Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 23 éves vagyok! 1 éve 3...

23 éves vagyok! 1 éve 3 hónapja vagyok együtt a barátommal. Ugy érzem le vagyok maradva. Babázni kellene már? Bov. Lent

Figyelt kérdés
Sok velem egykoru ismerosomek már van gyereke.Én nem érzem ugy hogy szülnom kellene sot....Én vagyok lemaradva vagy mindenki rohan babás dologban!Meg se fordul a fejemben h jo lenne egy gyerek.Én vagyok rosszul osszerakva??30 évesen talán,nem tudni.
2010. nov. 19. 21:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 éves vagyok, és szerintem a mai világban 30 éves kor körül érdemes szülni.
2010. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lemaradva, sőt élvezd még ki az éveket. Eljön a babavállalás ideje is.

21/N

2010. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletesen jól vagy összerakva.
2010. nov. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyermekszülést ne másokhoz igazítsd, hanem a saját érzéseidhez, kapcsolatodhoz, lehetőségeidhez. Az én ismeretségi körömben pl. ritkaság a 23 éves anyuka, inkább 30 körül, vagy afölött jellemző a gyermekvállalás. Én ezt egy józan, felelős döntésnek tartom, és semmi rosszat nem látok benne.
2010. nov. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne szülj, korai még. Előbb szerezz munka-és élettapasztalatot. Enélkül az együttélés meg a gyereknevelés se fog menni. Hoz még elég tanulnivalót az élet. Én 37 évesen sem érzem, hogy lemaradtam volna valamiről, Te még pláne ráérsz. Az ember a párját 3 év után kezdi kiismerni, 2 év után érhet még meglepetés. Ne siess.
2010. nov. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

En nagyon meglepodtem azon, amit mondtal, mert en 22 evesen szultem es a kornyezetemben senkinek sem volt gyereke sem az egyetemi, sem a gimis osztalytarsaim kozott. Volt, aki meg is kerdezte, hogy ez nem tul nagy felelosseg ilyen fiatalon. Erdekes...en inkabb azt latom, hogy 25, de inkabb 28 eves kor elott nagyon kevesen szulnek. A korhazban mikor szultem, a legfiatalabb utanam 28 eves volt...szoval nem tudom, hogy milyen kornyezetben vagy, de meglepo ez a disszonancia.


Az a legfontosabb, hogy csak akkor szulj, amikor te es a parod mindketten nagyon akarjatok, nem amikor valaki mas szul vagy azt mondja, hogy szulnod kellene. Ettol fuggoen van, aki 20 evesen akar szulni, van, aki meg 30 vagy 35. Nem tudom, hogy mi rossz van ebben. Mindenki elete mas, masra vagyunk. Ne szulj, amig nem akarsz.

2010. nov. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
én 25 a férjem 27 éves. 6 éve együtt vagyunk és több, mint 1 éve házasok vagyunk, mégsem tervezünk még babát! de néha én is úgy érzem, mintha már-már kötelező lenne a korunk, a házasságunk és az együtt eltöltött idő miatt babát várnunk.........
2010. nov. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem vagy rosszul összerakva,szülni egyrészt nem kötelező,másrészt mégiscsak te neveled majd fel így neked is kell érezned,hogy mikor akarod.

Viszont azzal sem értek egyet,aki rögtön lehurrogná azt,aki ennyi idősen szül...Fiatal,meg bulik,meg inkább éljetek együtt pár évet,legyen anyagi biztonság..Mi történik akkor,ha valakinek ez már minden megadatott 23 évesen?(saját példa)

Szóval szerintem ne érezd nyomásnak,viszont azt se szólja le senki,és nevezze felelőtlennek,aki ennyi idősen dönt amellett,hogy gyereket vállal.

2010. nov. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
01:24 vagyok es utolsora reagalnek: nagyon igazad van, ez a buli meg eld ki magad szoveg borzaszto, mert en pl. sosem akartam egyiket sem. Nekem ezek a dolgok sosem okoztak oromot, szoval miert ne azt tegye az ember es akkor felnottkent, amit o akar, ami boldogga teszi (gyerekvallalas, nem vallalas stb). Nem azok ellen vagyok, akik bulizni akarnak meg hasonlok, de miert kell ezt masra eroltetni? Nem vagyunk egyformak. Epp ezert nem is szulunk egy idopontban. Nem vagyunk robotok, hogy ugyanazokat a dolgokat tegyuk ugyanakkor.
2010. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed halálbiztzosnak, hogy te most szeretnél anya lenni, ne vállalj babát. 10 év múlva sem leszel elkésve, és addigra már az anyagi háttered is meglehet hozzá.
2010. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!