Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kocsmafüggő mit tegyek?

A férjem kocsmafüggő mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kedves hozzászólók!

A férjemmel 5 éve vagyunk együtt ,3 éves a gyermekünk,van szép nagy házunk ,állataink,munkahelyünk!Meg sajnos egy nyamvadt kocsma ,ami megkeseríti az életünket!a férjem világ életében járt kocsmába,de egy éve naponta többször is majd autóba ül!A kisgyerekkel semmi időt nem tölt,ha vele van hova mennek?Hát a kocsmába!Sokszor nem is látjuk se reggel se este,mert dolgozik,az állatait rendezi és kocsmába van!A napokban megkértem hogy menjen el az oviba a gyerekért,jó persze mondta ő,és képzeljétek elküldte az anyját ő meg a kocsmában volt,lebuktattam meglátott és hazudott nekem!Naponta többször ott van,mindig kapom az infokat hogy mikor!Már belefáradtam ,mert leráz és akkor mi van ha ott voltam!egyedül érzem magam a gyerekemmel,em törődik se velem se vele!Nem tudom mit tegyek!Itt a szép nagy ház ami már csak ház de egyre kevésbé otthon!Nem tudok hova menni,de nem akarok igy élni mert nagyon fiatal vagyok még!Nem tudok kompromisszumot kötni hogy csináljunk ezt vagy azt,már már én eröltetem rá magunkat!Ő nem akar vajon velünk lenni?Nyilván nektek is nehéz most pár mondat alapján segíteni.Ő nagyon jó apa volt,és minden elmúlt!Állandó kocsma ,munka,és az állatai!szinte csal aludni jár be.Mit tehetnék?Ő azt mondja az apa dolga az ,hogy azt csinál amit akar!szerintem ez egy aglegény dolga,nem egy családapáé.

a kisgyerek újra pepisilt és érdekes dolgai vannak,a fülembe súgja "Apa sosincs itthon" Ő feltétel nélkül szereti az apját.Egyedül nem tudok újra ilyen életkörülményeket biztosítani a kisgyereknek.


2010. nov. 19. 09:45
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ha minden este úgy megy haza a férj, ahogy a kérdező leírta, mondjátok meg kedves kommentelők, hogyan próbálkozzon szegény egy pia, ló és egyéb szagú emberrel. Nektek lenne hozzá gusztusotok? Mert nekem nem, az tuti..
2010. nov. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
szia. reggelente milyen? nem remeg a keze? lehet alkoholista. mármint nem lehet, hanem biztos. nemfog tudni leszokni a kocsmázásról egyedül. van ilyen barátom, ő is minden nap kocsmába jár, reggelte kézremegés, görcsök, megiszik 1-2 felest és már totál jólvan tőle. szóval szerintem itt nem veletek van a gond, nem előletek menekül, csak nem tudja letenni a piát. egy orvossal kéne beszélni, meg persze belátni a helyzetet hogy mi is ő. de javítsatok ki ha hülyeséget mondok. 21/L
2010. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
25%
Alkoholista, mire vársz csodára, hagyd el, ha erre nem vagy képes az már a te problémád senki nem fog sajnálni.
2010. nov. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
23.11 senki nem kérte hogy saJNÁLJ,ezért nem kéne belépned ilyen oldalakra!A 14 hozzászólásból volt ilyen-olyan mindenki másképp látja ,de a te válaszod az semmi!
2010. nov. 21. 08:04
 25/25 anonim ***** válasza:

Ha piálás után is autóba ül az eléggé durva.. Ezt nem szabadna engedni. Mégha veszekedés is lenne belőle akkor sem. Ez nem játék és másokat is veszélyeztet.


Más téről pedig szerintem tipikus eset lehet. Tehát nem egyedi esetről lehet szó.

Az élet nehézségeitől próbál elmenekülni úgy, hogy egy álomvilágba menekül. Vagyis eltereli a figyelmét. Sokan ezt csinálják, csak mondjuk nem kocsmába járnak hanem mondjuk számítógépes játékokkal játszanak.

De itt a lényeg a figyelem elterelés a saját problémái elől és egy álomvilágba tartja magát. A nők sokszor nem értik a férfiakat pedig elég lenne a helyükbe képzelni magukat.

Képzeld el mikor egy fiatal srácnak eljön az idő, hogy egyszer melóznia kell. Sokkal nehezebb egy férfinak ezt elkezdeni mert hatalmas az ÖN elvárás magával szembe. Egész életében azt suggalják, hogy marha jó állást kell szereznie, mert ezt várja el tőle mindenki és neki kell majd mindenkit eltartani. Ez a férfi kötelessége stb. Ez önmagában elég lelki nyomás egy férfira. Mégha nem mutattják és nem beszélnek róla elhiheted, hogy a férfiak többsége retteg attól, hogy mi lesz ha nem tudja tartani az anyagi szintet és ha nem sikerül az csak is az ő hibája lesz. Tehát önmagukkal harcolnak.

Ha nem sikerül elérni az anyagi szintet akkor azért frusztráltak. De ha sikerül az anyagiak rendezése, akkor az esetek többségében azért vannak kiakadva, hogy akkor annyit kell melózniuk, hogy nem marad idejük élniük. Melóznak és haza mennek. Aztán jön a gyerek.. Akkor meg végkép jelentéktelen érzik magukat és még több nyomás nehezedik rájuk mert már nem csak az asszonyt kell eltartani hanem a gyereket is. Lényegtelen, hogy a feleség is melózik. Mert tudatalatt akkor is ott van, hogy tőle függ minden anyagi. Aztán ugye sablonos robotá válik az élet. Vannak otthon 1-2 órát és aztán megint mehetnek melózni. Szóval semmi extra nincs az életükbe. Ezért mit gondolnak? Hogy elvesztették a fiatalságukat és teljesen feláldozták magukat a családért. Ezért sokan idegesek lesznek és elmennek például kocsmázni, hogy a régi fiatal énjét visszahozza és függetlenek érezze magát pár óráig ás természetesen elfeledje azt, hogy rajta múlik minden (mégha nem is igaz).

Nem tudom, hogy a párodnál ez van e? De szerintem hasonlót érezhet mivel a férfiak többsége így gondolkodik.


A megoldás mindenkinél más mert ez inkább lelki probléma. A férfiak hiába mutatják magukat erősnek valójában lelkiekben gyerekek és anyai szintű támogatásra szorulnak. Éreztetned kell vele, hogy fontos amit csinál és nem vesztett el semmit. Nem tőle függ minden és mindenbe segíted és fontos és van családja aki mindig számithat rá stb. Ezt ki kell mondani és nem azt várni, hogy ő magától rájön. Emelet esetleg olyan dolgokat kéne együtt csinálnatok amit friss párként jó élményeket szereztek. közös vacsora stb.. Erre időt kéne szakítani


Más ötletem nincs.

2010. dec. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!