Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem kocsmafüggő mit tegyek?

A férjem kocsmafüggő mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kedves hozzászólók!

A férjemmel 5 éve vagyunk együtt ,3 éves a gyermekünk,van szép nagy házunk ,állataink,munkahelyünk!Meg sajnos egy nyamvadt kocsma ,ami megkeseríti az életünket!a férjem világ életében járt kocsmába,de egy éve naponta többször is majd autóba ül!A kisgyerekkel semmi időt nem tölt,ha vele van hova mennek?Hát a kocsmába!Sokszor nem is látjuk se reggel se este,mert dolgozik,az állatait rendezi és kocsmába van!A napokban megkértem hogy menjen el az oviba a gyerekért,jó persze mondta ő,és képzeljétek elküldte az anyját ő meg a kocsmában volt,lebuktattam meglátott és hazudott nekem!Naponta többször ott van,mindig kapom az infokat hogy mikor!Már belefáradtam ,mert leráz és akkor mi van ha ott voltam!egyedül érzem magam a gyerekemmel,em törődik se velem se vele!Nem tudom mit tegyek!Itt a szép nagy ház ami már csak ház de egyre kevésbé otthon!Nem tudok hova menni,de nem akarok igy élni mert nagyon fiatal vagyok még!Nem tudok kompromisszumot kötni hogy csináljunk ezt vagy azt,már már én eröltetem rá magunkat!Ő nem akar vajon velünk lenni?Nyilván nektek is nehéz most pár mondat alapján segíteni.Ő nagyon jó apa volt,és minden elmúlt!Állandó kocsma ,munka,és az állatai!szinte csal aludni jár be.Mit tehetnék?Ő azt mondja az apa dolga az ,hogy azt csinál amit akar!szerintem ez egy aglegény dolga,nem egy családapáé.

a kisgyerek újra pepisilt és érdekes dolgai vannak,a fülembe súgja "Apa sosincs itthon" Ő feltétel nélkül szereti az apját.Egyedül nem tudok újra ilyen életkörülményeket biztosítani a kisgyereknek.


2010. nov. 19. 09:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Menjetek vele... :D


Komolyra fordítva: szerintem menekül valami elől a párod. Nekem is volt ilyen kocsmázós időszakom, állandóan haverokkal lógtam, mert az akkori párommal az életem egy nagy kaki volt. Szakítottam, azóta nem a haverokról szól az életem.


Szóval nálatok valami lehet a háttérben, amiért a párod a kocsmában keres nyugalmat. Érdemes lenne leülni vele, megbeszélni, ne menjen a dolog a kapcsolatotok rovására.

2010. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Itthon várjuk a gyerekkel esténként,megvan mindene,én teszem a dolgom a házban ,dolgozom is minden nap,mi baja lehet?Hiába próbálok beszélni vele nem ad választ,de igazad lehet hogy valami elől menekül.
2010. nov. 19. 10:04
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A gyerkőc a legfontosabb. Ne tarts a kicsit szerényebb körülményektől, attól a gyermeked még fel fog nőni. Elhiszem, hogy szereti az apját, de hidd el, túléli, ha nem egy alkesz apuka mellett fog élni, hanem anyával kettesben. Lehet, hogy egy kicsi rá kellene ijeszteni a férjedre és ha van rá lehetőség, akkor elköltözni a közös házból néhány hétre, hónapra, hátha megváltozik. De így ahogy jelenleg van, nem maradhat és ezt szerintem Te is tudod..
2010. nov. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
25%

OFF


Azon akadt meg a szemem, hogy 1 év ismerettség után szültél gyermeket.

Túl korai volt.

Persze most már mindegy.


ON

2010. nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Ez már egy második kapcsolatunk volt akkor már kb 6 éve ismertem mire gyermeket szültem,nem egy éve ismertem!Csak az első kapcsolatnál fiatal és bolond volt még,aztán másodszorra féltem is tőle de minden rendben volt összeköltöztünk hézat építettünk,összeházasodtunk,ennél több nem igazán kellett!aztán tessék 30 éves és megint megőrült
2010. nov. 19. 10:10
 6/25 anonim ***** válasza:
Talán szorong egy kicsit a felelősségtől és ott tud valamennyire feloldódni.
2010. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Rajtam is nagy a felelősség talán még nagyobb,pénzt keresek,anya vagyok,feleség vagyok,mégsem töltöm a kevés időmet a barátnőimmel kávézva mniközben a gyerekem vár.
2010. nov. 19. 10:20
 8/25 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinél kora 1 év után szülni.Én fél év után lettem terhes a páromtól, és 15 éve együtt vagyunk.


Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ez már olyan mértéket öltött a férjednél, ami szakemberért kiált.És igen, valami lehet a háttérben, ami miatt ott jobban érzi magát, mint a családjával.Azt már csak csendben mondom, hogy én soha nem tudnék egy kocsmaszagú férfi mellé befeküdni az ágyba.

Mindenképpen változnia kell, esetleg neked is, ha miattad menekül, máskülönben azonnal el kell válni a gyerek miatt is, mert ő lesz a legnagyobb sérültje a dolognak.Az pedig, hogy a gyereket a kocsmába viszi...No comment...

2010. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Ugye,mert oké hogy megmutatja a gyönyörű gyerekét na jó de hányszor?Én azt is elfogadom ha velem van baja miattam menekül mert igan az is lehet,köszönöm hogy ezt is felhoztad.De akkor el kéne hogy mondja.Szuper vonal ha sikerül leültetnem és elmondja mi a baja velem és én azon változtatok még van esély,de ha akkor sem változik akkor sajna vége.
2010. nov. 19. 10:28
 10/25 anonim ***** válasza:

Egy férfi sokkal nehezebben viseli a felelősséget mint egy nő. Valamiért a nők erre vannak beállítódva, talán az anyaság miatt.


Ha rajtad nagy a teher, akkor rajta 3x akkora.


Szerintem azt gondold végig mi várja a férjedet, amikor haza megy a munkából?

Mikor együtt vagytok illetve lennétek, akkor mit csináltok?

Miről beszélgettek?

Kérsz tőle dolgokat? Adsz neki feladatokat? Elvársz tőle dolgokat?


Ha igen, akkor ezt hagyd abba.


Alakítsd úgy az életeteket, hogy amikor a férjed hazamegy, ne legyen semmi dolga. Hanem olyan legyen számára a hazaérés mintha egy búvóhelyre mehetne. Legyen kényelmes, illatos, várja otthon egy mosolygó szerető feleség, aki elétesz egy tál finom vacsorát... megmaszírozza a válát, készít neki egy forró fürdőt, aztán éjszaka mint egy vadmacska letámadja az áygban.


Ha így szoktál viselkedni és ennek ellenére a kocsmába jár, akkor valóban vége ennek a kapcsolatnak.


De, ha nem. Akkor próbáld ki... De ne csak egyszer, hanem rendszeresen... és ha nem változik a viselkedése, akkor tényleg megkattant.


Tudom erre majd mindenki azt mondja majd, nehogymár kiszolgáld, miközben feleség vagy, anya vagy, háziasszony vagy és még dolgozol is, ő meg kocsmázik.


Nos én azt látom, hogy a férfiaknál a büntetés, a szidás, a fegyelmezés és az elvárások nem hoznak eredményt.

De a jutalmazás, a kedveskedés, a bíztatás arra ösztönzi őket, hogy jobbak legyenek ahhoz akitől ezt kapják.


Próbáld ki és majd írd meg sikerrel jártál-e.

2010. nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!