nem dolgozott, csak anyucika meg apucika a feneke alá tolt egy kocsit, lakást, stb... Csak az észt osztja, de semmi köze nincs a valós helyzethez!

Kérdezőnek: Én is csak azt tudom javasolni, hogy olyan munkát keress, ahol van munkás szálló! Így tudnál egy picit gyűjtögetni, összeszedni magad egy kicsit, amíg nem adódik jobb lehetőség. A szüleid amúgy mennyire laknak messze? Az nem oldható meg, hogy megtartsd a jelenlegi munkádat és a szüleidtől utazz a munkahelyedre?

Mindenesetre sok sikert és kitartást kívánok neked!

Maximálisan megértelek!!!

2009. szept. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
74%
02:24 - Engem baromira nem érdekel az OTP nyeresége, a válság ott van, hogy sokkal nehezebb munkát (és tisztességes, rendszeres munkát) találni, mint néhány évvel ezelőtt. Én 2006. őszétől dolgozom, úgy, hogy felváltva diákmunkát és főállást, amióta a hallgatói jogviszonyom megszűnt 1 éve, azóta főállást, és 2006-ban még a főállású munkákban is kapkodtak utánam, csak pár évvel lettem öregebb, és még mindig huszonéves vagyok, de most többszáz hirdetésből a 90% csaló, fekete, nem rendszeres... stb. A munkaügyi kirendeltségek előtt soha nem látott sorok vannak, és ha oda mentem 10-re (másfél órával nyitás után), akkor ügyfélfogadás előtt fél órával jutottam ügyintézőhöz, ami már délutáni időpontot jelent. Ennyire gáz helyzet még egy évvel ezelőtt se volt. És nem a kisebbségi származásúak voltak többségben, és a korosztály vegyesen fiatal-idős, kidobálnak mindenkit, egy pedagógus barátnőm, aki csak fél évvel idősebb nálam, szintén huszonéves, csak határozott idejű szerződést kap, amióta elkezdett dolgozni, és amikor visszajönnek mindig a gyesesek, keresni kell másik helyet, gondolni se mer így egy esetleges párkapcsolat esetén hosszú távú családtervezésre, egy másik barátnőm az építőiparban dolgozik, és szintén labilis a helye, mert mesélte, hogy sok embert küldtek el eddig is a cégtől fizetési nehézségek miatt. Nem az érdekel, hogy mit csinálnak a bankok, az az ő dolguk, ja, és az OTP nyeresége nem tudom, hogy születik, de hogy anyutól az egyik ügyintézőjük augusztus 20. hosszú hétvége előtti napon 80ezer Ft-ot akart bezsebelni csakúgy, és nem az első esete, hogy "véletlenül" ilyen nagyságrendű plusszokat halmoz fel, hát nem tudom (100ezret akart anyu befizetni, és az illető csak 20ezret írt jóvá, ez szerintem nem elgépelés, mivel 10 percen belül azonnal visszamentünk, anyu a WC-n vette észre, hogy a papíron mi áll, szerencsénk volt)...
2009. szept. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%
02:03 - Nincs mit részletezni, igazából ha arra vagy kíváncsi, hogy nőként hogyan nem vesznek komolyan, egyszerűen csak annyi, hogy vagy nem is válaszolnak, ha szakmámban adok be jelentkezést, vagy ha válaszolnak, olyan indokokkal utasítanak fel, ami nem valós, ez pedig jellemzően annyit tesz, hogy megfelelek minden feltételnek, ami a hirdetésben szerepel, papírom is van róla, és az benne van az önéletrajzban is, szoftverismeret, sőt, használat rendszeresen, de aztán azt a választ kapom, hogy: "tanulmányai nem megfelelőek" Azt ugyebár nem írhatják le, hogy "nem kellesz, mert nő vagy", mert akkor perelhetnék.
2009. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%
Lassan saját lakásban sem lehet megélni, nem albérletben! Nagy szégyen, hogy a szülőkre kell támaszkodni meglett fejjel az embernek, de mit lehet tenni. Nagyon sajnálom a fiatalokat, akik most kezdik a z életet, semmi kilátás nincs jövő, hiába vagy diplomás, ezen ne keseregj! A diplomások is utcán vannak, és a szakember sem kell mert hová is????? Nincsenek munkahelyek, ez a borzasztó, mi lesz ezzel a szép kis országgal, mi lesz a fiatalokkal??? Már ott tartok, hogy azt mondom a gyermekeimnek el innen, vissza se nézz, pedig mindig elleneztem a külföldre távozást, de azt hiszem itt teljesen ellehetetlenítik a fiatalokat. Szomorú vagyok, mert csak a bajt látom magam körül,és rettegek, hogy nekem meddig van még állásom (nevetséges fizetésért!!!) de legalább dolgozom!
2009. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos pont erre megy ki a dolog: mindenki menjen el az országból, és majd a zsidók azt csinálnak amit akarnak. Végül is pár tíz év, és megfizethetetlen lesz az ivóvíz...
2009. szept. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves válaszaitokat, és meg erősítettetek abban, hogy költöznöm kell.

Eladósodni nem éri meg.

A lelépett emberem programozó, náluk nem érződik a válság. Szerencsés szakterületet választott.

2009. szept. 10. 09:04
 20/27 anonim ***** válasza:
89%
Ez a bosszantó,hogy hiába dolgozik az ember,nem tud egyedűl boldogulni,mindig függni kell valakin.Tudjátok az ismerösöm,mennyiért veszi pl a tiz dekás tea vajat Németországban?Hát 80 ft-ra jön ki.Az élelmiszerek,vagy ugyanannyi mint nálunk,vagy kevesebb.Hogy van ez???Alakíthatnák végre nálunk is a fizetést az árakhoz.Remélem sikerűl végűl majd valahogyan megoldani a helyzeted.Sok sikert.
2009. szept. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!